4 miljardu parāds būtu jāatdod atbalsta saņēmējiem? «Aizliegtais paņēmiens» vēta rosinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vētīja Inta Miezubraļa pausto, ka Latvijas valsts izņēmumu Covid-19 krīzes pārvarēšanai būtu jāatdod tikai tiem uzņēmumiem, kas saņem atbalstu no šīs naudas. LTV uzrunātie eksperti norāda – tas ir viedoklis, kuram ir tiesības būt.

Ints Miezubralis video tīklā “Facebook”, 12.aprīlis.

“Klausos, ko mums te zilus brīnumus Kariņa kungs stāsta. Aizņemsim naudu, 4 miljardus. Mums būs atbalsts, atbalsts, atbalsts. Man tikai gribētos pie tā visa jaukā pateikt tā: davai, darīsim tā - šo aizdevumu, 4 miljardus, atdos tie, kas arī saņem šo atbalstu. Un pārējos uzņēmumus, kuri nav kvalificējušies šim atbalstam un kuri nedabūs atbalstu, vajadzētu tā kā izslēgt no parāda atdošanas. Mums parāds nav jāatdod, ko mēs neesam ņēmuši. Mīļie draugi, tas būtu tikai godīgi.”

Saskaņā ar šādu loģiku varētu būt arī budžeta piedāvājums, ka tiem cilvēkiem, kuriem bērni vairs skolā neiet vai kuriem to nav, no saviem nodokļiem skolotājiem algu nemaksā. Vai tas arī būt tikai godīgi?

Ko saka eksperti?

Šis ir skaidrs viedoklis, un tāds tas arī var būt. Pārmest tā autoram neko nevar.

“Šo citātu uztveru kā viedokli. Autors izsaka savu viedokli par konkrētu faktu un to, kā, viņaprāt, vajadzētu rīkoties. Dzīvojam demokrātijā, tas nav aizliegts. Neredzu, ka tas arī nodarītu ļaunumu sabiedrībai,” vērtē Inga Spriņģe no Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica”.

“Protams, par jebkuru tēmu katram ir brīvas tiesības izpausties, izpaust savu viedokli. Šajā gadījumā, protams, var saprast cilvēka bažas no nezināmā - viņš īsti nezina, kas būs nākotnē. Un viņa vēlme nemaksāt par to, ko citi varbūt būs izmantojuši. Tomēr tas ir viedoklis, konkrēta cilvēka viedoklis,” saka Latvijas Drošāka interneta centra vadītāja Maija Katkovska.

Viņa gan norāda uz faktoloģisku kļūdu: “Runājot par četriem miljardiem - valdība ir runājusi par to, ka šāda summa tiks novirzīta krīzes risināšanai, nevis par četru miljardu konkrētu aizdevumu.”

“Šeit mēs piefiksējam - ir cilvēkam šāds viedoklis. Nu, tur var argumentēt, var piekrist, nepiekrist, pareizi, nepareizi. Nu, tur ir kaut kādi, protams, elementi, ka cilvēka izpratne par to – par valsts procesiem un budžetiem, un tā tālāk, nav līdz galam. Bet nevar pret cilvēku, tā teikt: nu, tas ir slikti,” komentē Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jeb “StratCom” vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti