Valsts policijas lietošanā esošo nekustamo īpašumu tehniskā stāvokļa uzlabošanai plānots atvēlēt 2 009 475 eiro. Tostarp plānots izstrādāt tipveida būvprojektu dažādas kategorijas Valsts policijas pārvalžu un iecirkņu telpām.
Nākamajam pasākumam – sabiedriskās kārtības, drošības, ceļu satiksmes kontroles un uzraudzības kapacitātes stiprināšanai – plānots piešķirt 1 258 663 eiro.
Paredzēts iegādāties individuālas kompaktās videokameras. Tās palīdzēs fiksēt administratīvos pārkāpumus, nostiprināt pierādījumus, tai skaitā konfliktsituācijās vai situācijās, kad amatpersonām tiek piedāvāts “kukulis”, tādējādi mazinot korupcijas riskus. Šāda veida individuālās kompaktās videokameras pārsvarā tiek izmantotas satiksmes uzraudzības un patruļpolicijas dienesta pienākumu veikšanai.
Šobrīd iestāžu rīcībā esošo individuālo kompakto videokameru daudzums ir nepietiekams. Ar individuālo kompakto videokameru tiks apgādātas formastērpos tērptās amatpersonas, kuras ikdienā nodrošina sabiedrisko kārtību un drošību, skaidroja IeM.
Tāpat Valsts policijai sekmīgai ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības uzraudzības funkciju nodrošināšanai ir paredzēta bezpilota gaisa kuģu iegāde, kas palīdzēs uzraudzīt sabiedrisko drošību un kārtību lielos publiskos pasākumos. Gaisa kuģus paredzēts izmantot arī ceļu satiksmes negadījumu shēmu izveidē, ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu fiksēšanā, kā arī grūti aizsniedzamu teritoriju apsekošanā, piemēram, apmaldījušos vai pazudušo cilvēku meklēšanā.
Ceļu satiksmes uzraudzībai paredzēta arī 360° videoieraksta sistēmas iegāde, kura var fiksēt gan tos pārkāpumus, kurus konstatē darbinieki vizuāli, gan OCTA vai tehniskās apskates neesamību.
Minēto tehnisko līdzekļu iegāde ļaus policistiem vairāk laika veltīt tiem satiksmes pārkāpumiem, kuri tiešā veidā apdraud satiksmes drošību – transporta līdzekļu vadīšana alkohola reibumā, agresīva braukšana, norādīja IeM.
Operatīvā darba un speciālo izmeklēšanas darbību kapacitātes stiprināšanai plānots piešķirt 1 300 000 eiro. Speciālie tehniskie līdzekļi sekmēs savlaicīgu un neapgāžamas informācijas ieguvi, kā arī tādu speciālās izmeklēšanas darbību un operatīvās darbības pasākumu izpildi, kam likumdošanā paredzēti tehniskie līdzekļi, norādīja IeM.
Citiem pasākumiem paredzēts atvēlēt 9 723 888 eiro. No tiem visvairāk – 3 630 000 eiro – Valsts drošības dienesta ēkas būvniecībai.
IeM skaidroja, ka Ministru kabinets 2021. gada 18. martā atbalstīja finansējuma piešķiršanu ar Covid-19 krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atlabšanu saistītu augstas gatavības projektu īstenošanai 2021. un 2022. gadā, kā ietvaros IeM paredzēts finansējums līdz 27,3 miljonu eiro apmērā (2021. gadam 11 835 120 eiro un 2022. gadam 15 464 880 eiro) pasākumam "Infrastruktūras attīstības projektu īstenošana iekšlietu nozarē", tajā skaitā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo ēku būvniecībai, kā arī ēkas iegādei un pārbūvei Valsts policijas vajadzībām.
Ministrijā norādīja, ka, īstenojot augstas gatavības projektu īstenošanas pasākumus, netika panākta vienošanās par Valsts policijas vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma labprātīgu atsavināšanu, jo nekustamo īpašumu īpašnieks nepiekrita atlīdzības noteikšanas komisijas noteiktajam atlīdzības apmēram.
Rezultātā pasākuma "Ēkas iegāde un pārbūve Valsts policijas vajadzībām" īstenošana nav iespējama, līdz ar ko nav iespējams izlietot pasākumam paredzēto finansējumu 12 789 299 eiro, skaidroja IeM.
Kopējais ietaupījums VUGD depo ēku būvniecībai, salīdzinot ar sākotnēji plānoto, ir 1 153 663 eiro, vienlaikus pasākuma ietvaros sākotnēji plānoto seotiņu jaunu ugunsdzēsības depo vietā tiks uzbūvēti astoņi jauni ugunsdzēsības depo (Kandavā, Saulkrastos, Dagdā, Iecavā, Ilūkstē, Priekulē, Rūjienā un Aizputē), tādējādi ir nepieciešams papildu finansējuma 70 921 eiro apmērā to aprīkošanai ar nepieciešamo aprīkojumu.
Izvērtējot augstas gatavības projektu ieviešanas gaitu, nepieciešams precizēt projektiem plānojamo finansējuma apjomu un tā sadalījumu pa gadiem. IeM sagatavoja precizētu finansējuma sadalījumu starp pasākumiem un gadiem.