Viņš skaidroja, ka visbiežāk preču viltojumi tiek atklāti pasta sūtījumos, jo cilvēki daudz preču iegādājas internetā. "Diemžēl, zinot vai nezinot, arī kļūst par šādu preču īpašniekiem, kuras muita ņem nost un iznīcina," teica Zukulis, norādot, ka tādējādi cilvēki cieš materiālos zaudējumus.
Viņš norādīja, ka viens no faktoriem, pēc kā var pateikt, ka prece ir viltota, ir tās cena.
"Ja "Rolex" pulkstenis maksā 26 000 eiro un jūs to iegādājaties par 20 eiro, acīmredzot tas pilnīgi noteikti nebūs īsts. Arī par 500 eiro diez vai būs īsts," sacīja VID pārstāvis.
VID Muitas pārvaldes vadītājs atzīmēja, ka ir preces, kas var būt bīstamas cilvēka veselībai, piemēram, viltoti sporta apavi skrienot, iespējams, var traumēt kājas. Līdzīgi ir ar medikamentiem, jo nevar zināt to sastāvu un to, vai tas dos gaidīto. Pērn VID Muitas pārvalde izņēmusi 27 000 viltotas tabletes, tostarp viltotu medikamentu "Viagra".
Zukulis aicināja cilvēkus preces internetā pirkt tādās vietnēs, kas ir uzticamas. Visvairāk tirgū ir preču viltojumi no Ķīnas, bet pēdējā laikā – arī no Turcijas
VID Muitas pārvaldes vadītājs gan atzina, ka vairāk viltotu preču apjomu ziņā tiek atklātas ostā, konteineros. "Latvijā pērn bija četru konteineru ķēriens tieši ar apaviem – viltotiem "Nike", "Adidas" zīmoliem," stāstīja VID Muitas pārvaldes vadītājs.