Ņemot vērā, ka arī Latvijā influenceru izmantošana reklāmā un mārketingā pēdējos gados būtiski palielinājusies, būtiskas izmaiņas piedzīvojusi arī šīs nozare kontrole un uzraudzība.
Influenceri, saukti arī par ietekmētājiem un iedvesmotājiem, par ietekmes aģentiem un viedokļu līderiem, par digitālajiem meļiem un ietekmeļiem. Paši blogeri, "jūtūberi", "Instagram" un "TikTok" vietējā mēroga zvaigznes Latvijā vēlas sevi saukt par iedvesmotājiem vai digitālā satura autoriem un uzskata, ka tie, kuri strādā tikai naudas dēļ, no šīs jomas ātri pazudīs.
"Instagram" konts kā reklāmas stabs, katru dienu sajūsminoties par citu produktu vai pakalpojumu, un arī patiesībai neatbilstoši ieraksti – kāda ir influenceru atbildība savu sekotāju priekšā? Un kāda ir sekotāju atbildība par saturu, ko patērē?
Par to jaunākajā "Būra" duelī diskutē:
- Latvijā soctīklos populārā blogere un "jūtūbere" Evelīna Pārkere;
- mārketinga speciālists, influenceru attiecību eksperts Deniss Ševeļovs.
Bet par to, kādi spēles noteikumi influenceriem jāievēro, lai nenonāktu patērētāju tiesību uzraugu redzeslokā, komentēs eksperti – Ieva Baldiņa no Patērētāju tiesību aizsardzības centra un Baiba Liepiņa – Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja.
"Būris": Ietek(melis)
KONTEKSTS:
LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".