Valsts policija arī Kurzemē piedzīvo strukturālas pārmaiņas; policisti iedzīvotājiem būšot redzamāki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

No februāra Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē iedzīvotāju ierasto piecu iecirkņu vietā būs divi - Ziemeļkurzemes un Dienvidkurzemes. Šis ir tikai turpinājums policijas iesāktajām pārmaiņām, kas jau no pagājušā gada beigām notikušas visā Latvijā. Reformas turpināsies līdz vasaras vidum. Policijas priekšnieks Armands Ruks skaidroja – likumsargi iedzīvotājiem būs vēl plašāk pieejami.

No nākamās nedēļas Kurzemē būs divi policijas iecirkņi. Ziemeļkurzemes iecirknī ietilps: Ventspils, Talsi, Kuldīga, bet Dienvidkurzemes iecirkni veidos – Saldus un Liepājas apvienotie iecirkņi. Valsts policijas priekšnieks Ruks skaidroja, ka pārmaiņas skar pārvaldes darba organizāciju, nemazinot ne policistu skaitu, ne iedzīvotājiem ierasto policijas struktūrvienību atrašanās vietas.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

"Izvietojuma lokācija nemainās. Mainās vienkārši policijas vadīšanas pieeja, samazinot vadītāju skaitu un ieviešot tā saucamo grupu vadības principu, kas nozīmē, ka darbs uz ielas reaģējošā policista izpildījumā notiek grupu līderu vadībā. Ja agrāk mums Kurzemē bija pieci iecirkņi un attiecīgi katrā iecirknī bija piecas šīs operatīvās reaģēšanas grupas, tad šobrīd Ziemeļkurzemes iecirknī ir jau seši šādi norīkojumi un Dienvidkurzemes – septiņi," sacīja Ruks.

Šobrīd Kurzemē ir aptuveni 500 policistu, taču pēc pārmaiņām joprojām būs kadru trūkums. Nepieciešami vēl vismaz 80 policisti.

Pārmaiņas piedzīvo ne tikai Kurzeme. Tās notiek visā valstī. No novembra Vidzemes reģiona pārvaldē iepriekš septiņu iecirkņu vietā tagad ir trīs iecirkņi. Līdz šim Zemgales reģiona pārvaldes paspārnē atradās seši iecirkņi, bet no decembra ir trīs. Priekšā vēl pārmaiņas Latgalē, atklāja Ruks.

"Gala ieviešanas termiņš ir 1.marts. Šobrīd tieši viņi ar pirmo februāri sāk pāriet. Savukārt Rīgā attiecīgi jau ir reformēta Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvalde. Tātad ir salikti akcenti vairākos būtiskos virzienos. Atbilstoši mūsdienu situācijai ir izveidots, piemēram, Narkotiku apkarošanas birojs, dubultojot šo kapacitāti. Akcenti likti uz dzimumnoziegumu apkarošanu, arī mantisko noziegumu spektrs ir pārskatīts," stāstīja Ruks.

Rīga šobrīd strādā pie Kārtības policijas pārvaldes reorganizācijas.

Reformētās pārvaldes pāriet uz grupu vadības principu ar trim virzieniem, kas ir reaģēšana, izmeklēšana un prevencija.

Reaģējošie policisti ir pirmie, kas ierodas notikuma vietā, jo viņi ir mobili – visu laiku atrodas ārpus iecirkņiem.

"Protams, ka ir zināmas grūtības, kas ir saistītas ar personāla sastāva apmācību. Tam ir vajadzīgs laiks. Vajadzīga arī cilvēkiem domāšanas paŗkārtošanās," norādīja Valsts policijas priekšnieks.

Reaģējošā policista piemērs ņemts gan no Skandināvijas, gan citām Eiropas Savienības valstīm.

Paredzēts, ka reformas īstenos līdz jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti