Pašlaik Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar Veselības ministrijas speciālistiem strādā pie pasākumiem, lai darbu varētu atsākt skaistumkopšanas nozare. Jautāts, kad tā varētu sākt strādāt, ministrs sacīja, ka situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā arvien ir ļoti nopietna, taču ir "mazs uzlabojums" un situācija Latvijā "ļoti lēni uzlabojas".
Pēc veselības ministra teiktā, vēl divas nedēļas būtu jāvēro Covid-19 izplatība Latvijā, pirms tiek pieņemti kādi pasākumi par kādu ierobežojumu mazināšanu. Tas attiecas gan uz ierobežojumiem izglītībā, tirdzniecībā, skaistumkopšanas nozarē.
Šonedēļ un nākamnedēļ valdība strādās pie tā, kā tieši mazināt ierobežojumus. Plānots piedāvāt jaunu testēšanas politiku, lai varētu konstatēt, kur ir jaunā, lipīgākā Covid-19 vīrusa izplatība.
Pēc ministra teiktā, sabiedrības izturētspēja ir uz robežas, tāpēc ir jāpieņem dažādi lēmumi, tostarp par palīdzību ģimenēm ar bērniem.
EM parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis ("KPV LV") intervijā Latvijas Radio atzina, ka otrdien, 16. februārī, EM valdībā prezentēs izstrādāto konceptu skaistumkopšanas nozares drošai darbībai Covid-19 apstākļos, lai pamazām tā varētu atsākt sniegt pakalpojumus
Miezainis pastāstīja, ka ministrija un nozare prezentēs pasākumus valdībai kā turpināt darbu –
plānā ir 10 dažādi priekšlikumi. Miezainis norādīja, ka skaistumkopšana nav tikai manikīri un frizieri, bet procedūras, kas nepieciešamas veselībai.
KONTEKSTS:
No 8. februāra atsevišķos veikalos, proti, pārtikas un higiēnas preču veikalos var iegādāties visas preces un darbojas grāmatnīcas. Vienlaikus tirdzniecības vietās pastiprināti epidemioloģiskās drošības noteikumi. EM norādīja: ja situācija uzlabosies, tuvāko nedēļu laikā ministrija rosinās arī pārējiem veikaliem pakāpeniski atsākt darbu.
Tikmēr Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (LSSA) un Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija (LKKA) nolēmušas vērsties Satversmes tiesā saistībā ar Covid-19 ierobežošanas nolūkā noteiktajiem darbības aizliegumiem.