Viņa stāstīja, ka ir svarīgi izveidot stabilu koalīciju, vispirms izrunājot, kā vēlas strādāt, “ar ko varam iet vienotā redzējumā”. Sproģe norādīja, ka visas domē iekļuvušās partijas ir par stabilu un progresīvu darbību, “manuprāt, atradīsim labāku modeli”.
Visticamāk, sadarbības partneri būs Nacionālā apvienība un “Saskaņa”, un, lai gan šīs partijas ir ideoloģiski ļoti atšķirīgas, ja cilvēki ir atvērti darbam, tas varētu būt produktīvs.
Savukārt par mēra amata kandidātu vēl turpināsies sarunas, sacīja Sproģe. ZZS saraksta līderis un mēra amata kandidāts bija Gatis Truksnis, taču pēc vēlēšanām ZZS paziņoja, ka viņu amatam tomēr nevirzīs, jo viņam ir veselības problēmas.
Tagad Sproģe sacīja, ka ZZS netaisās pievilt vēlētāju, kas atbalstīja Truksni, vēl notiks sarunas un “izlemsim, kura kandidatūra būs labāka - mana vai viņa”. Sproģe pauda, ka Truksnis vadījis Jūrmalu, spējis noturēt stabilitāti, un vēl ir laiks izlemt, vai mēra amatam virzīs Truksni vai pašu Sproģi.
Ziņots, ka KNAB izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski bija zināms, ka šo personu vidū ir Truksnis un viņam piemērots aizdomās turētā statuss.
Pēc informācijas par šo lietu Truksnis pērn 13.oktobrī domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata, taču vēlāk - pretēji partijas valdes lēmumam - viņš vēlreiz pretendēja uz šo amatu un tika tajā atkal apstiprināts.
Nedaudz vēlāk, 13.janvārī, Truksnis atkāpās no Jūrmalas mēra amata. Tajā pašā dienā viņš saglabāja savu vietu partijā - ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas dome noraidīja priekšlikumu viņu izslēgt no politiskā spēka.
Uz pašvaldību vēlēšanām, kas notika 3.jūnijā, ZZS Jūrmalas mēra amatam izvirzīja Truksni. Neilgi pirms vēlēšanām Jūrmalas domes deputātu kandidāti norāda, ka ar Truksni koalīcijā strādāt nevēlas.
Centrālās vēlēšanu komisijas datiem Jūrmalā visvairāk vēlētāju balsu un sešas vietas domē pēc ieguva līdz šim pie varas esošā Zaļo un Zemnieku savienība. Truksnis vēlēšanās saņēma vairāk nekā trīs tūkstošus plusu - vairāk nekā par citiem Jūrmalas kandidātiem. ZZS ieguva 6 vietas, “Tev Jūrmalai”/Jaunā konservatīvā partija – 4 vietas, “Saskaņa”- 3 vietas, Nacionālā apvienība – 2 vietas,