Uz Parīzes olimpisko spēļu sliekšņa. Viss svarīgākais par Latvijas sportistiem un viņu izredzēm

Parīzes olimpiskajās spēlēs Latviju 14 disciplīnās pārstāvēs 29 sportisti, kuru vidū būs gan pieredzējuši atlēti, gan debitanti līdz šim mazāku publicitāti guvušos sporta veidos. LSM.lv iepazīstina ar Latvijas olimpiešiem viņu pārstāvētajos sporta veidos un aptuvenām perspektīvām olimpiskajās arēnās, kur sportistu sekmes ietekmēs daudz un dažādi faktori. 

ĪSUMĀ

3x3 basketbola komanda

Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Francis Gustavs Lācis, Zigmārs Raimo

2021. gadā Latvijas komandu uz olimpiskajām spēlēm pavadījām ar runām par latviešu augstajām pozīcijām pasaules rangā. Nauris Miezis un Kārlis Pauls Lasmanis regulāri apgrozījās pasaules 3x3 basketbolistu ranga labāko trijniekā, bet Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš regulāri atradās labāko desmitniekā vai ap to.

Latvijas 3x3 basketbola komanda Parīzes olimpiskajās spēlēs
Latvijas 3x3 basketbola komanda Parīzes olimpiskajās spēlēs

Tas bija pirms trīs gadiem. Šobrīd Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola rangā visaugstāk novērtētais latvietis ir Miezis, ieņemot tikai 40. pozīciju. Tomēr FIBA 3x3 basketbola rangs, kā iepriekš plašāk aprakstīts, nav objektīvs spēlētāja individuālo spēju atspoguļojums. Latvijas komanda visai pārliecinoši nopelnīja olimpisko ceļazīmi, bet pērn Pasaules kausā izcīnīja bronzas godalgu. Toreiz Zigmāra Raimo vietā komandai palīdzēja Agnis Čavars.

Latvija šoreiz uz olimpiādi nedosies favorītu statusā, bet godalga astoņu komandu konkurencē ir pietiekoši racionāls mērķis.

Pirmā spēle Latvijas komandai būs 30. jūlijā pret Lietuvu.

Pludmales volejbols

Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova

Šoreiz Latvija olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā būs pārstāvēta tikai dāmu konkurencē. Graudiņa/Samoilova olimpiskajām spēlēm kvalificējās bez problēmām, pasaules labāko pludmales volejbola sieviešu duetu rangā ieņemot 9. pozīciju (uz olimpiādi tika mājinieces, pērnā gada pasaules čempionāta uzvarētājas un rangā nākamie 17 dueti, kā arī piecu kontinentālo turnīru uzvarētājas).

Anastasija Samoilova (pa kreisi) un Tīna Graudiņa pēc uzvaras spēlē par 3. vietu turnīrā Šveicē
Anastasija Samoilova (pa kreisi) un Tīna Graudiņa pēc uzvaras spēlē par 3. vietu turnīrā Šveicē

Latvijas sportistes turnīra grupas kārtā tiksies ar Kanādas duetu Melisu Hjūmenu-Paredesu/Brendiju Vilkersoni, Šveices pāri Esmē Bebneri/Zoe Veržē-Deprē un Paragvajas pāri Hjulianu Poleti/Mišelu Valjenti. Latvijas duets rangā atrodas aiz Kanādas dueta (5. vieta), bet apsteidz šveicietes (13.) un Paragvajas pāri (44.).

Izlozi uzskata par gana veiksmīgu, lai Latvijas pāris droši spertu nākamo soli un iekļūtu izslēgšanas spēlēs, kur, pašu sportistu vērtējumā, apmēram 10 pāriem ir vienlīdz labas izredzes cīnīties par medaļām. 2021. gada olimpiādē Latvijas duetam izdevās sasniegt pārsteidzoši augsto 4. vietu, un arī šogad sportistes saprot, ka augstvērtīgs rezultāts ir gana reāls.

Graudiņa/Samoilova jūlijā sasniedza 3. vietu elites turnīrā Šveicē, apliecinot, ka arī olimpiskais pjedestāls Parīzē ir sasniedzams. 

Pirmā spēle Graudiņai/Samoilovai būs 29. jūlijā pret Šveices pāri.

Svarcelšana

Ritvars Suharevs

25 gadus vecais Ritvars Suharevs startēs savās otrajās olimpiskajās spēlēs. 2021. gadā viņš kategorijā līdz 73 kilogramiem izcīnīja 6. vietu, par ko bija ļoti vīlies.

Ritvars Suharevs
Ritvars Suharevs

Pasaules rangā Suharevs ierindojas dalītā 7. vietā, un sezonā labāko rezultātu viņš sasniedza Pasaules kausa izcīņā Taizemē, summā paceļot 341 kilogramu. Raušanā Suharevs pacēla 157 kilogramus, kas dod piekto labāko rezultātu šosezon. Pievīla grūšanas disciplīna, kur Latvijas svarcēlāja iespētie 184 kilogrami bija tuvāk labāko desmita beigām.

Suharevs ir cieši blakus pasaules svarcelšanas elitei.

Ja padodas veiksmīga diena tieši grūšanā, 2023. gada Eiropas čempions var iesaistīties cīņā par godalgām.

Starts Ritvaram Suharevam paredzēts 8. augustā.

Teniss

Aļona Ostapenko

Latvijas vadošajai tenisistei būs jau trešās olimpiskās spēles. Par 27 gadus vecās Ostapenko kvalificēšanos lielajam sporta forumam faktiski nebija šaubu, jo viņa jau trīs gadus ir stabila pasaules TOP20 tenisiste, bet uz olimpiskajām spēlēm automātiski tiek 56 sportisti pēc vietas Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) un Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā.

Aļona Ostapenko
Aļona Ostapenko

Ostapenko Parīzē ieradīsies pēc gana veiksmīga Vimbldonas "Grand Slam" turnīra, kur tika sasniegts ceturtdaļfināls. Ostapenko WTA rangā ieņem augsto 11. pozīciju – tas ir otrais augstākais rādītājs visā Latvijas delegācijā. Tikai pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Samoilova sava sporta veida rangā atrodas augstāk. Tomēr Ostapenko nevar lepoties ar labiem rezultātiem iepriekšējās divās olimpiādēs, jo gan 2021., gan 2016. gadā vienspēļu turnīrā zaudēja jau pirmajā kārtā.

Vismaz pirmajā kārtā Ostapenko pretim stāsies nomināli vājāka pretiniece, bet teniss mēdz būt neparedzams.

Ostapenko būs iespēja sevi apliecināt kā augstākās klases tenisisti arī uz olimpiskās skatuves, jo līdz šim to vēl nav izdevies paveikt.

Ostapenko pirmās kārtas pretiniece būs WTA ranga 84. rakete no Kolumbijas Kamila Osario. Spēle paredzēta 27. jūlijā plkst. 13 pēc Latvijas laika. Tā norisināsies "Simonne-Mathieu" kortā, kura tribīņu ietilpība sasniedz piecus tūkstošus sēdvietu.

Vieglatlētika

Līna Mūze-Sirmā – šķēpmešana

Mūze-Sirmā olimpisko ceļazīmi nopelnīja jau pērn, kad 64 metru atzīmi izdevās pārsniegt Latvijas čempionātā ar rezultātu 64,78 metri. 32 gadus vecā vieglatlēte ir viena no tikai astoņām šķēpmetējām, kam olimpisko ceļazīmi izdevies nopelnīt ar normatīva izpildīšanu. Tiesa, savainojumu ietekmētajā 2024. gada sezonā Mūzes-Sirmās labākais rezultāts ir visai tālu no 64 metriem – 20. jūlijā Dimanta līgā, atgriežoties sacensībās pēc ilgas pauzes, viņa šķēpu raidīja 60,33 metrus, kas šosezon ir tikai 39. labākais rādītājs pasaulē.

Līna Mūze-Sirmā
Līna Mūze-Sirmā

Svarīgākais, ka Mūzei-Sirmajai pirms olimpiskā starta ir izdevies sadziedēt elkoni, lai Parīzē varētu startēt bez sāpēm. Par pirmo uzdevumu Mūze-Sirmā uzskata kvalifikācijas pārvarēšanu, kam, pēc viņas aplēsēm, vajadzēs šķēpu mest vismaz 62 metrus. Sezonas rekords pieder kolumbietei Florai Denisai Ruisai-Huartado – 66,70 metri.

Anete Sietiņa – šķēpmešana

Sietiņa atšķirībā no Mūzes-Sirmās olimpisko normatīvu nesasniedza. Tiesa, viņa pasaules rangā ieņem 5. vietu, kas ir augstākā pozīcija starp šķēpmetējām, kurām neizdevās izpildīt 64 metru normatīvu. 

Anete Sietiņa
Anete Sietiņa

28 gadus vecās Sietiņas šosezon labākais rezultāts ir 63,28 metri. Uz Parīzi Sietiņa dosies pēc izcīnītās 3. vietas Dimanta līgas posmā, kur labākajā mēģinājumā sasniedza 59,58 metru atzīmi.

Kā 2008. gadā pierādīja Pekinas olimpisko spēļu sudraba medaļnieks Ainārs Kovals, šķēpmešanas finālā pietiek ar vienu labu metienu.

Sietiņu tāpat kā Mūzi-Sirmo nevarētu pieskaitīt drošām medaļu kandidātēm, tomēr abas ir pretendentu lokā kā pasaules šķēpmešanas elitei piederīgas sportistes.

Šķēpmetējas kvalifikācijā startēs 7. augustā.

Patriks Gailums un Gatis Čakšs – šķēpmešana

Gan Gailums, gan Čakšs ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm nopelnīja ar gana augstu vietu Pasaules Vieglatlētikas federācijas rangā. Tiesa, abi šķēpmetēji bija tuvu robežai, kas nodalīja olimpiešus no mājās paliekošajiem pretendentiem.

Patriks Gailums
Patriks Gailums

Čakšam rangā bija trešais pieticīgākais punktu krājums starp ceļazīmi nopelnījušajiem 32 šķēpmetējiem, ierindojoties uzreiz aiz Gailuma.

Gatis Čakšs
Gatis Čakšs

Sezonas līderis ar 90,20 metriem ir vācietis Makss Denings. Čakša labākais raidījums šosezon sasniedzis 82,11 metrus, bet Gailuma labākais rezultāts ir 28 centimetrus tālāks.

Rangā ieņemtās vietas liecina, ka primārais uzdevums Latvijas šķēpmetējiem būs iekļūšana finālā.

Šķēpmetēji kvalifikācijā startēs 6. augustā.

Agate Caune – 5000 metru skriešana

Jaunajai skrējējai olimpisko spēļu laikā apritēs vien 20 gadi. Caune pēc veiksmīgā 2023. gada cīnījusies ar savainojumiem, bet vietu olimpiskajās spēlēs nopelnīja ar gana augstu pozīciju pasaules rangā, kur kvalifikācijas perioda beigās ieņēma 39. vietu.

Agate Caune
Agate Caune

Caunei sezonā labākais rezultāts 5000 metru distancē ir 15 minūtes 18,54 sekundes. Turpretim pasaulē sezonas labākais rezultāts pieder etiopietei Cigejai Gebreselamai – 14 minūtes 18,76 sekundes.

Parīzes olimpiskās spēles Caunei būs lieliska pieredze, lai augstākas raudzes rezultātus no viņas pamatoti varētu gaidīt, sākot ar 2028. gada olimpiādi.

Pirmajā kārtā 5000 metru skrējienā Caune startēs 2. augustā.

Gunta Vaičule – 400 metru skriešana

Vaičule olimpiskajā vilcienā pamanījās ielēkt faktiski pašā pēdējā pieturā jeb jūnija beigās Latvijas vieglatlētikas čempionātā ar 400 metru distancē karjerā labāko rādītāju – 50,83 sekundes. Tas bija par 0,42 sekundēm labāks rezultāts nekā 29 gadus vecās skrējējas līdzšinējais rekords.

Gunta Vaičule
Gunta Vaičule

Jāņa Daliņa stadionā Vaičules sasniegtais rezultāts šosezon ir 48. labākais pasaulē. Sezonas līdere ar 48,57 sekundēm ir jamaikiete Nikiša Praisa.

Olimpiskajā konkurencē Vaičulei jācīnās par iekļūšanu pusfinālā un jaunu personisko rekordu.

Valters Kreišs – kārtslēkšana

Arī Kreišs ir starp sportistiem, kuri ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm nopelnīja ar pozīciju rangā, nevis izpildītu normatīvu. 20 gadus vecais kārtslēcējs sezonas un karjeras labāko rezultātu – 5,72 metri – uzrādīja Latvijas čempionātā. Dalība olimpiskajās spēlēs Kreišam ir paša nopelnīta un iepriekš pat neplānota iespēja, jo ceļazīme uz Parīzi nebija viņa strikti sasniedzamo mērķu plānā. 

Valters Kreišs
Valters Kreišs

Kreišs Parīzē būs vienā kompānijā ar absolūto sezonas līderi un pasaules rekordistu Armandu Duplantisu, kurš aprīlī pārvarēja 6,24 metru atzīmi. Tiesa, bez viņa sešu metru atzīmi šosezon sasniegt izdevies tikai amerikānim Kristoferam Nilsenam. 

Latvijas vieglatlētikas veterāna Mareka Ārenta trenētajam Kreišam, līdzīgi kā Agatei Caunei, konkurētspējīgākās olimpiādes vēl ir priekšā.

Priekšsacīkstēs Kreišs startēs 3. augustā.

Rūta Kate Lasmane – trīssoļlēkšana

Vēl līdz jūnija beigām 23 gadus vecajai Rūtai Katei Lasmanei sapnis par startu olimpiskajās spēlēs kopā ar brāli 3x3 basketbolistu Kārli Paulu Lasmani bija jāatliek. Viņa rangā atradās divas pozīcijas aiz kvalifikācijas robežas, tomēr jūlija sākumā kļuva zināms, ka veselības likstu dēļ trīs sportistes dalību olimpiskajās spēlēs atsauca. Līdz ar to pie ceļazīmes uz lielo sporta forumu tika arī Lasmane.

Rūta Kate Lasmane
Rūta Kate Lasmane

Pavasarī ASV studentu čempionātā telpās Lasmane aizlēca 14,47 metrus, ar jaunu personisko rekordu apliecinot potenciālu sasniegt augstu rezultātu. Olimpiskajās spēlēs startēs 32 trīssoļlēcējas, un Lasmani gaida ļoti nopietna konkurence, lai pretendētu tikt 12 finālistu ducī. 

Sezonas līdere dominikāniete Tea Lafonda pavasarī pasaules čempionātā telpās aizlēca 15,01 metru.

Lasmanei būs jāparāda viss spēju maksimums, lai olimpiskajā debijā tiktu tālāk par priekšsacīkstēm.

Kvalifikācija trīssoļlēcējām paredzēta 2. augustā.

Riteņbraukšana

Toms Skujiņš šosejas riteņbraukšana

Skujiņš būs viens no pieredzējušākajiem Latvijas sportistiem Parīzes spēlēs, un 33 gadus vecais riteņbraucējs ir apliecinājis prasmes izmantot iespējas, kas paveras sacīkšu gaitā. Tomēr grupas braucienā būtisks ir aspekts, ka Toms būs vienīgais latvietis, un tas krasi pasliktina izredzes cīņā pret konkurentiem, kas apvienos spēkus savu favorītu labā.

Toms Skujiņš
Toms Skujiņš

Karjerā augstvērtīgākajā sezonā Skujiņš startēs trešajās olimpiskajās spēlēs un arvien rēķinās ar iespēju izcīnīt vietu TOP10, tomēr ļoti daudz noteiks dažādi blakusapstākļi, kas iepriekš nav izplānojami. Trase carnikavietim ir itin parocīga – bez lieliem kalniem, tomēr tajā ir vairāki būtiski kāpumi, tostarp bruģēti, un lietainā laikā jo īpaši jārēķinās ar negaidītiem pavērsieniem. 

Skujiņam – pretēji parunai – būs jāpierāda, ka arī viens var būt karotājs cīņā par augstām vietām.

Grupas brauciens vīriešiem risināsies 3. augustā.

Anastasija Karbonāri šosejas riteņbraukšana

Itālijā dzimusī Latvijas riteņbraucēja pērn pasaules čempionātā grupas braucienā ieguva 39. vietu, un olimpiskajās spēlēs viņa vēlas sasniegt savu labāko rezultātu. Karbonāri līdzīgi kā Skujiņam jārēķinās, ka lielās riteņbraukšanas valstis trasē strādās savu līderu labā, turklāt 24 gadus vecā sportiste debitēs olimpiskajās spēlēs. 

Anastasija Karbonāri (centrā)
Anastasija Karbonāri (centrā)

Karbonāri ir apņēmības pilna nepalaist garām savu iespēju, ja radīsies iespēja aizmukt no lielās grupas atrāvienā, lai cīnītos par karjerā labāko rezultātu. Pirmajā brīdī, kad Karbonāri uzzināja par kvalificēšanos olimpiskajām spēlēm, viņa nodomājusi, ka sapnis ir piepildīts, taču tagad sportiste ir daudz kaujinieciskāk noskaņota. 

Karbonāri jāpaļaujas uz parocīgu brauciena gaitu un kādu veiksmīgu pavērsienu, lai iepriecinātu ar augstu rezultātu.

Grupas brauciens sievietēm risināsies 4. augustā.

Mārtiņš Blūms – olimpiskais kross kalnu riteņbraukšanā

Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē Latvija būs pārstāvēta kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā, kur Mārtiņš Blūms ir cieši pietuvojies pasaules elitei. Vasaras saulgriežos Pasaules kausa sacensībās Blūms salauza rokas pirkstu, bet mēneša laikā trauma jau ir sadziedēta un neliegs sportistam parādīt labāko sniegumu. 

Mārtiņš Blūms
Mārtiņš Blūms

Gatavojoties Parīzes spēlēm, Blūms trenējās Francijas kalnos un startēja Latvijas čempionātā, kur izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Līdzšinējie rezultāti Pasaules kausa sacensībās liecina, ka Blūmam varētu būt pa spēkam Parīzē cīnīties par TOP10. Sportists iekļūšanu desmitniekā uzskata par sasniedzamu mērķi, ja viss ies no rokas. 

Latvija nav kalnu riteņbraukšanas lielvalsts, tomēr Blūma līdzšinējie rezultāti ļauj cerēt, ka Parīzes spēlēs viņš varētu būt pamanāms konkurentu vidū.

