Izteikti augsti jauniešu bezdarbnieku rādītāji ir virknē dienvideiropas valstu – Grieķijā, Spānijā, Itālijā. Katra ES dalībvalsts ir atbildīga par nodarbinātības un jaunatnes politiku, taču arī ES mērogā tiek realizētas dažādas programmas, lai jauniešus mudinātu atgriezties gan universitātēs, gan darba tirgū.
Jauniešu iespējas darba tirgū smagi skāra 2008. gada finanšu un ekonomikas krīze, bet tagad – pandēmija.
"Jaunus cilvēkus nedrīkst izmantot," sarunā ar mūsu kolēģi Briselē Ilzi Naglu sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts no Itālijas Brando Benifei (tviterī @brandobenifei) .
Viņš uzsvēra, ka daudzviet jauniešiem nākas strādāt ar nestabiliem pagaidu darba līguma nosacījumiem, uz nepilnu slodzi vai ilgstošā praksē, par ko nemaksā nemaz vai maksā simboliski.
Par to, vai sevi attaisnojusi Jauniešu garantijas programma un kā jāmaina nodarbinātības politika, šajā reizē diskutē arī EP deputāte no Nīderlandes Kima van Sparrentaka (tviterī @kimvsparrentak).
"Būris": Jauniešu bezdarbs
KONTEKSTS:
LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".