Apsūdzība ir celta par naudas līdzekļu izkrāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā un organizētā grupā.
Noziedzīgais nodarījums vērsts uz finanšu līdzekļu iegūšanu trešo personu interesēs.
Izkrāpto naudas līdzekļu apmērs pārsniedz 15 miljonus eiro.
Pie kriminālatbildības ir sauktas septiņas personas.
Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.
“Winergy” lietai ir daudzu gadu vēsture. Igauņiem piederošā kompānija “Winergy” un ar to saistītas firmas no “Norvik bankas” bija saņēmušas kredītus aptuveni 50 miljonu eiro apmērā vēja parka celtniecībai. Strīds izcēlās, kad banka sāka pārmest, ka naudu viņiem negrib atdot, bet “Winergy” apsūdzēja banku vēja elektrostacijas atņemšanā.
Puses vēlāk noslēdza mierizlīgumu. Vēja parks nonāca bankas kontrolē, taču par krāpšanu kredītu izsniegšanā ierosināta izmeklēšana.
Puses izsaka pārmetumus viena otrai, ka nav izrādīta pretimnākšana atrisināt strīdu Rīgā, nevis nodod to izšķiršanai tiesnešiem otrpus okeānam. Valsts kancelejā pauž, ka no “Norvik Bankas” nebija saņemtas pietiekami atšifrētas pretenzijas, lai valsts varētu izvērtēt savu iestāžu darba likumību.
LETA vēstīja, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā 2013.gada 4.novembrī tika pasludināts maksātnespējas process "Winergy". Uzņēmums toreiz paziņoja, ka maksātnespējas process ir loģisks rezultāts amatpersonu bezdarbībai un "Norvik bankas" organizētajai mērķtiecīgajai reiderisma shēmai. "Winergy" lielākais dalībnieks Igaunijā reģistrētais uzņēmums "Wind One" nolēma vērsties pret Latvijas valsti par investīciju pārkāpumiem un zaudējumu piedziņu.
Savukārt "Norvik banka" paziņoja, ka "Winergy" ierosinātā maksātnespēja ir absurda. Tā esot negodprātīga un saskaņota parādnieka un fiktīva kreditora rīcība, lai panāktu maksātnespējas procesa ierosināšanu nolūkā izvairīties no saistību izpildīšanas pret banku.
Augstākās tiesas (AT) Civillietu departaments 2014.gada 11.aprīlī atcēla Latgales priekšpilsētas tiesas 2013.gada 4.novembra spriedumu, ar kuru tika pasludināta "Winergy" maksātnespēja. Protestu par maksātnespēju tiesā iesniedza Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors Juris Pēda. Savukārt 2014.gada maijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa izbeidza "Winergy" maksātnespējas lietu.