Scenārijus skaidroja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska: "Šādu precedentu var vērtēt pēc Krimināllikuma 133.1 panta par inficēšanu ar bīstamu infekcijas slimības izraisītāju. Ja indivīds sevi apzināti ir inficējis un pēc tam inficē citu indivīdu, kā rezultātā pēdējam ir izraisītas smagas sekas, tad tīri teorētiski varētu iestāties kriminālatbildība."
Tomēr policijas pārstāve piebilda, ka šo darbību un seku mijiedarbībā ir jāpastāv pierādāmai cēloniskai sakarībai,
kā arī būtu jāpierāda fakts, ka indivīds ir apzināti sevi inficējis ar vīrusu.
"Šāda rīcība, indivīda vēlme inficēties ar vīrusu, ir sevis un citu veselības un dzīvības apdraudoša, kas neatbilst nekādām pilsoniskās sabiedrības noteiktām uzvedības un ētikas normām, kas var novest līdz administratīvai un, tīri teorētiski, arī līdz kriminālatbildībai," viņa sacīja.
Valsts policija pašlaik nekomentēja rīcību saistībā ar kādas iedzīvotāju grupas iespējamu vēlmi apzināti inficēties, taču uzsvēra, ka seko līdzi aktivitātēm internetā un sociālajos tīklos.
KONTEKSTS:
Šajā Covid-19 vilnī vislielākie ierobežojumi skar cilvēkus, kuriem nav Covid-19 pārslimošanas vai potēšanās sertifikāta, – valdība lēma no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un pienākumu valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.