Kaimiņš tūlīt tika nosaukts par politisko huligānu un ākstu. Ilgu politisko karjeru viņam komentētāji neparedzēja.
Visus atmaskot gribošais deputāts nepārtraukti filmēja kolēģus, centās pieķert blēdībās, mācīja citus, kā jāuzvedas, arī žurnālistus.
Taču drīz par paša Kaimiņu uzvedību sāka birt pretenzijas Ētikas komisijā. Piemēram, kādā piektdienas vakarā deputātam krogā izcēlās konflikts - vispirms ar apsargu, tad ar policiju.
Kaimiņa paša aši izplatītā versija bija, ka viņam uzbrukts par viņa balsojumu Saeimā. Tomēr drīz viņam par konfliktu dzērumā nācās atvainoties.
Reģionu apvienības frakcija toreiz nosodīja Kaimiņa rīcību, kas ir neatbilstoša deputāta statusam. Pats Kaimiņš atzina, ka bija “emocionāli nesavaldīgs tajā brīdī”. Kaimiņam Saeima izteica rakstisku brīdinājumu.
Šis notikums iezīmēja Reģionu apvienības dilemmu - partija bija iekļuvusi Saeimā, tieši pateicoties Kaimiņam, taču Kaimiņa dēļ partijai bija grūti Saeimā strādāt.
Gadu pēc vēlēšanām Kaimiņš paziņoja, ka izstājās no frakcijas, jo viņam neesot bijis pieņemams "reģionāļu" vadības atbalsts Solvitai Āboltiņai no "Vienotības" kā iespējamai premjerei. 2016.gadā Kaimiņš dibināja jaunu partiju - "KPV LV", kas ir saīsinājums no "Kam pieder valsts?". Taču neilgi pēc partijas dibināšanas to pameta vairāki valdes locekļi, piesaucot apšaubāmas izcelsmes finansējumu partijai.
Pērn uz pašvaldību vēlēšanām Kaimiņš gribēja mest izaicinājumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam, ko sauca par visa ļaunuma sakni. Taču pārdomāja un vēlēšanās Ventspilī nekandidēja, lai nepazaudētu vietu Saeimā.
Pensionārs Ivars Jansons, ko Kaimiņš lika pretī Lembergam, Ventspils domē nespēja iegūt nevienu deputāta vietu. Citās pašvaldībās partijai veicās labāk.
Šajās Saeimas vēlēšanās partijas "KPV LV" premjera amata kandidāts ir Aldis Gobzems, bijušais maksātnespējas administrators un advokāts. Gobzems atpazīstamību iemantoja, pārstāvot "Maxima" traģēdijā cietušo intereses.
Gobzems jau vairākus gadus neafišēti bijis Kaimiņa politiskais padomdevējs. To atklāja paša Kaimiņa telefonā ierakstītās sarunas, kas nonākušas LTV raidījuma "De facto" rīcībā. Jau pirms četriem gadiem Gobzems mācīja jauno deputātu, kā sastrādāties ar varas partijām.
Skandāli
Pirms pusotra gada LTV raidījums "De facto" publicēja intervijas ar bijušajiem Kaimiņa uzņēmuma "Suņu būda" darbiniekiem. Viņi apgalvoja, ka Kaimiņš fiktīvi nodarbinājis vairākus cilvēkus. Darbiniekiem izmaksātas algas, bet daļu naudas Kaimiņš prasījis atdot atpakaļ skaidrā.
Parādījās pirmās aizdomas, ka Kaimiņa uzņēmums saņem naudu no Lemberga sīvākā pretinieka Rūdolfa Meroni kontrolētajiem uzņēmumiem.
Kaimiņa telefonā ierakstītajās un noplūdušajās sarunās dzirdams, ka jau politiskās karjeras pirmsākumos Kaimiņam naudu ieskaitījis toreizējais Meroni darbinieks.
KNAB īsi pirms Jāņiem prasīja Saeimai atļauju deputātu kratīt, kam deputāti piekrita. Deputāts pauda, ka viņu kā politiķi mēģina apklusināt. Taču KNAB paziņoja, ka izmeklē partijas nelikumīgu finansēšanu.
Kaimiņa gadījumā, visticamāk, ir runa par nepatiesu ziņu norādīšanu 2015.gada deklarācijā par ienākumiem lielā apmērā.
Aizturēts tika vēl viens "KPV LV" līderis - Atis Zakatistovs. Viņam pārmet naudas saņemšanu no atkritumu biznesmeņa Viestura Tamuža, lai uzturētu partijas biroju. Tamužam celta apsūdzība par fiktīvu pakalpojumu sniegšanu, viņš šo apsūdzību noliedz.
Taču internetā cirkulē video ieraksti no partijas sanāksmēm, kurās Kaimiņš un Zakatistovs runā par konkrētām saņemtām naudas summām.
Ironiskā kārtā, slepeno videokameru partijas birojā varētu būt licis uzstādīt pats Kaimiņš.
KNAB izmeklēšanu vēl turpina.
Ko sola?
Galvenie solījumi, ko partija cenšas piesaukt pie katras iespējas, ir koalīcijas padomes likvidēšana. Faktiski tas ir valdību veidojošo partiju sadarbības formāts, kurā reizi nedēļā pirmdienā tiek izrunāti Ministru kabinetā izskatāmie jautājumi un partijas var likt galdā arī citus interesējošos tematus apspriešanai.
Bez koalīcijas padomes likvidēšanas "KPV LV" uzskata, ka jāsamazina ministru skaits līdz sešiem, bet vairāku ministriju vietā turpmāk būšot sekretariāti.
"KPV LV" arī sola atcelt OIK jeb valsts atbalstu elektrības ražotājiem, par ko ik mēnesi maksā elektrības patērētāji.