Skanot studentu himnai “Gaudeamus igitur”, 19. martā jaunajā Latvijas Universitātes Dabasszinātņu korpusā aizsākās Latvijas Studentu apvienības kongress. Sanāksmes centrālais jautājums – jaunā prezidenta vēlēšanas. Līdzšinējā apvienības prezidente Ilva Grigorjeva uz otro termiņu nekandidēja.
"Tā ceļamaize jaunajam prezidentam ir iesāktie jautājumi – kreditēšanas reforma, tūliņ ir augstskolu likuma grozījumi, šobrīd ir jautājumi par medicīnas studentiem, jurisprudences studentiem, ir daudzi darbi, kas ir iesākti un ir jāturpina, bet gan šis gads, gan nākamais – mēs plānojam to darīt un turēsim organizāciju stabilu, lai to izdarītu," norāda līdzšinējā LSA prezidente Ilva Grigorjeva.
Maira Belova
Līdz šim vadījusi LSA Sociālo virzienu un bijusi LSA pārstāve Augstākās izglītības padomē (AIP). Pirms tam vairākus gadus darbojusies arī Latvijas Universitātes Studentu padomē (LU SP). Jaunā LSA prezidente savā uzrunā solījusi strādāt pie studentu interešu pārstāvēšanas un aizstāvēšanas augstākās izglītības politikā. Studentu vienotības un kustības stiprināšanas.
"Līdzšinējā darbība bija veiksmīga, tomēr ir virzieni, kur attīstīties," uzsver Belova. "Es redzu, kurā virzienā attīstīties, nostiprinot sadarbību ne tikai ar Izglītības un zinātnes ministriju, bet arī citām, jo šobrīd augstākās izglītības iestādes ir gan pakļautībā Aizsardzības ministrijai, Veselības ministrijai un citām ministrijām, ar kurām sadarbība nebija tik spēcīga un nostiprināta."
Aktīvāku studentu apvienības līdzdalību augstākās izglītības sistēmas sakārtošanā vēlētos redzēt arī lielākās Latvijas augstskolas vadītājs.
“Tajos brīžos, kad parādījās stāsts par budžeta vietu samazināšanu, tad mēs samulsām un skatījāmies viens uz otru, – ko tad teiksiet. Tādos gadījumos ir jābūt vienotam gan studentu, gan augstskolu kopējam viedoklim, ka tas ir ieguldījums nākotnē un, ja mēs to gribam, tad mums tas ir jādod," norāda Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks.