Pandēmijas ierobežojumu dēļ, konsultācijas notiek tikai attālināti. Bet, kā norādīja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes locekle Katrīna Baltalksne, tas, ka tiesu izpildītājs nav jāskata vaigā, iespējams, bijis iemesls, kāpēc šogad interese bijusi lielāka nekā citus gadus.
"Dienas laikā mēs pat nespējām atbildēt uz visiem jautājumiem, palika neatbildēti zvani," atzina Baltalksne.
Iedzīvotāji galvenokārt vēlējušies uzzināt, vai tiesu izpildītājs var ieturēt parādu no 500 eiro bērna pabalsta. Atbilde ir – nē. Bet parādniekam jāinformē, ka šāds pabalsts kontā ienāks.
"Tiesu izpildītājs neredz, kādi naudas līdzekļi atrodas parādnieku kontos un vai uz viņiem drīkst vērst piedziņu vai ne," skaidroja Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes locekle.
Šodien arī aktuāls temats bijis par tiesu izpildītāju ieturēto naudu un vai tā aprēķināta pareizi.
"Cilvēks, kurš nav eksperts un speciālists, viņam ir, iespējams, grūti orientēties, kurā brīdī viņam tiek atstāta minimālā alga, kurā brīdī tiek ieturēti 30%, kurā brīdī tā ir puse no minimālās algas," sacīja zvērināts tiesu izpildītājs Jānis Stepanovs.
Tiesu izpildītājs Stepanovs aicināja nekautrēties un interesēties. Un, ja ir parādsaistības, tad komunicēt ar izpildītāju.
"Mana darba pieredze faktiski rāda to, ka vislielākā kļūda ir piekopt strausa politiku
un mēģināt nekomunicēt, mēģināt izvairīties un mēģināt uzskatīt, ka šīs problēmas nav," atzina zvērināts tiesu izpildītājs.
Padome šodien arī publicējusi "Parādnieka tiesību rokasgrāmatu", kurā atbild uz biežākajiem jautājumiem un dod padomus, kā pareizi kārtot parādsaistības. Pašlaik tā pieejama digitālā formātā padomes mājaslapā.