Jūrmalai līdz šim neraksturīgā vienprātībā un pārliecinoši par pilsētas mēru apstiprināts Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Gatis Truksnis. Par viņu nobalsoja 11 no klātesošajiem 14 deputātiem, turklāt viņu atbalstīja arī tie, kas divus mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām balsoja par Trukšņa atcelšanu un Jūrmalas mēra amatā ievēlēja „Vienotības” pārstāvi Juri Visocki.
Lai gan „Vienotība” nav noslēgusi koalīcijas līgumu, arī šis politiskais spēks atbalstīja Trukšņa atgriešanos Jūrmalas mēra krēslā.
„Septiņi deputāti ievēlēti no ZZS, līdz ar to es uzskatu, ka tas ir saprātīgs risinājums un jāskatās reāli – gandrīz puse no vēlētājiem ir atdevuši savas balsis par konkrētu politisko spēku un tas ir gana respektējams,” balsojumu pamato „Vienotības” pārstāve Iveta Blaua.
Koalīcijas līgumu ZZS noslēgusi ar reģionālu partiju „Tev, Jūrmalai” un nacionālo apvienību „Visu Latvijai”-TB/LNNK. „Tev, Jūrmalai” pārstāvis, Ķemeru iedzīvotāju biedrības vadītājs Mārtiņš Stulpiņš ir pārliecināts, ka Truksnis turēs solījumu par atbalstu Ķemeriem: „Protams, domās par ķemerniekiem vairāk nekā visus iepriekšējos gadus visi sasaukumi. No kurienes sākas Jūrmala? No Ķemeriem. Protams, tie ir nolaisti, bet lēnām jāatdzimst, jo Ķemeros ir zelta ādere – ja ārstniecība notiktu, domei būtu kaudzēm naudas.”
Pret Truksni nebija neviens, tikai „Saskaņas centra” deputāti balsojumā atturējās. Saskaņiete Larisa Loskutova arī bija vienīgā, kas iebilda pret Trukšņa ievēlēšanu, debatēs atgādinot, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā turpinās pārbaude par iespējamo Zaļo un Zemnieku savienības aģitācijas tēriņu pārsniegšanu. Tāpat viņa uzskata, ka koalīcija nemaz nav tik stabila.
Pats Truksnis ir pārliecināts, ka mēra amatā ievēlēts stabili un noturēsies visus četrus gadus. Kā vienu no pirmajiem veicamajiem darbiem viņš nosauca situācijas risināšanu ar Ķemeru sanatoriju, kā arī pauda gatavību pārskatīt pašvaldības uzņēmumu darbību, iespējams, atlaižot iepriekšējā sasaukumā mākslīgi ieliktos vadošos darbiniekus.
„Iesim uz to, lai optimizētu, darbu, varbūt tur, kur bija četri valdes locekļi, tiešām vajag samazināt locekļu skaitu. Mēs daudz jau esam izdarījuši kopš Valsts kontroles atzinuma, tomēr daudz kas nav pabeigts, ir jāsakārto tā, lai viņi strādā caurspīdīgi, ekonomiski un visiem pilsētniekiem saprotami un pilsētnieku labā. Bet es nerunātu par kaut kādām masveida tīrīšanām – katrs cilvēks tiks vērtēts pēc viņa padarītā darba,” norāda Truksnis.
Truksnis domā, ka pašreizējie opozīcijas pārmetumi ir vēl priekšvēlēšanu retorikas iespaidā, un turpmāk visi politiskie spēki Jūrmalā darbosies vienoti.