Roberts Raimo
“Covid krīzes aizsegā plāns būtiski iznīcināt mazo un vidējo biznesu, kas ir latviskas valsts pamats. NA liberasti līdzdarbojas.”
Tātad, viņaprāt, ir plāns, par ko sabiedrība varētu nezināt, bet viņš to zina. Jāatzīmē, ka Raimo kopā ar savu domubiedru Valentīnu Jeremejevu reiz jau ir nonācis “Aizliegtā paņēmiena” uzmanības lokā. Viņi abi pārstāv organizāciju “Tautas varas fronte”, kas vienubrīd Latvijā aktīvi centās sākt dzelteno vestu kustību.
Kā skaidro autors?
Taču kā šoreiz Roberts Raimo skaidro savus apgalvojumus?
Roberts Raimo: Kāpēc man vispār būtu ar jums jārunā, pasakiet, lūdzu?
LTV: Mēs jums prasām viedokli.
Bet kāpēc man būtu viedoklis jāsniedz? Pasakiet iemeslu, kāpēc man tas būtu jādara?
Nē, nu, jūs pats varat atbildēt uz šo jautājumu? Es nevaru ne jums likt atbildēt, ne arī aizliegt?
Es negribu nekādu viedokli sniegt, neko negribu, ar jums runāt negribu īstenībā.
Kāds tam iemesls?
Es vienkārši negribu!
Pēc sarunas Raimo ieraksts “Facebook”: “Manuprāt Aizliegtais paņēmiens ir neģēļi, jo par Tautas naudu cenšas padarīt Tautas Varas fronti par putinistiem un kremliniem.”
Ko saka eksperti?
“Lai arī konkrētās personas ieraksts sociālajā tīklā iekļauts apgalvojuma formā, minētais jāvērtē kā personas subjektīvs viedoklis par valsts atbalsta pasākumiem, kas konkrētā gadījumā nav pamatots ar faktiem vai arī ir pamatots ar kļūdainiem faktiem,” komentē kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība”).
“Gandrīz varētu teikt, ka ir apgalvojumi. Nu, tāda viedokļa - apgalvojums, izņemot vienu elementu: “plāns”. Jā, un šeit, ja kāds saka, ka ir plāns, lūdzu avotu! Avotu, uz ko atkal ir šāds apgalvojums! Ja nebūtu “plāns”, es teiktu viedoklis,” vērtē Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra jeb “StratCom” vadītājs.
“Impulsa veida komentārs, kur ir pārāk maz satura, lai to varētu analizēt, vai šim cilvēkam ir kāda konkrēta informācija par to savstarpējām saiknēm, ka politiskie lēmumi ir vērsti uz to, lai iznīcinātu mazo un vidējo biznesu. Tas tāds vispārējs, vispārināts apgalvojums,” saka Rīgas Stradiņa universitātes profesore Anda Rožukalne.