Dēli pa dēlim aprises iegūst jauna pāreja pār Kojas upīti. Tas notiek ne tikai ar jaunsargu un zemessargu, bet arī ar Lielā talkas patrona Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa rokām. Šis talkošanas punkts ir īpaši svarīgs, jo ir viens no Oskara Kalpaka takas posmiem. Laika zobs tiltiņu bija tiktāl sabeidzis, ka liedza veikt pilnu Kalpaka takas ceļojumu.
Jaunsardzes un informācijas centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs tēlaini salīdzina - ja Nacionālajā teātrī tika dēstīta ideja par Latviju, tad Rudbāržos tā beidzot materializējās, jo latviešu tauta parādīja gribu un cīņassparu, lai izcīnītu savu valsti. Rudbāržos sākās nesen dibinātās Latvijas atbrīvošana no lieliniekiem, cīņas ceļš turpinājās cauri arī Nīkrāces pagastam un pāri šai mazajai upītei.
Jaunsardze no Kazdangas Ieva Biģele nešaubās, ka talkā paveiktais ir vajadzīgs, rādot piemēru nākamajiem jaunsargiem un jauniešiem. Savukārt jaunsargs no Nīkrāces Emīls Bents talkas vērtību redz kopā būšanas sajūtā, jo visi strādā vienlīdzīgi un sakopj savu apkārtni.
Par to, ka Latvijas simtgades gadā te talkot palīdzējis Valsts prezidents, liecinās arī informatīvs stends. Šie nav noslēdzošie darbi takas izveidē – paralēli tiek veidota pārceltuve ar virvēm, un taka būs papildināta ar interaktīvām spēlēm. Šo projektu Aizsardzības ministrija īsteno kopā ar Skrundas novada pašvaldību.
Savukārt Vējonis kā pasākuma patrons atgādināja, ka jādzīvo sakoptā un attīstītā Latvijā un katram pašam ir jāmainās, jākļūst kārtīgākam, sakoptākam, sakopjot savu sētu. Valsts prezidents Skrundas novadā talkoja divās vietās – arī bijušajā Skrundas militārajā pilsētiņā, kuru pirms mēneša Aizsardzības ministrija pārņēma savā īpašumā. Te galvenie darbi bija teritorijas atbrīvošana no krūmājiem. Talkā Skrundas novadā piedalījās arī NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri.