Viņa pauda cerību, ka Vējonis tomēr atcerēsies, ka viņš neatrodas amatā, lai piedalītos dažādos pasākumus un taisītu selfijus. Tieši otrādi – viņam ir jāatceras, ka vara atrodas iedzīvotāju rokās.
Līdz ar to, Strīķe izteica cerību, ka Vējonis tomēr būs pietiekami drosmīgs un trešdien ieradīsies Tautas sapulcē.
Viņa arī kritizēja varas iestāžu lēmumu nepieļaut trešdien, 23. augustā, JKP rīkoto Tautas sapulci pie Rīgas pils. Tā notiks Rātslaukumā. Taču Strīķe kritizēja varas iestāžu lēmumu, sakot, ka nekāda remonta Rīgas pilī, kā to apgalvo iestādes un kas ir arguments Tautas sapulces pārcelšanai uz Rātslaukumu, nav.
Tiesa, Vējonis piektdien, 18. augustā, atbildēja JKP manifestam "Ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi". Tajā viņš atgādināja, ka piedalījies jau pirmajā Tautas sapulcē 13. jūlijā, kā arī norādīja, ka jau iepriekš pievērsis uzmanību "oligarhu lietai". " Jaunajai konservatīvajai partijai ir zināms, ka pēc manas iniciatīvas 2017.gada 12.jūlija Nacionālās drošības padomes sēdē tika skatīts jautājums par viesnīcā “Rīdzene” notikušajām sarunām. Esmu lūdzis tiesībsargājošās institūcijas veikt sarunu izpēti un kompetences ietvaros lemt par turpmāko rīcību. Esmu arī aicinājis visus iesaistītos, it īpaši amatpersonas, skaidrot sabiedrībai savu lomu šajās sarunās un uzņemties atbildību," rakstīja Vējonis.
Strīķe arī vēlreiz nekavējās kritizēt parlamentārās komisijas “oligarhu sarunu” vērtēšanai darbu, tās vadītājas amatā ieceļot pašas sarunās pieminēto Saeimas deputāti Ingunu Sudrabu (“No sirds Latvijai”).
Jau ziņots, ka žurnāls "Ir" publicējis “Rīdzenes sarunas”, kurās vairāku gadu garumā fiksēts Aināra Šlesera, Aivara Lemberga un viņiem tuva loka personu teiktais. Vienā no sarunām tā saucamie oligarhi – Aivars Lembergs, bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainars Šlesers –, kā arī pazīstami uzņēmēji pārrunājuši ietekmes sfēras dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos.
Savukārt otrajās sarunās apsprieduši augstu amatpersonu gāšanu. Visbeidzot, trešajās sarunās oligarhi apsprieduši, kā pārņemt varu medijos. Tāpat žurnāls publicētajos sarunu atšifrējumos atklāts, kā politiķi kaluši plānus par sev labvēlīga mediju tīkla būvēšanu. Sarunās ticis spriests, kurus žurnālistus paturēt darbā un kurus atlaist oligarhu pārņemtajā laikrakstā “Diena” un kādiem nolūkiem un vēstījumiem izmantot, piemēram, “Neatkarīgo Rīta Avīzi”, kas piederot sarunās uzvārdā nenosauktajam Aivaram. Izskan arī runas par toreizējo vēlmi “sakārtot” sabiedriskos medijos, īpaši Latvijas Televīziju, lai nodrošinātu sev vēlamu ziņu parādīšanos tās saturā.