Latvijas Radio un "Re:Baltica" podkāstā "Dokumentārijs" atklāts, ka inspekcija vairākkārt pārbaudījusi imunologa darbību, taču neatļautas darbības nebija konstatējusi. Vienā gadījumā inspekcija, reaģējot uz Ņikiforenko pacientes sūdzību, atteicās uzsākt administratīvā pārkāpuma lietvedību, jo pēc medicīniskās dokumentācijas ekspertīzes neesot konstatēts, ka ārsts Ņikiforenko pacientes apskatē būtu pielietojis tādas izmeklēšanas metodes, kas atgādinātu "seksuālo iegribu realizēšanu".
Ņikiforenko no Latvijas Televīzijas savā darbavietā bēguļoja un uz jautājumiem neatbildēja.
Veselības inspekcijai Ņikiforenko apgalvoja, ka tikai veicis ginekoloģisku izmeklējumu. Imunologa profesija to neparedz, un inspekcijai Ņikiforenko teicis, ka kļūdījies, un solījis vairāk tā nerīkoties. Tomēr "De facto" rīcībā ir jaunas liecības, ka Ņikiforenko nebija apstājies. Marija stāsta, ka pie imunologa bija nesen un piedzīvojusi ko līdzīgu.
Marija ārstu Ņikiforenko apmeklēja 2015. gadā poliklīnikā Grebenščikova ielā Rīgā. Viņš jau sen pēc Veselības inspekcijas vizītes bija slēdzis vienu privātpraksi un pēc pacientes sūdzības aizgājis no darba Stradiņa slimnīcā. Latvijas Televīzija Ņikiforenko satika Grebenščikova ielā, kur viņa darbavieta pašlaik ir laboratorija "Biocon". Ārsta kolēģi apgalvo, ka neko nezina par apsūdzībām pret Ņikiforenko.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) uzdevis Veselības inspekcijai izvērtēt vēsturiski veiktās pārbaudes un to, vai sūdzības bija pienācīgi izskatītas. Taču to nebūs iespējams izdarīt, jo pārbaudes lietas vairs neeksistē, bet daudzi tā laika darbinieki inspekcijā nestrādā.
Veselības inspekcijas vadītāja Anita Slokenberga LTV sacīja, ka
"tā ir 10 gadus veca lieta un, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, tā tiek glabāta 10 gadus, līdz ar to šī lieta ir iznīcināta".
"De facto" noskaidroja, ka pēc medijos izskanējušajām ziņām Veselības inspekcija 17. decembrī veica vēl vienu pārbaudi Ņikiforenko darba vietā laboratorijā "Biocon". Tās laikā pārbaudīja pacientu kartiņas un aprunājās ar "Biocon" valdes locekli un laboratorijas vadītāju.
"Ārsts strādā kopš 2021. gada septembra, labas atsauksmes no vadības. Kartiņas aizpildītas. Analīzes pats neņem. Tuvāko darba dienu laikā tiks atspoguļoti pārbaudes rezultāti," sarakstē ar LTV pauda Slokenberga.
Formāli pārbaude nav pabeigta, un atskaiti inspekcijas dalībnieki rakstīs nākamnedēļ. Taču noprotams,
ja inspekcijai nebūs Ņikiforenko pacienšu iesniegumu, inspekcija aprobežosies ar dokumentu pārbaudi.
"Viņš ir tiešām pieprasīts, un sūdzību nav bijis. Kartiņās ir pierakstīti izmeklējumi, un sievietes vai kungi iet uz laboratoriju. Viņš neko pats nedara," sarunā ar "De facto" piebilda Veselības inspekcijas vadītāja.
"Biocon" valdes locekle Anita Bēriņa sarunā ar "De facto" atzina, ka nav uzdevusi Ņikiforenko jautājumus par līdzšinējo darbību, jo nav notiesājoša sprieduma.
Pēc vairāku sieviešu iesniegumiem Valsts policija 2009. gadā uzsāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts, un lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Sievietes pārsūdzēja vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā. Taču pēc podkāstā "Dokumentārijs" publiskotā pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.