Līdz šim valstī ārkārtējā situācija bija noteikta no 9. novembra līdz 7. februārim. Ceturtdien valdība bija plānojusi izlemt gan par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, gan par tirdzniecības ierobežojumu izmaiņām, gan ieceļošanas ierobežojumiem.
Tomēr par to nav vēl izlemts, un diskusijas valdības sēdē par ekspertu sagatavotajiem lēmumprojektiem turpinās piektdien, 5. februārī, par to attālinātajā preses konferencē informēja Valsts kanceleja.
Ņemot vērā nepieciešamās diskusijas par ekspertu sagatavotajiem lēmumprojektiem, valdības sēdē izsludināts pārtraukums, tā turpināsies rīt, plkst. 09:00.
— Krišjānis Kariņš (@krisjaniskarins) February 4, 2021
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par”) atzina, ka valdībā diskusijas par Covid-19 krīzes pārvaldību gan otrdien, gan ceturtdien bijušas ilgas. Viņš sacīja, ka nebūtu laba prakse turpināt valdības sēdi pāri pusnaktij, tāpēc premjers lēma sēdi turpināt piektdien. “Tas droši vien būtu prātīgāk,” piebilda Pavļuts.
Ceturtdien valdībā gan izskatīti citi jautājumi, tostarp atbalstīts plāns Covid-19 drošības pasākumu mazināšanai pēc tā dēvētā luksofora principa.
KONTEKSTS:
Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā bija stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt. Tādēļ ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim, un līdz tam spēkā ir stingri ierobežojumi, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. Ārkārtējo situāciju plāno pagarināt līdz 6. aprīlim.
Par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. Pašlaik šis radītājs ir vairāk nekā divas reizes augstāks.