Vadlīnijās ar piemēriem paskaidrots, kāda rīcība Anglijā bērnu audzināšanā tiek uzskatīta par pretlikumīgu un kādi sodi par to piemērojami. Izklāstīts, kādas ir galvenās prasības, lai bērna atrašanās ģimenē tiktu uzskatīta par drošu, un kā rīkoties, ja ģimenes nespēj norādes izpildīt.
Piemēram, tikai no 12 gadu vecuma bērns drīkst palikt bez pieaugušo uzraudzības uz kādu mirkli, bet nakts stundās – tikai no 16 gadiem. “Viņiem tādā gadījumā būtu jāvēršas vai nu sociālajā dienestā, jālūdz kāda palīdzība auklītes, piemēram, apmaksai un pēc pabalsta,” stāsta Tieslietu ministrijas pārstāve Līva Upena
Ieteikts arī būt uzmanīgiem, ja rodas strīds starp vecākiem. Vadlīnijas iesaka vardarbīgas attiecības pārtraukt, jo konflikts arī tikai vecāku starpā nelabvēlīgi ietekmē bērnus. Par sliktu uzvedību savas atvases ieteikts nevis fiziski sodīt, bet labāk ierobežot kabatas naudu vai liegt izklaides.
Ieteikumi paredz, kā rīkoties tad, ja ģimene tomēr nonākusi sociālo dienestu uzraudzībā, uzsverot, ka svarīgi ar tiem sadarboties.
Jautājums par bērnu tiesību aizsardzību Latvijā kļuva īpaši apspriests saistībā ar Lailas Brices lietu, kurā Lielbritānijas tiesa lēma Latvijas pilsonei atņemt tiesības audzināt savu meitu.