Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" draugu koncerti

Telefonintervija ar Mārtiņu Bondaru

Saeimas opozīcija prasīs Reiznieces-Ozolas un Reira demisiju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 10 mēnešiem.

Saeimas opozīcijā deputāti no Latvijas Reģionu apvienības, “Saskaņas” deputāte Jūlija Stepaņenko un neatkarīgais deputāts Artuss Kaimiņš sagatavojuši lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu pašreizējai finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) un bijušajam finanšu ministram, pašreizējam labklājības ministram Jānim Reiram (“Vienotība”), informēja no viens projekta sagatavotājiem Mārtiņš Bondars (Latvijas Reģionu apvienība).

Demisijas pieprasītas, jo deputāti uzskata, ka tieši tagadējai un bijušajiem ministriem jāuzņemas atbildība par radīto haosu ap nākamā gada budžetu un Saeimā pašlaik steigā skatītajām nodokļu likuma izmaiņām.

Visticamāk, Saeimai par demisiju būs jālemj nākamajā ceturtdienā. 

“Beidzot kādam ir jāuzņemas atbildība par esošo haosu nodokļu jomā, par pirmsvēlēšanu solījumu nepildīšanu, kā arī par Latvijas uzņēmēju konkurētspējas mazināšanu un jo īpaši par mazo uzņēmēju darbības destabilizāciju,” paziņojumā medijiem pauda  Bondars.

Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Saeimas deputāti pieprasa arī bijušā finanšu ministra Jāņa Reira demisiju, ņemot vērā, ka jau iepriekšējās valdības laikā tika pieņemti lēmumi, kas bija pretrunā ar Latvijas iedzīvotāju interesēm un iepriekš solīto. 

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien, 15.decembrī, sāk skatīt premjera Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) rosinātās izmaiņas nodokļos -  nākamgad tomēr neieviest minimālās sociālās iemaksas, bet celt mikrouzņēmuma nodokli. Tāpat izskatīs “Vienotības” piedāvājumu atļaut uzņēmējiem ar apgrozījumu līdz 40 000 eiro gadā izvēlēties, vai maksāt minimālo sociālo nodokli un 5% mikrouzņēmuma nodokli vai arī palielināto mikrouzņēmuma nodokli 15% apmērā.

Saeima vēl 2015.gadā pieņēma likumu, kas paredzēja ieviest minimālo sociālo nodokli – 75% no minimālās algas 2017.gadā un 100% no minimālās algas 2018.gadā pat par tiem darbiniekiem, kas saņem mazāk nekā minimālo algu. Taču skaļi protesti pret to sākās tikai šogad rudenī, un premjers decembra sākumā, divas nedēļas pēc nākamā gada budžeta pieņemšanas, nolēma no šīs domas atkāpties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti