Pirmā domes sēde noritēja mierīgi un starp deputātiem domstarpību nebija. Vienīgi Larisa Loskutova (SC) uzstājās sēdē, paužot neatbalstu Truksnim. Viņa atgādināja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) joprojām pārbauda to, vai Zaļo un zemnieku savienība nav pārkāpusi priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņus. Tāpat viņa vērsa uzmanību uz to, ka pāris mēnešus pirms vēlēšanām Truksnis tika noņemts no amata , jo bija aizdomas, ka viņš izmanto pašvaldības resursus, lai sevi reklamētu vēlēšanām.
Koalīcijā, ar kuru ZZS noslēgts līgums, ir desmit deputāti. Par jaunievēlēto mēru balsoja arī „Vienotības” pārstāve, jo partija bija lēmusi atbalstīt Truksni.
Truksnis pauda pārliecību, ka dome šādā sastāvā nostrādās pilnu termiņu un arī turpmāk nostiprinās savas pozīcijas: „Dome patreizējā sastāvā ar mani kā priekšsēdētāju pilnīgi noteikti nostrādās visus četrus gadus. Un tā, lai arī stabilitāte pilsētā iestātos uz ilgākiem laikiem – gan uz nākamajiem četriem, gan vēl nākamajiem četriem, kā tas ir daudzās citās pilsētās un kas nāk par labu pilsētas attīstībai ilgtermiņā,” sacīja jaunievēlētais Jūrmalas domes priekšsēdētājs.
Kā pirmos darbus Truksnis minēja gatavošanos nākamam mācību gadam un atbalsta sniegšanu skolām. Tāpat būtisks jautājums ir par Ķemeru sanatorijas sakārtošanu. Truksnis arī minēja, ka pārskatīts pašvaldības kapitālsabiedrību vadības darbības efektivitāti.
Truksnis bija Jūrmalas pilsētas domes deputāts arī iepriekšējā sasaukumā, kur bija ievēlēts no Latvijas Zemnieku savienības, Kristīgi demokrātiskās savienības un partijas LPP/LC saraksta un no 2010.gada 9.septembra līdz 2013.gada 2.aprīlim bija domes priekšsēdētājs.
Jūrmalas domnieki Truksni no amata atcēla, kā argumentu minot viņa īstenoto tēla spodrināšanas akciju, kura, pēc domnieku uzskata, notikusi par pašvaldības līdzekļiem.
Jau ziņots, ka pašvaldību vēlēšanās Jūrmalā uzvaru svinējusi līdzšinējā mēra Trukšņa pārstāvētā Zaļo un Zemnieku savienība. Par ZZS balsojuši 35,85% jūrmalnieku, tādējādi "zaļie zemnieki" domē iegūs septiņus mandātus.
Tāpat 5% barjeru ir pārvarējusi apvienība „Saskaņas centrs”, kas ieguvis 17,18% vēlētāju atbalstu un kam būs trīs mandāti. Vēl 8,78% vēlētāju atbalstu ieguvusi partija „Vienotība”, 8,68% - partija „Tev, Jūrmalai”, un abas partijas iegūs pa diviem mandātiem, savukārt 6,23% - Nacionālā apvienība, kam viens mandāts.
Lielākā daļa partiju gan nepārvarēja nepieciešamo 5% slieksni, lai iekļūtu Jūrmalas domē. To vidū ir arī agrākā Jūrmalas mēra Raimonda Munkevica pārstāvētā partija „Jūrmala – mūsu mājas”.