„Tikai divi cilvēki?” neizpratnē ir traģēdijā cietusī Agrita Petruhova. Viņa arī uzsver, ka lietas virzība notiek ļoti lēni un tas ir pretēji solītajam.
Gunta Piņķe uzskata, ka līdz šim aizturētie nebūs pēdējie aizdomās turamie. „Tā nav atriebība, kas mūsos ir, bet tā ir taisnības sajūta,” saka Piņķe. Lai gan viņa uzticas izmeklēšanai, tomēr neslēpj pretenzijas par apsūdzības formulējumu: „Šī apsūdzība liekas nedaudz dīvaina.”
Biedrības «Zolitūde 21.12.» pārstāve un Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova („Šaskaņa”) skaidro, ka cietuši cerējuši uz bargāku apsūdzības pantu. Tai pašā laikā viņa pieļauj, ka tas varētu būt policijas pārdomāts solis un nākotnē varētu tikt piemērots bargāks Krimināllikuma pants.
Jau ziņots, ka Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turamā statusu divām personām. Apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots sagruvušās ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam un būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim.
Policija pieļauj, ka lietā turpmāk varētu būt vēl vairāki aizdomās turamie un divu mēnešu laikā tā varētu tikt nodota prokuratūrā.
Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to vidū trīs glābēji. Bez vismaz viena vecāka palika 23 bērni.
Tiesībsargājošajās iestādēs vairākkārt norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas lieta ir lielākā un sarežģītākā krimināllieta Latvijas vēsturē, un šo darbu veic milzīgs cilvēku skaits. Izmeklēšanas darba grupā ir iesaistīti 40 izmeklētāji un četri prokurori, stāstīja ģenerālprokurors.