"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa pēc partijas Saeimas frakcijas sēdes atzina, ka ekonomikas ministra amatam tiks vērtēta pašreizējā Saeimas deputāta Viktora Valaiņa un Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra Arvila Ašeradena kandidatūras.
Izglītības un zinātnes ministra amatam tiks vērtētas Inta Dāldera un pašreizēja Saeimas deputāta Kārļa Šadurska kandidatūras, bet labklājības ministra amatam – pašreizējās Saeimas deputātes Ilzes Viņķeles un finanšu ministra Jāņa Reira kandidatūras.
"Vienotības" frakcija arī vienojās par atbalstu ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un iekšlietu ministra Riharda Kozlovska turpmākajai darbībai šajos amatos jaunajā valdībā.
Viņa piebilda, ka par ministru amatu kandidātiem pirms valdes sēdes vispirms bija nepieciešams vienoties "Vienotības" Saeimas frakcijā, ņemot vērā, cik lielā mērā partija "nav vienota".
Lēmumu par piemērotākajiem kandidātiem ministru amatiem pirmdienas vakarpusē pieņems "Vienotības" valde.
Jāatzīmē, ka Viņķele Valda Dombrovska ("Vienotība") pēdējā valdībā jau ieņēma labklājības ministres amatu, bet Šadurskis pirms vairāk nekā desmit gadiem pāris gadus pavadīja izglītības un zinātnes ministra amatā. Savukārt Dālderis bijis kultūras ministrs.
Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Nacionālā apvienība (NA) un "Vienotība" trīspusējās sarunās ceturtdien, 28.janvārī, vienojās par atbildības jomu un ministru portfeļu sadali jaunajā valdībā.
"Vienotība" piekrita uzņemties piecu ministriju vadību un Ministru prezidenta biedra statusu, kas būs jāuzņemas vienam no esošajiem ministriem, informēja Kučinskis. Jaunajā valdībā darbu varēs turpināt "Vienotības" esošie ārlietu un iekšlietu ministri.
Vairums "Vienotības" izvirzīto prasību pēc ministru amatiem jaunajā valdībā iepriekš noraidītas – gan tieslietu un satiksmes ministru amati, gan vēlāk prasītie veselības vai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru portfeļi.
Tāpat vēstīts, ka Latvijas Televīzijas izraudzītā sabiedriskā žūrija, vērtējot "Vienotības" pašreizējos ministrus, par labāko atzinusi ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, bet lielākās šaubas bija par finanšu ministra Jāņa Reira darbību.