Pašlaik skolas strādā, lai sagatavotos lielākās daļas skolēnu klātienes mācību atsākšanai, kas iecerēta no 15. novembra. Asociācija vērtēs Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvājumu ar detalizētākiem noteikumiem.
Savukārt mazāko klašu mācības, kas jau pašlaik notiek klātienē, lielākoties norit labi, sacīja Kalvāns.
Vienlaikus viņš atzina, ka pašlaik “lielākās galvassāpes” sagādā personāla menedžments. Skolotāji slimo gan ar Covid-19, gan citām rudenim raksturīgajām slimībām. Tāpat problēmas saistītas ar skolotājiem, kuri nevēlas izpildīt pienākumu vakcinēties pret Covid-19. Daži skolotāji jau izbeiguši darba tiesiskās attiecības, citi atrodas dīkstāvē.
“Līdz ar to veidojas ne tikai paralēlās – attālinātās un klātienes – plūsmas, bet vēl arī personāla trūkums, kas mijas ar ēdināšanas menedžmentu skolās,” sacīja Kalvāns.
Vienlaikus viņš pauda gandarījumu par Saeimas lēmumu, kas ļaus uzteikt darbu darbiniekiem bez Covid-19 sertifikāta. “Jo beidzot tiks izbeigta neauglīgā diskusija un demagoģija attiecībā par to, kas notiek pēc 14. novembra. Līdz šim lēmumam mūs, vadītājus, mēģināja juridiski un morāli ietekmēt un vērsties pret mums visādiem līdzekļiem darbinieki, kuri uzskata, ka tiesiskās normas nav jāpilda,” piebilda Kalvāns.
KONTEKSTS:
Valdība, lemjot par ārkārtējo situāciju no 11. oktobra, nolēma noteikt pienākumu potēties pret Covid-19 publiskajā sektorā – valsts un pašvaldības iestādēs strādājošiem. Paredzētas plašākas iespējas un pienākumi noteikt vakcinēšanās prasību arī privātajā sektorā strādājošajiem.
Vēl iepriekš valdība lēma, ka veselībā, izglītībā un sociālajā aprūpē pēc 15. novembra klātienē drīkstēs strādāt Covid-19 pārslimojušie vai potētie.
Savukārt novembra sākumā Saeima pieņēma grozījumus, kas ļauj darba devējiem uzteikt darbu tiem darbiniekiem, kam noteikto darba pienākumu pildīšanai nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.