“Atšķirībā no Rīgas – Ziemeļkurzemē un Ventspilī joprojām izplatīts ir arī Covid-19 delta variants – tikai 40% no pozitīvajiem gadījumiem ir omikrons, pārējais ir delta, kam raksturīga smagāka saslimšanas gaita,” sacīja Lācis.
Tomēr situāciju slimnīcā kopumā viņš vērtēja kā stabilu. “ Situācija nav dramatiska. Tiekam galā. Protams, ir izkritis kāds mediķis. (..) Pakalpojumus nekādus neesam ierobežojuši,” atzīmēja slimnīcas vadītājs.
Vienlaikus, ņemot vērā Covid-19 saslimstības pieaugumu visā valstī, Lācis ir arī piesardzīgs, jo kopējam pacientu skaitam slimnīcā ir tendence pieaugt.
Viņš skaidroja: “Pret runām par strauju ierobežojumu atcelšanu [esam] bažīgi un ar piesardzību izturamies, jo saslimstība turpina kāpt, februāra mēnesī to nebūtu prātīgi darīt.”
KONTEKSTS:
2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.
Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.
Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.