Kalnu riteņbraucēji olimpiskajā krosā medaļas dalīs 29. jūlijā.

Veronika Monika Stūriška un Kristens Krīgers – BMX riteņbraukšana

Stūriška maijā kļuva par U-23 pasaules čempioni un olimpiskajā sezonā absolvēja vidusskolu, bet 18 gadus vecā sportiste apzinās, ka Parīzē konkurence būs jaunā līmenī, kurā sevi būs jāpierāda no jauna.

Veronika Monika Stūriška finišā U-23 pasaules čempionātā
Veronika Monika Stūriška finišā U-23 pasaules čempionātā

Savus mērķus olimpiskajās spēlēs viņa nesteidz atklāt un varbūt arī pati vēl nav līdz galam izzinājusi, kā būs startēt kopā ar daudz pieredzējušākām un, iespējams, fiziski jaudīgākām konkurentēm.

Kristens Krīgers
Kristens Krīgers

27 gadus vecais Krīgers ir pašreizējais Latvijas čempions, tomēr vīriešu konkurencē reiz spožā Latvijas BMX riteņbraukšanas slava pasaulē ir pabalējusi. Olimpisko kvotu Krīgeram nodrošināja rezultāts pērn pasaules čempionātā, kur viņš aizkļuva līdz astotdaļfinālam.

Stūriškai olimpiskās spēles iezīmēs viņas pašreizējo vietu BMX elitē pēc spožiem junioru gadiem. Krīgers neizvirza sev konkrētus mērķus, bet cer uz labiem braucieniem, kas dotu arī rezultātu. 

Priekšsacīkstes BMX riteņbraukšanā sāksies 1. augustā.

Ernests Zēbolds BMX frīstails

Vēl viens Latvijas sportā nebijis notikums ir Ernesta Zēbolda kvalificēšanās olimpiskajam startam BMX frīstailā. Arī Zēbolds vietu olimpiešu vidū nodrošināja pēc 2023. gada pasaules čempionāta rezultātiem, un viņš kļuva par pēdējo no 12 dalībniekiem, kas startēs Parīzē.

Ernests Zēbolds Parīzes olimpiskajā ciematā
Ernests Zēbolds Parīzes olimpiskajā ciematā

Līdzīgi kā tenisā, arī BMX frīstailā ir spēkā valstu kvotas, tādēļ plašākas valstu pārstāvības labad ne visi pasaulē spēcīgākie triku meistari startēs Parīzē. Tādējādi Zēboldam nebūt nav jāpieņem pastarīša loma, tiesa, BMX frīstailisti sacensībās pastāvīgi balansē uz naža asmens, un kļūme kādā atsevišķā trikā var maksāt ļoti dārgi.

Favorīti cīņā par medaļām būs citi, tomēr Zēboldam ir izredzes atstāt aiz sevis ne vienu vien konkurentu.

BMX frīstailisti kvalifikācijā startēs 30. jūlijā.

Šaušana

Agate Rašmane un Lauris Strautmanis

Pērn pasaules čempionātā izcīnītā bronzas godalga Rašmanei pavēra ceļu uz olimpiskajām spēlēm un stiprināja cerības uz panākumiem arī Parīzē, kur viņa startēs divās individuālajās disciplīnās. 

Agate Rašmane
Agate Rašmane

Strautmanis pavasarī Eiropas čempionātā nopelnīja sudrabu Pasaules kausa posmā un pērnvasar pasaules čempionātā kļuva par sudraba medaļu neolimpiskā disciplīnā. Strautmanis ceļazīmi uz Parīzi nodrošināja pēc vietas pasaules rangā, un atšķirībā no Rašmanes viņu gaida starts tikai vienā individuālajā disciplīnā.

Lauris Strautmanis
Lauris Strautmanis

Līdz ar Strautmaņa kvalificēšanos Latvija ieguva iespēju startēt jaukto komandu sacensībās, kur izredzes uz panākumiem, iespējams, pat būtu vislielākās. 

Pirmās priekšsacīkstes šaušanā 10 metros ar gaisa pistoli vīriešiem un sievietēm būs jau 27. jūlijā.

Peldēšana

Ieva Maļuka un Daniils Bobrovs

Latvijas peldētāji olimpiskajās spēlēs iekļūst pēc universālisma kvotas, lai vienā no galvenajiem sporta veidiem būtu plaša valstu pārstāvība. Abiem Latvijas sportistiem būs iespēja startēt tikai vienā distancē – Maļukai 200 metru kompleksajā peldējumā, bet Daniilam Bobrovam 200 metros brasā.

