Tam komisijas vadītājs LR valdei un NEPLP dod divas nedēļas laika, Latvijas Radio sacīja atbildīgās komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš no “KPV LV”.
Kaimiņš norādīja, ka būs jāskaidro un jārisina samilzušās problēmas, kas saistītas ar Ziņu dienesta redakciju, krīzi Latvijas Radio 2 un mediācijas procesu.
Kaimiņš norādīja, ka no malas “vērojam, kādā veidā attīstās notikumi, jo katru dienu nāk jauni fakti”, savukārt sociālajos tīklos daži NEPLP pārstāvji stāsta, “kā viss ir pareizi un kā viss ir pārprasts'' vai otrādi, bet tas nav tāds formāts, kā vajadzētu NEPLP un valdes locekļiem risināt šādas problēmas.
“Ja valde nespēj sarunāties ar saviem darbiniekiem, mediatori - tā nav izvēle,” sacīja Kaimiņš.
Viņš arī pastāstīja, ka komisija saņēma piecas, sešas vēstules no vairākām iesaistītam pusēm un organizācijām.
Padomei un valdei tiks dotas divas nedēļas laika, lai viņi šo problēmu atrisinātu.
“Latvijas Radio pacēluši no sākuma bākuguni, tagad ir ieslēgtas sirēnas. Es nesaprotu, kā šīs sirēnas var nedzirdēt, kā uz viņām var mēģināt klusēt un neatbildēt vai, teiksim, iebāzt ausu aizbāžņus,” sacīja Kaimiņš.
KONTEKSTS:
Latvijas Radio Ziņu dienests jau iepriekš cēla trauksmi un izteica neuzticību medija valdei, pieprasot tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Par to vienojies absolūtais vairākums Ziņu dienesta darbinieku, kuri norādīja uz korespondentu lielo slodzi, nepietiekamo atalgojuma palielinājumu, Ziņu dienesta novājināšanu un centieniem panākt darbiniekiem nelabvēlīgas izmaiņas. Savukārt Latvijas Radio valde paziņojusi, ka no amatiem neatkāpsies un turpinās darbu.
Vēlāk Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) lūdza Saeimu iekļaut darba kārtībā NEPLP locekļu darba izvērtēšanu, kā arī aicina deputātus izraudzīt jaunu mediju uzrauga sastāvu.
Saeimas frakciju vadītāji ir vienisprātis, ka LŽA paustā neuzticība NEPLP un aicinājums Saeimai atlaist tās locekļus jāskata par nozari atbildīgajā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komitejā. Taču, vai padomes atlaišana ir pareizākais risinājums, domas dalās.