Tā saucamās “puteņa biļetes” ar Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojumu ir spēkā arī pirmdien, 11. janvārī.
“Puteņa brīvbiļete” nozīmē, ka par braukšanai sabiedriskajā transportā derīgu dokumentu tiek uzskatīta transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība. Automašīnas tehniskā pase kā braukšanai derīgs dokuments jāuzrāda tikai kontroles laikā, tā nav jārāda transportlīdzekļa vadītājam. Bezmaksas braukšana neattiecas uz mikroautobusu pārvadājumiem.
Šo iespēju var izmantot jebkura pilngadīga persona, autovadītāja apliecībai nav obligāti jābūt līdzi. Reģistrācijas apliecība apliecinās, ka konkrētais transportlīdzeklis tajā brīdī neatrodas satiksmē, kas ir pašvaldības mērķis. Minētos braukšanas atvieglojumus pašvaldība ievieš, lai mazinātu satiksmes intensitāti stipras snigšanas laikā, tādējādi atvieglojot ielu uzturēšanas tehnikas darbu.
Pirmdien iespēju braukt bez maksas tramvajos, trolejbusos un autobusos izmantojuši aptuveni 5000 autovadītāju. Otrdien to skaits varētu būt vēl lielāks, jo arī otrdien darbosies tā dēvētās “puteņa biļetes”. Uzņēmums “Rīgas satiksme” skaidro, ka zaudējumu no “puteņa biļetēm” uzņēmumam neesot.
„Šodien es izmantoju tehnisko pasi. Zināju, ka mums šodien tādas tiesības, Atstāju auto ārpus Rīgas un tagad braucu mašīnai pakaļ ar sabiedrisko,” stāsta Daina.
„Pašvaldība mūs palūdza uz pilsētas centru ar mašīnu nebraukt. Ielu sakopšana ir vajadzīga, tāpēc nevajag traucēt šo dienestu transportam. Turklāt, ja laika apstākļi ir tādi, kālab lai mēs paši radītu vēl lielākas satiksmes problēmas?” retoriski vaicā Aleksandrs.
Tomēr ziņas, ka sabiedriskajā transportā var braukt bez maksas visus autovadītājus, kuri savas mašīnas pirmdien izvēlējās nelietot, nebija sasniegušas. Piemēram, Rolands saka, ka noteikti izmantotu „puteņa biļeti”.
Tā saucamās “puteņa biļetes” tiek ieviestas, pamatojoties un Rīgas domes saistošajiem noteikumiem, attiecīgu rīkojumu izdod Rīgas pilsētas izpilddirektors. Pirmo reizi minētos atvieglojumus autovadītājiem pašvaldība ieviesa pirms trijiem gadiem. Sakarā ar maigajām ziemām un mazo sniega daudzumu pēdējo gadu laikā “puteņa biļešu” ieviešana nebija nepieciešama.