Būris

Projekts "Būris". Marta Rībele: Latvijas balss Eiropā ir dzirdama

Būris

Projekts "Būris". Dažādā attieksme pret obligāto militāro dienestu Baltijas valstīs

Projekts "Būris". Obligātajam dienestam - nē, bet kā sargāt Latviju, iesaistot visu sabiedrību?

VIDEO. Diskusija. «Būris». Obligātajam dienestam – nē, bet kā sargāt Latviju, iesaistot visu sabiedrību?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 11 mēnešiem.

Nākotnē iezīmēsies arvien nopietnāki mēģinājumi mainīt ģeopolitisko situāciju Eiropā, neizslēdzot iespēju lietot militāru spēku. Šis ir teikums no 2020. gadā valdībā apstiprinātās un Saeimā pieņemtās "Valsts aizsardzības koncepcijas". Tajā daudz tiek runāts par visas sabiedrības iesaisti, jo tikai tā iespējama visaptveroša valsts aizsardzība. Bet ko īsti nozīmē katra mūsu pienākums aizstāvēt savu valsti, un kādas pamatprasmes vajadzētu iegūt?

Analizējot militāru apdraudējumu riskus, parasti runā par to, ko tā dēvētajā "X stundā" darīs bruņotie spēki, bet kā jārīkojas iedzīvotājiem?

Obligātais militārais dienests Latvijā atcelts jau pirms 15 gadiem, un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) miera laikā uztur 18 000 militāri sagatavotus karavīrus, toskait 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

"Rezervistu ir daudz par maz," tā duelī "Būrī" saka NBS rezerves kapteinis, militārais eksperts Mārtiņš Vērdiņš. Viņš ir pret obligāto militāro dienestu, kāds tas savulaik bija. Taču rosina domāt par veidiem, kā tomēr ik gadu palielināt rezervistu skaitu.

Ar viedokli, ka obligātajam dienestam jābūt un pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai jāzina, kā rīkoties "X stundā", šajā diskusijā piedalījās arī NBS rezerves virsseržants un aktieris Ziedonis Ločmelis. Šī bija viņa pēdējā dalība TV raidījumā, jo oktobra pēdējā diena nesa ziņu, ka Ziedonis aizgājis mūžībā.

Projekta filmēšanas grupa patiesā cieņā novērtē Ziedoņa Ločmeļa atsaucību un spēku piedalīties vēl šajā raidījumā!

"Būris": Obligātais dienests

Vairāk

 

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti