Aizvadījusi divus gadus valdības vadītājas amatā un piedzīvojusi plašu sabiedrības atbalstu, uzņemoties amata pienākumus, tagad Laimdota Straujuma savas darbības vērtējumā piedzīvo lielāko kritumu
Straujumas darbu novembrī pozitīvi un drīzāk pozitīvi vērtē 30,1% pilsoņu, bet negatīvi un drīzāk negatīvi vairāk nekā puse – 54,7%.
Savulaik sākot darbu, Straujumai bija liels sabiedrības uzticības kredīts, bet šo nepilnu divu gadu laikā tas krietni sarucis. Mazāk kļuvis to, kuri Straujumas darbu vērtē pozitīvi, un mazāk to, kuriem vispār nav viedokļa par valdības vadītājas darbu.
Sociologs Aigars Freimanis norāda, ka premjerministres reitingi īpaši strauju kritumu piedzīvo kopš šā gada septembra: “Domāju – mainījusies nav viņa pati. Un nav tā, ka nav attaisnojušās viņas gaitas. Bet cilvēki aizvien vairāk ir vīlušies tajā, ko dara vai nedara valdība.”
Savukārt jaunākie “Latvijas faktu” aptauju rezultāti par politiskajām partijām rāda, ka novembrī populārākā vēl aizvien ir “Saskaņa”. Par to būtu gatavi balsot 18,1% vēlētāju, kas gan ir krietni mazāk nekā oktobrī. No valdības partijām populārākā ir Zaļo un zemnieku savienība, kuru novembrī atbalstītu 14,9%.
Novembrī atbalstītāju skaits pieaudzis Nacionālajai apvienībai, par kuru savu balsi būtu gatavi atdot 8,2% vēlētāju un “Vienotībai” – premjeres partija novembrī ir ceturtā populārākā.
Ja Saeimas vēlēšanas būtu šomēnes, kā pēdējā Saeimā iekļūtu Latvijas Reģionu apvienība, kurai atbalstu pauduši 5,6 % vēlētāju. Tas ir gandrīz par procentu vairāk nekā oktobrī. Novembrī reitings pieaudzis arī mazākajai opozīcijas partijai “No sirds Latvijai”, taču tas nepārsniedz iekļūšanai parlamentā nepieciešamo 5% barjeru.
Freimanis skaidro, ka, veicot vēlētāju aptauju, jaunajos reitingos ir ietverts laiks, kad sākās neskaidrība ap aviokompāniju “airBaltic”, taču tas nav atstājis iespaidu uz reitingu kritumiem.
LTV ziņo – aizvien vairāk Saeimas kuluāros izskan, ka valdības krišana ir nenovēršama, lai arī premjere partijas biedriem sacījusi, ka pati neatkāpsies.
Nākamnedēļ gaidāmais “Vienotības'' kongress licis Straujumas oponentiem “Vienotībā” nogaidīt ar viņas demisijas panākšanu un censties to īstenot pēc kongresa 5.decembrī. Sociologs situāciju salīdzina ar 2007.gadu, kad pēc budžeta pieņemšanas atkāpās premjers Aigars Kalvītis, visticamāk, partijas spiediena rezultātā.