Ieva Maļuka pasaules čempionātā
Ieva Maļuka pasaules čempionātā

Gan Maļuka, gan Bobrovs savās distancēs ir valsts rekordisti, tomēr viņu labākie rezultāti 2–3 sekundes atpaliek no normatīva, kas rīkotājiem būtu ļāvis iekļaut viņu vārdus pretendentu lokā dalībai Parīzes spēlēs pēc kvalifikācijā iespētā. 

Daniils Bobrovs
Daniils Bobrovs

Pusfinālu latiņa pasaulē spēcīgāko peldētāju konkurencē ir ļoti augsta – Latvijas sportistiem vispirms jātiecas pēc jauniem personiskajiem rekordiem. 

Bobrovam priekšsacīkstes būs 30. jūlijā, Maļukai – 2. augustā.

Daiļlēkšana

Latvija olimpiskajās spēlēs nekad iepriekš nav bijusi pārstāvēta daiļlēkšanā, bet līdzšinējo lietu kārtību mainīja Džeja Delanija Patrika, kura startēs lēcienos no 10 metru torņa. 22 gadus vecā sportiste pastāvīgi dzīvo un trenējas ASV – Patrikas ģimenē latviešu saknes ir no vectēva, kurš uz ASV emigrēja Otrā pasaules kara laikā. 

Džeja Delanija Patrika
Džeja Delanija Patrika

Olimpisko ceļazīmi Patrikai nodrošināja 21. vieta pasaules čempionātā, savukārt jūnijā Eiropas čempionātā viņa iekļuva finālā, kur ieguva 7. vietu

Jauna pieredze daiļlēkšanā gaida gan Latvijas sporta līdzjutējus, gan olimpisko debitanti Patriku, kam augstākās vietas pagaidām nav dienaskārtībā.

Priekšsacīkstēs Patrika startēs 5. augustā.

Jāšanas sports

Kristaps Neretnieks ar "Palladium KJV"

Pirmo olimpisko pieredzi Neretnieks ieguva jau pirms trim gadiem Tokijā, kur šķēršļu pārvarēšanā startēja ar citu zirgu. Debija izdevās veiksmīga, iekļūstot finālā, un līdz ar to paceļot zināmu latiņu Parīzei. Neretniekam pirmais lielais kopīgais pārbaudījums ar jauno un augstu vērtēto zirgu "Palladium KJV" bija pavasarī prestižajā Pasaules kausa finālā, kur duets ieguva 25. vietu. 

Kristaps Neretnieks ar zirgu Palladium KJV
Kristaps Neretnieks ar zirgu Palladium KJV

Jāšanas sports ir milzīga un dārga industrija, kur izcīnīt vietu startam olimpiskajās spēlēs nav tikai sportisks, bet arī būtisks finansiāls izaicinājums. Latvijas dalība olimpiskajās jāšanas sacensībās ir nozīmīgs sasniegums, bet tas nebūt nenozīmē, ka Neretnieks un "Palladium KJV" uz Parīzi ir devušies ar jau padarīta darba sajūtu. 

Latvijas duetam jātiecas pēc vietas finālā, kur pavērtos iespēja pakāpties augstāk par Tokijas spēlēs sasniegto 23. vietu.

Kvalifikācija šķēršļu pārvarēšanā risināsies 5. augustā.

Modernā pieccīņa

Pāvels Švecovs

Pēc iegūtas 14. vietas Tokijas olimpiskajās spēlēs Pāvels Švecovs sasniegto rezultātu uzskatīja par labu pamatakmeni, kas balstīs gatavošanās posmu Parīzes spēlēm. Nākamajā olimpiskajā ciklā augstākus rezultātus sasniegt neizdevās, tomēr 43. vieta olimpiskajā rangā nodrošināja iespēju startēt arī Parīzē.

Pavels Švecovs
Pavels Švecovs

Modernā pieccīņa ir nonākusi vētrainā pārmaiņu posmā, un Parīzē būs pēdējās olimpiskās spēles, kur pieccīņnieki sacentīsies jāšanā. Turklāt sacensības risināsies kompaktā divu stundu formātā, iezīmējot centienus atrast sporta veidam savu nišu televīzijas diktāta laikmetā. 

Švecovam jātiecas vismaz atkārtot Tokijas spēlēs sasniegtais, kas 36 dalībnieku konkurencē nebūs viegls uzdevums.

Modernās pieccīņas sportistiem pirmais starts būs paukošanā 8. augustā.

