Rīgas dome par netaisnīgiem sauc kritērijus pedagogu atalgojuma aprēķināšanā, kas nosaka skolēnu-skolotāja skaita proporciju galvaspilsētā.
Satversmes tiesā norāda, ka dome nedrīkst darboties kā iedzīvotāju advokāts, un šos noteikumus varēs skatīt, balstoties uz pašu pedagogu ierosinātajiem pieteikumiem tiesā.
"Satversmes tiesa ir atteikusies ierosināt lietu pēc Rīgas domes pieteikuma. Galvenais pamatojums ir juridiskā pamatojuma trūkums pieteikumā. Pamatnoteikums ir tāds, ka, vēršoties tiesā, arī Satversmes tiesā, dalībniekam ir pašam jāsagatavo juridiskais pamatojums, lai varētu ierosināt lietu," klāstīja Satversmes tiesas pārstāve Līna Kovalevska.
Jau ziņots, ka valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.
Rīgas dome apņēmās vērsties Satversmes tiesā pret valdības akceptēto skolotāju algu modeli, kas, pēc galvaspilsētas vadības teiktā, novedīs pie algu samazinājuma daudziem Rīgas skolotājiem.
Pašvaldība iepriekš norādīja: Rīgā vienīgajā noteikts, ka uz vienu pedagogu vidēji jābūt vismaz 16,5 bērniem, citās republikas nozīmes pilsētās drīkst būt mazāk – vidēji 15,5 skolēni. Tajā pašā laikā, kā norādīja Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa"), bērnu skaits Rīgas skolās un citu lielo pilsētu skolās neatšķiras.