Ņemot vērā, ka uz Truksni krīt aizdomas par partiju nelikumīgu finansēšanu lielos apmēros, jau sākotnēji par viņu atteicās balsot gan Nacionālās apvienības, gan “Tev, Jūrmalai” un Jaunās konservatīvās partijas deputāti. “Nacionāļi” būtu piekrituši “zaļzemniekus” atbalstīt, ja amatā būtu atstāta līdzšinējā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe. Tomēr ZZS nelokāmi uzstāja uz Truksni, un palīgā nāca “Saskaņa”.
Balsojumā uz mēra amatu Truksnim konkurenci radīja cita jaunievēlētā Jūrmalas domes deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla. Truksni atbalstīja deviņi Jūrmalas domes deputāti, savukārt Le Gallu - seši.
Pirmajā jaunajā pašvaldības sasaukuma sēdē Truksnis sacīja, ka gari nerunās. „Jūrmalnieki mani pazīst. Darbi runā skaļāk par vārdiem. Jūrmalnieki ir izvēlējušies,” viņš sacīja.
Pēc ievēlēšanas viņš piebilda: „Paldies par uzticību! Mēģināsim sastrādāties!”
Savukārt Beitnere-Le Galla pauda, ka šis būs sirdsapziņas jautājums un balsojums.
„Šis ir ļoti atbildīgs brīdis ne tikai Jūrmalas, bet visas Latvijas dzīvē. Dodos politikā, lai parādītu, ka demokrātija ir iespējama,” pauda Le Galla.
Viņa atgādināja, ka ir socioloģijas doktore, kas ir pētījusi pašvaldību darbu Latvijā. Uzrunā viņa sevi nosauca par „sociālo pārmaiņu aģenti”. „Divi termiņi politikā ir ļoti ilgs laiks. Tad apaug ar problēmām un ir korupcijas riski. Es tiešām gribu, lai Jūrmala kļūst par pilsētu, kur izvēlamies cilvēkus, aiz kuriem nestāv ēna par naudas ietekmi,” sacīja Beitnere-Le Galla.
Pēc ievēlēšanas Truksnis uzskaitīja vairākus darbus, kas, viņaprāt, liecina par labu viņa pārvēlēšanai. Tieši tagad Jūrmalā ir, piemēram, bezmaksas ēdināšana bērnudārzos un skolās, kā arī lielākie pabalsti jaundzimušajiem. „Beidzot, jūrmalnieki redz, ka pilsēta ir pavērsusi seju pret saviem iedzīvotājiem (..) Pilsētnieki ir novērtējuši, ka domē ir stabilitāte,” teica Truksnis, paužot, ka pilsētā mēri vairs nemainās ik pēc neilga laika.
Viņš pats apgalvoja, ka ir gatavs Jūrmalas domi vadīt visu sasaukuma laiku – četrus gadus. Vaicāts, kāpēc nolēmis atkal kļūt par mēru, viņš norādīja, ka viņa veselības stāvoklis ir uzlabojies un arī iepriekš viņš darbā ir bijis bieži, nevis reti, kā agrāk runāts.
Arī veselības stāvoklis, kas drīz pēc vēlēšanām tika minēts kā iemesls Trukšņa nevirzīšanai mēra amatam, tagad pēc viņa teiktā “ir uzlabojies un stabilizējies”, un viņš gatavs darbam.
Savukārt Beitnere-Le Galla (Tev, Jūrmala" un Jaunās konservatīvās partija) Jūrmalai piedēvē zaudētu demokrātiju un sola uzraudzīt koalīciju.
„Es to neuzskatu par lielu neveiksmi. Es to uzskatu par veiksmi, jo mums nevajag ļaut iznīcināt demokrātiju. Ja mums ir sarunāti balsojumi, tad tā ir demokrātijas nāve. Visbīstamākais vēstījums ir tāds, ka kapitālismam demokrātija nav vajadzīga. Lielā kapitāla un naudas cinisms iznīcināt ikkatru. Es aicinātu ikvienu, kam ir sirdsapziņa iestāties par to. Tad, kad mēs sarunājamies mēs iedrošinām cits citu. Es arī gribētu iedrošināt cilvēkus arī citās pašvaldībās – nākamreiz ir jānāk politikā. Mūsu dzīvē viss ir politika. Absolūti viss,” sacīja Le-Galla.
Truksni atbalstīja «Saskaņa», kas vēl rudenī no savām rindām izslēdza tā laika deputāti Karinu Siņkeviču, jo pēc aizturēšanas skandāla viņa balsoja par Truksni kā mēru, bet partijas vadība pauda, ka KNAB aizturēts cilvēks nevar vadīt domi. Truksnim aizdomās turamā statuss arvien nav atcelts, bet «Saskaņa» gan domas mainījusi.
“Vēlētāji, tauta, savu vārdu ir teikuši. Runājot par visiem citiem jautājumiem, kas ir saistīti ar KNAB, SAB, nezinu – jebko, es ceru, ka, cik tālu es atceros, nekāds spriedums nav stājies spēkā, šī lieta ir izmeklēta, protams, man nav ne jausmas, un es nezinu detaļas, par ko viņu apsūdz un kā tas process tur notiek. Es vienkārši nezinu,” sacīja "Saskaņas" deputāts Ņikita Ņikiforovs, kurš kļuva par Jūrmalas vicemēru.
Viņš ieņems vietnieka amatu pilsētas attīstības politikas jautājumos - šis amats izveidots no jauna. Otra Trukšņa vietniece būs viņa partijas biedre un līdzšinējā domes vadītāja Rita Sproģe.
Iepriekš divkārt Jūrmalas mēra krēslā sēdējušā Trukšņa vārds izskanēja KNAB izmeklētajā krimināllietā par iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā ir trīs aizdomās turētie un divas personas, pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski bija zināms, ka šo personu vidū ir Truksnis un viņam piemērots aizdomās turētā statuss.
Pēc informācijas par šo lietu Truksnis pērn 13.oktobrī domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata, taču vēlāk - pretēji partijas valdes lēmumam - viņš vēlreiz pretendēja uz šo amatu un tika tajā atkal apstiprināts.
Nedaudz vēlāk, 13.janvārī, Truksnis atkāpās no Jūrmalas mēra amata. Tajā pašā dienā viņš saglabāja savu vietu partijā - ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas dome noraidīja priekšlikumu viņu izslēgt no politiskā spēka.
Uz pašvaldību vēlēšanām, kas notika 3.jūnijā, ZZS Jūrmalas mēra amatam izvirzīja Truksni. Neilgi pirms vēlēšanām Jūrmalas domes deputātu kandidāti norāda, ka ar Truksni koalīcijā strādāt nevēlas.
Centrālās vēlēšanu komisijas datiem Jūrmalā visvairāk vēlētāju balsu un sešas vietas domē pēc ieguva līdz šim pie varas esošā Zaļo un Zemnieku savienība. Truksnis vēlēšanās saņēma vairāk nekā trīs tūkstošus plusu - vairāk nekā par citiem Jūrmalas kandidātiem. ZZS ieguva 6 vietas, “Tev Jūrmalai”/Jaunā konservatīvā partija – 4 vietas, “Saskaņa”- 3 vietas, Nacionālā apvienība – 2 vietas,