Gobzems ar šādu paziņojumu nāca klajā pēc "KPV LV" Saeimas frakcijas sēdes, vienlaikus paziņojot, ka parlamentā nebalsos par partiju apvienības "Jaunā Vienotība" veidoto valdību.
Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas sēdē ceturtdien nolemts turpināt sarunas par valdības veidošanu. Vienlaikus izvirzītas piecas prasības, kas gan pēc sēdes netika atklātas.
Saskaņā ar Latvijas Televīzijas rīcībā esošo informāciju šīs piecas prasības ir:
- Valdībā nav jaunu ministra amatu. Tas nozīmē, ka valdībā nevarētu veidot īpašu uzdevumu ministra demogrāfijas lietās amatu, ko iepriekš valdības veidošanas sarunās piedāvāja "Jaunā Vienotība" un ko bija plānots uzticēt Nacionālās apvienības (NA) politiķim Imantam Parādniekam.
- Aktīva līdzdalība administratīvi teritoriālajā reformā, varbūt veto kādos jautājumos.
- "KPV LV" Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra amats.
- "KPV LV" dalība valdībā iespējama tikai tad, ja to vadītu "Jaunās Vienotības" politiķis Krišjānis Kariņš.
- "KPV LV" uzticētu Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadību. Pašlaik šo komisiju vada Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Jānis Dūklavs.
"Mēs piedalāmies sarunās, mēs turpinām sarunas, un mēs esam sagatavojuši konkrētu piedāvājumu, un vēlamies, lai tas tiek akceptēts kopumā,"
teica "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.
"KPV LV" iekšlietu ministra amatam virzīs advokātu Sandi Ģirģenu, kurš kandidēja 13.Saeimas vēlēšanās, bet parlamentā netika ievēlēts. Viņš pašlaik strādā Saeimā par deputāta palīgu, vēsta Latvijas Televīzija.
Partija "KPV LV" iekšlietu ministra amatam virza Saeimā neievēlēto advokātu Sandi Ģirģenu. pic.twitter.com/z1KbgUKeMd
— LTV Ziņu dienests (@ltvzinas) January 3, 2019
KONTEKSTS:
Lai arī kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši vairāk nekā trīs mēneši, parlamentā iekļuvušajām partijām nav izdevies izveidot valdību. Valdību mēģināja izveidot JKP līderis Jānis Bordāns, viens no "KPV LV" līderiem Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.
Viņš paziņoja, ka nevēlas, lai viņa vadītajā valdībā strādātu Gobzems, kura kandidatūru "KPV LV" virzīja iekšlietu ministra amatam. Pret Gobzema kandidatūru kategoriski iebilda JKP. Kariņš aicināja "KPV LV" nomainīt savu kandidātu iekšlietu ministra amatam, taču "KPV LV" iepriekš paziņoja, ka to nedarīs.
Valdības veidošanas sarunas iestrēga līdz brīdim, kad pērn pēdējā darba dienā četri politiskie spēki – "Jaunā Vienotība", JKP, "Attīstībai/Par!" un NA – vienojās par veidojamās valdības kodolu. Šīm četrām partijām Saeimā ir 50 balsis, un kodolam aicināta pievienoties arī "KPV LV", lai taptu piecu partiju koalīcija.