Saeimas Juridisko komisiju vadīs Andrejs Judins

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja amatā trešdien, 23. novembrī, ievēlēts Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība" (JV)), informēja parlamentā.

Judins bija ievēlēts arī 11., 12. un 13. Saeimā. Iepriekš 13. Saeimā viņš ieņēma Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja amatu. Tāpat Judins strādājis Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā. 

Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti ievēlēja Edmundu Teirumnieku (Nacionālā apvienība (NA)), savukārt par sekretāru – Ati Deksni ("Apvienotais saraksts" (AS)). 

Komisijā darbosies arī Gundars Daudze (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), Igors Judins ("Stabilitātei!"), Inese Kalniņa (JV), Agnese Krasta (JV), Kristaps Krištopans ("Latvija pirmajā vietā"), Gunārs Kūtris (ZZS), Atis Švinka ("Progresīvie") un Edgars Zelderis ("Progresīvie").

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu. 

Juridiskās komisijas ziņā ir tieslietu jomas likumprojektu sagatavošana izskatīšanai Saeimā. Tie ir likumi, kas reglamentē tiesu sistēmas darbu, regulē materiālās un procesuālās tiesību normas, nosaka tiesu izpildītāju, notāru un advokātu darbību. Komisijas kompetencē ir lemt arī par izmaiņām atsevišķos vēlēšanu likumos. Tāpat komisija vērtē piedāvātās izmaiņas Saeimas kārtības rullī un valsts pamatlikumā – Satversmē, kā arī pirms Saeimas balsojuma lemj par valsts kontroliera, tiesnešu un citu ar tieslietu sistēmu saistītu amatpersonu iecelšanu, apstiprināšanu un atbrīvošanu no amata. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas. 

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus. 

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti