Pēdējā laikā publiskajā telpā bieži dzirdamus pārmetumus par nesakārtotu uzņēmējdarbības vidi Bergs LTV raidījumā “Rīta panorāma” komentēja, norādot, ka “latvieši ir koru dziedātāju tauta, ja viens atnāk un uzdodas par diriģentu, tad aiziet, un tas ir tas, kas notika, mēs esam sametušies milzu gaudu korī”.
Bergs uzskata, ka tas notika “ne bez ārējo spēku ietekmes”, un šie spēki ir ieinteresēti mūs vājināt.
“Jo mēs mazāk ticam valstij, jo esam vājāki, tas ir mērķis”, mēs te “redzam informatīva kara sastāvdaļu”, sacīja Bergs.
Viņš gan norādīja, ka nevēlas “ielēkt otrā grāvī” un teikt, ka viss ir labi, jo “valdība jālamā un nejēdzību ir daudz, bet jārunā par konkrētām lietām, kas jāuzlabo”.
Bergs pauda, ka pašlaik Latvijas lielākais izaicinājums ir nodokļu sistēmas sakārtošana, jo nodokļiem jābūt vienkāršiem, saprotamiem, viegli aprēķināmiem un viegli pārbaudāmiem.
Arī birokrātijas mazināšanā Latvijā, pēc Berga domām, joprojām pastāv veca domāšana. Latvijas normatīvajos aktos aptuveni 60 000 reižu sastopama frāze “izziņu pieprasīšana”, un arī digitalizācijas projektos turpina operēt ar izziņām, domājot, kā tās digitalizēt, nevis par to, kā no tām atteikties.
Elektroniskas sistēmas pieļauj vēl vairāk drukāt šīs izziņas, un patiesībā tas palielina birokrātiju. Birokrātijas mazināšanai vajadzētu pateikt, ka mēs “katru dienu likvidēsim 10 vietas, kur rakstīts “pievienot izziņu”, tad pēc 5-6 gadiem birokrātija būs būtiski samazināta, pauda Bergs.