Viņa norādīja, ka OVG priekšlikums samazināt pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu tiek skatīts ar mērķi, lai nerastos darbaroku trūkums un lai būtu, kas strādā, Covid-19 vīrusa omikrona paveidam izplatoties. Akūta darbaspēka trūkuma gadījumā ir iespējams arī attālinātais darbs, bet ne visās nozarēs to var nodrošināt, atzīmēja Meņģelsone.
Vaicāta, vai pašizolācijā pavadāmo dienu skaitu varētu samazināt no desmit līdz piecām, viņa atzina, ka OVG pie konkrētas vienošanās nenonāca. Tāpat Meņģelsone pieļāva, ka par šo jautājumu varētu diskutēt ceturtdienas valdības sēdē.
Viņa akcentēja, ka arī vairākas citas valstis lemj par Covid-19 kontaktpersonām pašizolācijā pavadāmo dienu skatu samazināšanu.
Savukārt saistībā ar valdības plānu pagarināt Covid-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 28. februārim LDDK ģenerāldirektore sacīja – ja valstī noteiktie ierobežojumi tiek pagarināti un nozaru darbība tiek apgrūtināta, tad atbalsta instrumentu pagarināšanai ir jānāk komplektā.
Izplatoties Covid-19 vīrusa omikrona paveidam, ir saprotams, ja valdība pagarina ierobežojumus un ārkārtējo situāciju, tomēr ir svarīgi arī zināt, kādi atbalsta mehānismi būs pieejami uzņēmējiem, kuru uzņēmējdarbība ir ierobežota, noradīja Meņģelsone.
KONTEKSTS:
Valdība iecerējusi Covid-19 dēļ noteikto ārkārtējo situāciju un valstī jau esošos ierobežojumus pagarināt līdz 28. februārim, kā arī noteikt 9 mēnešu derīguma termiņu Covid-19 vakcinācijas sertifikātam. Konkrētus lēmumus varētu pieņemt valdības sēdē 6.janvārī.
Tikmēr arvien plašāk un straujāk izplatoties jaunajam Covid-19 omikrona paveidam, Eiropa riskē saskarties ar kritisku darbaspēka trūkumu un būtisku ietekmi uz ekonomiku. Tādēļ vairākas Eiropas valstis saīsina laiku, kas ar vīrusu inficētajiem un arī kontakpersonām ir jāpavada izolācijā.