Otrdien, kad valdība konceptuāli vienojās par reģionālo pieeju klātienes mācību atsākšanai, izskanēja, ka mācības varētu atsākties aptuveni 50 skolās 20 novados.
Pašreizējā informācija liecina, ka līdz trešdienai sešos novados saslimstība jau pieaugusi un tajos pēc 200 gadījumu kritērija mācības atsākt nevarētu, savukārt piecos novados saslimstība samazinājusies un tas ļautu arī šajos novados sākt mācības klātienē.
Ministre, komentējot šo informāciju, norādīja, ka iepriekšējā vienošanās paredz saslimstības līmeni fiksēt uz pirmdienu un pārskatīt pēc divām nedēļām.
Viņa gan pieļāva – ja situācija tik kardināli mainās, iespējams, ceturtdien būs kādas korekcijas šajā lēmumā.
Ministre arī sacīja, ka gadījumā, ja bērns no novada ar augstāku saslimstības līmeni mācās skolā blakus novadā, kur saslimstība mazāka un mācības notiek klātienē, iespējami individuālie risinājumi, piemēram, šim bērnam individuāli mācības turpinās attālināti. Tas iespējams, ja šādu situāciju nebūs daudz, bet, ja šādu bērnu būs daudz, “iespējami citi lēmumi”, sacīja Šuplinska, detalizētāk nepaskaidrojot, kādi tie varētu būt.
KONTEKSTS:
Valdība konceptuāli vienojās par "reģionu principu" mācību procesa organizēšanā. Proti, teritorijās, kurās saslimstība ar Covid-19 būs zemāka par noteikto slieksni, vispārizglītojošās izglītības iestādes drīkstēs atsākt mācības klātienē. No pirmdienas, 22. februāra, pašvaldībās ar zemu Covid-19 saslimstību mācības klātienē atsāks 1.– 4.klases.
Ārkārtējo situāciju un dažādus pulcēšanās un pakalpojumu saņemšanas ierobežojumus, kas sākās jau no 9. novembra, valdība pagarināja vairākkārt, pēdējo reizi – līdz šī gada 6. aprīlim, ieskaitot Lieldienu brīvdienas.
Valdība vispirms lēma ziemas brīvlaiku 1.–6. klašu skolēniem pagarināt par nedēļu. 5.–6. klašu skolēni 11. janvārī atsāka mācības attālināti, bet 1.–4. klašu skolēniem ziemas brīvlaiks tika pagarināts vēl par divām nedēļām, kas rezultēsies arī ar mācību gada pagarinājumu.
7.–12. klašu audzēkņiem mācības attālināti notiek jau kopš rudens brīvlaika.