Valsts svētku pārraides

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna pirms Lāčplēša dienas militārās parādes

Valsts svētku pārraides

Intervija ar Judīti Ozoliņu un Valtu Kalniņu

Skolēni izzina Pirmā pasaules kara vēsturi

Skolēni Tīreļpurvā izzina Pirmā pasaules kara vēsturi (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 11 mēnešiem.

1919. gads bija varonības gads. Neatkarības karu palīdzēja izcīnīt pavisam jauni zēni, kuri bija tikpat jauni kā šodienas vidusskolas jaunieši, kas šajās dienās dodas uz Tīreļpurvu - lai izstaigātu vēsturisko kauju vietas, iejustos karavīru ādā un izprastu Lāčplēša dienas nozīmi.   

Rīgas Kultūru vidusskolas skolēniem rīts sākas ar Piņķu baznīcas apmeklējumu. Gids stāsta par notikumiem, kas Piņķu apkaimē risinājās pirms 100 gadiem. Par strēlniekiem, leģendārajām Ziemassvētku kaujām un bermontiādi.

Viens no skolēniem, tērpies šinelī, priekšā lasa fragmentu no Aleksandra Čaka vārsmām “Sprediķis Piņķu baznīcā”.

Precizējums

Precizēts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas vēstures skolotāja uzvārds - pareizi jābūt Ķipurs.

Ceļš ved uz Antiņu kapiem un Tīreļpurvu.  Gida lomā  - Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas vēstures skolotājs Roberts Ķipurs, kurš brīvajos brīžos vada ekskursijas. Skolēni izstaigā frontes līniju un ierakumus.

 

Skolēni atzīst - Pirmā pasaules kara laiks, bermontiāde un Neatkarības cīņas ir sarežģīts vēstures posms.

“Daudzi nesaprot, kā tās brīvības cīņas notika.. Ziemassvētku kaujas, kas tas ir...  ka tu ar prieku mirsti par savu valsti. Lai nākotnē mēs varētu mierīgi dzīvot,” atzīst Rīgas Kultūru vidusskolas 12.c klases skolnieks Edgars Veseris.

“Man interesē militārā vēsture. Senākos laikos un arī mūsdienās sekoju līdzi karadarbībām. Tas mani ļoti saista,” atklāj Rīgas Kultūru vidusskolas 12.a klases skolēns Viesturs Markēvičs.

Vidusskolā skolēniem ir divas vēstures stundas nedēļā. Jaunieši saka, tas nav pietiekami, lai pilnvērtīgi apgūtu vēsturi. Par šādu stundu ārpus skolas jaunieši ir sajūsmā. 

Tas paliek atmiņā labāk nekā sausi vārdi grāmatā, atzīst Rīgas Kultūru vidusskolas 12.a klases skolniece Arnita Agrita Umalas.

“Staigājot šeit un apzinoties, ka visiem šiem karavīriem, lielākajai daļai bija gadu tikpat, cik man. [..] Bērni manā vecumā, tiešām bērni cīnījās ar šautenēm rokās .. tas ir prātam neaptverami,” saka Arnita Agrita Umalas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti