Tajā pašā laikā diezin vai tikpat daudz cilvēku piekristu tam, ka Latvijā saražotās preces kādu iemeslu dēļ nedrīkstētu nonākt citu valstu tirgos – ka saruktu mūsu eksports, ekonomikas dzinējspēks. Lai gan protekcionisms ir pretrunā ar brīvās tirdzniecības principiem, tas var būt efektīvs īstermiņa pasākums, lai kritiskā brīdī pasargātu vietējos ražotājus vai nozares no sabrukuma.
Kurā brīdī protekcionisms – tas ir labi, bet kad nav labi?
Par to šajā "Būrī" diskutē:
- Maira Dzelzkalēja-Burmistre – Latvijas lauksaimnieku interešu aizstāve no "Zemnieku saeimas";
- uzņēmuma "Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, kura vadītais uzņēmums ne reizi vien pārliecinājies, ka kādā valstī nav gaidīts.
Par protekcionisma vēsturi un dažādām izpausmēm atgādinās eksperti – Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītāja Ināra Šure un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš.
"Būris": Protekcionisms
KONTEKSTS:
LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".