Vaicāts, vai pieņemtie lēmumi par ierobežojumiem no 1. marta varētu tikt mainīti, premjers atbildēja: “Nē, mēs neko nemainīsim.”
Tāpat Kariņš norādīja, ka šobrīd Covid-19 saslimstības ziņā Latvija ir pīķa augšgalā, jo inficēto skaits divas nedēļas nesamazinās, taču tas arī nepalielinās. Tomēr viņš atzina, ka arvien jābūt bažīgiem par Covid-19 slimnieku skaitu slimnīcās.
“Es atgādināšu – pandēmija nav beigusies. Pamatā ejam visur publiskās telpās ar maskām. (..) Būsim vēl piesardzīgi, īpaši būsim piesardzīgi, apciemojot gados vecākus cilvēkus, arī slimākus cilvēkus,” sacīja premjers.
Vienlaikus Kariņš neprognozēja, ka, samazinot kovida dēļ noteiktos ierobežojumus martā, varētu pieaugt saslimstība, jo arvien biežāk cilvēki uzturēsies ārā un vēdinās telpas, jo laikapstākļi kļūs siltāki.
KONTEKSTS:
Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus.
Pērnā gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.
Kopš janvāra būtisks saslimstības vilnis novērots arī Latvijā, vienlaikus situācijai slimnīcās saglabājoties stabilai.
Valdība 8. februārī lēma atvieglot ierobežojumus skolās, kur nodarbinātie un audzēkņi pēc saskarsmes ar Covid-19 inficēto drīkst nedoties karantīnā. 15. februārī sekoja lēmums, ka bērniem vairs neprasīs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu pasākumos, bet viņiem jāturpina testēšanās skolā un jāvalkā maskas.
Savukārt no 1. marta paredzēta plašāka ierobežojumu mīkstināšana arī pārējai sabiedrībai – veikalos neprasīs Covid-19 sertifikātu, atvērs slēgtās nozares un atcels darba laika ierobežojumus. Tāpat līdz 1. aprīlim atlikta iecere par Covid-19 sertifikāta derīguma termiņa ieviešanu.