Iecerētas izmaiņas skolēnu testēšanā paredz Covid-19 analīzes veikt reizi divās nedēļās un lielākās grupās – klašu ietvaros, nevis desmit cilvēku grupās.
“Pirmkārt, mēs saglabājam klases ietvaru un operatīvāk ir iespējams veikt pārtestēšanu. Otrkārt,
šis algoritms noņems milzīgu slodzi gan no skolu vadības, gan no laboratorijām.
Ar šo mēs ceram, ka kolēģi no “MFD laboratorijas” beidzot nostāsies uz sliedēm un iedarbinās savu vilcienu,” sacīja Kalvāns.
Būdams Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors, Kalvāns norādīja, ka skolā ar audzēkņiem vecumā, kurā drīkst saņemt Covid-19 vakcīnas, testēšana ir vienkāršāka, jo daļa skolēnu ir izmantojuši iespēju saņemt poti un viņi drīkst neveikt Covid-19 testus. Siguldas Valsts ģimnāzijā ir 530 skolēni no 7. līdz 12.klasei, bet līdz šim bija jāveic 350 testi.
Skolu direktoru pārstāvis atzina, ka skolās nav laba situācija ar medicīnas personāla pieejamību, kas ir pašvaldību jautājums. “Protams, direktors lāpa šos caurumus, kā vien var, un tikmēr nedara savus tiešos pienākumus,” sacīja Kalvāns.
KONTEKSTS:
Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga Covid-19 testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu.
Sākotnēji plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās. Vēlāk ministri vienojās par retāku skolēnu testēšanu - reizi divās nedēļās. Lēmums par to vēl jāpieņem valdībai.
Testēšana notiek, jo iecerēts, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi. Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Skolu regulārai testēšanai līdz gada beigām rezervēti 12,5 miljoni eiro. LSM.lv arī skaidrojis, kā notiek grupveida testēšana, aprakstīta arī jaunā testēšanas metode, kad testus veic tikai vienu reizi divās nedēļās.