Bērns šajā lietā bija cietis vairāku gadu garumā. Par šo lietu sabiedrība uzzināja no medijiem. Liepājas tiesa abus apsūdzētos – meitenes radiniekus – atzina par vainīgiem netiklu darbību izdarīšanā, un viņiem piesprieda 240 un 200 stundu ilgu piespiedu darbu un probācijas uzraudzību. Tas sabiedrībā izraisīja sašutumu.
Liepājas tiesas spriedumam sekoja protesta akcijas, spriedumu apsprieda iestādēs, arī Saeimas Juridiskajā komisijā. Valsts augstākās amatpersonas pauda, ka šāds maigs sods neesot pieņemams.
Pirmās instances tiesā, kur par sodu lēma tiesnese Aiva Daidere, prokurori Ligitu Arāju piemērotais sods – piespiedu darbs – apmierināja. Tomēr pēc lielā sabiedrības sašutuma Kurzemes tiesas apgabala virsprokurors Andris Mikuļskis pārbaudīja prokurores rīcību un secināja, ka prasītais sods bijis par mīkstu, taču nolaidības nav bijis. Virsprokurors iesniedza apelācijas protestu, lūdzot apsūdzētajiem piespriest bargāku soda veidu – brīvības atņemšanu.
Tiesas spriedumu arī pārsūdzēja cietušās meitenes advokāte, un viens no notiesātajiem iesniedza apelācijas sūdzība, lūdzot lietu skatīt atkārtoti, veicot pierādījumu pārbaudi.
Nonākuši kameru priekšā notiesātie pavēstīja, ka nemaz neesot vainīgi, vainu uzņēmušies, advokātes mudināti.
Trešdien Kurzemes apgabaltiesa lietu skatīs slēgtā sēdē.