Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne aģentūru LETA informēja, ka kriminālprocess patlaban sākts par faktu, nevis pret konkrētu personu. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgi nodarījumiem pret ģimeni un nepilngadīgajiem.
KONTEKSTS:
Karceri, režīms ar soda punktu sistēmu, uzvedības korekcija ar iebiedēšanu, kā arī tā sauktā ģedovščina. Šādu ainu sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" atklājusi VBTAI un raidījums "Aizliegtais paņēmiens". Pārbaudē secināts – sociālā korekcija, kas iekļauta iestādes nosaukumā, nenotiek. Iestādē nav psihologa, kā arī faktiski bērniem nav atbalsta. "Naukšēni" piedāvā tikai pamatizglītību, kaut gan daļa bērnu tur dzīvo līdz pilngadības sasniegšanai.
Daļa jauniešu atklāja, ka iestādē noteikumus diktē četri iemītnieki, saukti par baķkām, bet iestādes vadība to izliekas neredzam. Savukārt iestādes sociālā pedagoģe Ligita Dreija atzina – jaunieši, kas te dzīvo, nav tikai nepaklausīgi pusaudži, daudzi ir smagi traumēti.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saistībā ar konstatētajiem bērnu tiesību pārkāpumiem ir pieņēmusi lēmumu atstādināt no darba "Naukšēnu" direktoru Didzi Čākuru.
Saistībā ar konstatētiem bērnu tiesību pārkāpumiem sociālās korekcijas izglītības iestādē "Naukšēni" pret astoņiem pedagogiem ierosinātas 11 administratīvās lietas, iepriekš Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) pārstāve Evija Rācene.