Parīzes olimpiskās spēles ilgs no 26. jūlija līdz 11. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpisko spēļu kalendārs
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25
26
Ceremonija
Atklāšanas ceremonija 20:30 - 00:10
27
Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 09:50 - 11:30

Spānija - Slovēnija

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes vīriešiem 10m ar gaisa pistoli 11:30 - 12:45

Startē Lauris Strautmanis

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:50 - 13:45

Austrālija - Spānija (1. puslaiks)

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes sievietēm 10m ar gaisa pistoli 13:30 - 14:45

Startē Agate Rašmane

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:50 - 16:00

Mailss Pārteins/Endrū Benešs - Noslens Diass Amaro/Horhe Alajo Moliners

Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Individuālais brauciens sievietēm 16:00 - 17:00
Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:00 - 20:00

Francija - Brazīlija

Regbijs 7
Regbijs. Finālspēles vīriešiem 20:00 - 21:10
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:40 - 23:00

21.45 fināls sievietēm 100 m tauriņstilā
21.51 pusfināli vīriešiem 200 metros brīvajā stilā
22.15 pusfināli sievietēm 100 metros brasā
22.37 pusfināli vīriešiem 100 metros uz muguras
22.54 fināls vīriešiem 100 metros brasā

28
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 10:00 - 12:00

10.00 Valentīna Gotardi/Marta Menegati - Liliana Fernandesa Steinere/Paula Sorija Gutjeresa
11.00 Stīvens van de Velde/Metjū Immerss - Alekss Rangjēri/Adrians Karambula

Šaušanas sports
Šaušana. Fināli vīriešiem 10m ar gaisa pistoli 10:30 - 11:45
Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 12:00 - 13:00
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli sievietēm 10m ar gaisa pistoli 13:00 - 13:45
Teniss
Teniss. Pirmā kārta vienspēlēs sievietēm 14:45 - 16:00

Aļona Ostapenko - Kamila Osorio

Sākotnēji mačs bija paredzēts 27. jūlijā, bet tad tas nevarēja notikt lietavu dēļ.

Teniss
Teniss. 1. kārta sieviešu vienspēlēs 16:00 - 17:30

Aļona Ostapenko - Kamila Osorio

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:10 - 20:00

Serbija - ASV

Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 fināls vīriešiem 400m kompleksajā distancē
21.45 fināls sievietēm 100m tauriņstilā
21.51 pusfināli vīriešiem 200m brīvajā stilā
22.15 pusfināli sievietēm 100m brasā
22.37 pusfināli vīriešiem 100m uz muguras
22.54 fināls vīriešiem 100m brasā
23.00 pusfināli sievietēm 200m brīvajā stilā

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes sievietēm 23:15 - 00:35

Francija - Nīderlande

29
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 10:00 - 12:00

10.00 Samuele Kotafava/Paolo Nikolai - Marks Nikolaidis/Aizeks Karahers
11.00 Stefans Bērmanss/Joriks de Grots - Pablo Erera/Adrians Gavira

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes jauktajām komandām 10m ar gaisa pistoli 10:15 - 10:45

Startē Agate Rašmane un Lauris Strautmanis

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 12:00 - 13:30

Slovēnija - Horvātija

Teniss
Teniss. Rafaels Nadals otrajā kārtā spēkojas ar Novaku Džokoviču 14:30 - 17:00

Abas tenisa ikonas savstarpējo spēli sāksi aptuveni augstāk norādītajā laikā.

Kalnu riteņbraukšana
Kalnu riteņbraukšana. Fināls vīriešiem 14:50 - 16:40

Startē Mārtiņš Blūms

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 16:40 - 18:00

17.00 Jusefs Krū/Arno Gotjē-Rats - Mailss Evanss/Čeiss Badingers

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 18:00 - 19:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Esmē Bebnere/Zoi Veržē-Deprē

Vingrošana
Vingrošana. Komandu fināli vīriešiem 19:00 - 21:25
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 22:55

21.30 fināls sievietēm 400m kompleksajā distancē
21.43 fināls vīriešiem 200m brīvajā stilā
22.00 pusfināli sievietēm 100m uz muguras
22.22 fināls vīriešiem 100m uz muguras
22.32 fināls sievietēm 100m brasā
22.48 fināls sievietēm 200m brīvajā stilā

Teniss
Teniss. 2. kārta vīriešu un sieviešu vienspēlēs 22:55 - 00:00
30
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli jauktajām komandām 10m ar gaisa pistoli 10:30 - 11:30
Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:50 - 13:45

Spānija - Grieķija

Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 13:45 - 14:50

14.00 Daniils Bobrovs startē 200 metru brasa distancē

BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Kvalifikācija 15:55 - 17:30

Startē Ernests Zēbolds

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 17:30 - 18:00

Karolīna Solberga Salgado/Barbara de Freitasa - Monika Paulikiene/Aine Raupelīte

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:00 - 19:00

Jusefs Krū/Arno Gotjē-Rats - Pablo Erera/Adrians Gavira

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes sievietēm 19:00 - 19:30

Austrālija - Kanāda

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Latvija - Lietuva

Vingrošana
Vingrošana. Komandu fināli sievietēm 20:00 - 21:25
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 Pusfināli vīriešiem 100m brīvajā stilā
21.41 Pusfināli vīriešiem 200m tauriņstilā
21.57 Fināls sievietēm 100m uz muguras
22.03 Fināls vīriešiem 800m brīvajā stilā
22.25 Pusfināli sievietēm 100m brīvajā stilā
22.46 Pusfināli vīriešiem 200m brasā
22.59 Fināls vīriešiem 4x200m stafetē brīvajā stilā

31
Volejbols
Volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 10:00 - 12:30

Polija - Brazīlija

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 12:30 - 13:00

Svenja Millere/Cinja Tilmane - Barbora Hermanova/Marī Sāra Stohlova

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 13:00 - 14:10

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Huliana Poleti/Mišela Valjente Amarilja

BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Fināls sievietēm 14:10 - 15:05
BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Fināls vīriešiem 15:45 - 16:40

Startē Ernests Zēbolds

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes sievietēm 19:00 - 19:30

Kanāda - Ķīna

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Latvija - Nīderlande

Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 fināls sievietēm 100m brīvajā stilā
21.36 fināls vīriešiem 200m tauriņstilā
21.42 pusfināli sievietēm 200m tauriņstilā
22.04 fināls sievietēm 1500 brīvajā stilā
22.34 pusfināli vīriešiem 200m uz muguras
22.46 pusfināli sievietēm 200m brasā
23.08 fināls vīriešiem 200m brasā
23.15 fināls vīriešiem 100m brīvajā stilā

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:35 - 00:00

ASV - Polija

1 2 3 4
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
29 30 31
1
Vieglatlētika
Vieglatlētika. 20km soļošana vīriešiem 08:30 - 09:50
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 09:50 - 11:00

Nilss Ēlers/Klemenss Viklers - Tomass Hodžss/Zakerijs Šuberts

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:00 - 11:30

Nīderlande - Serbija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:30 - 12:05

Latvija - Ķīna

Airēšana
Airēšana. Fināli vīriešiem un sievietēm 12:05 - 13:20

12.18 fināls sieviešu pārairu divniekiem
12.30 fināls vīriešu pārairu divniekiem
12.50 fināls sieviešu četriniekiem
13.10 fināls vīriešu četriniekiem

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:30 - 15:00

Polija - Lietuva

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:00 - 15:30

Francija - Nīderlande

Vingrošana
Vingrošana. Fināls sievietēm daudzcīņā 19:10 - 21:15
BMX riteņbraukšana
BMX riteņbraukšana. Ceturtdaļfināli vīriešiem un sievietēm 20:55 - 23:20

Startē Kristens Krīgers un Veronika Monika Stūriška

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:20 - 23:55

Serbija - Francija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:55 - 00:30

Latvija - ASV

2
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 10:00 - 11:00

Monika Paulikiene/Aine Raupelīte - Akiko Hasegava/Miki Išī

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes sievietēm 25m ar pistoli 10:00 - 10:30

Startē Agate Rašmane

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 11:55

11.05 desmitcīņa, 100m skrējiens
11.10 vesera mešana vīriešiem
11.15 augstlēkšana sievietēm
11.35 priekšsacīkstes 100m skrējienā sievietēm

Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 11:55 - 12:45

Ieva Maļuka startē 200m kompleksajā distancē

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:30 - 15:00

Nīderlande - Lietuva

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:00 - 15:30

Latvija - Francija

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:30 - 16:15

Austrālija - Grieķija (2. puslaiks)

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 17:00 - 18:30

Vācija - Spānija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 19:05 - 20:00

19.10 priekšsacīkstes Agatei Caunei 5000 metru skrējienā
19.15 priekšsacīkstes Rūtai Katei Lasmanei trīssoļlēkšanā

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 20:00 - 20:30

Latvija - Serbija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināls 20:30 - 22:55

22.20 fināls vīriešiem 10 000 metru skrējienā

3
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli sievietēm 25m ar pistoli 10:30 - 11:30
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:30 - 13:35

11.10 priekšsacīkstes Valteram Kreišam kārtslēkšanā 

Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Grupas brauciens vīriešiem 11:50 - 18:15

Startē Toms Skujiņš

Vingrošana
Vingrošana. Fināli vīriešiem un sievietēm 16:25 - 17:50

16.30 fināls vīriešiem brīvajās kustībās
17.20 fināls sievietēm atbalsta lēcienā

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 17:50 - 19:10

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkersone

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:05 - 22:50

20.15 gandarījuma kārtā 1500 metru skrējienā vīriešiem
20.35 fināls lodes grūšanā vīriešiem
20.50 pusfināls 100 metru skrējienā sievietēm
21.20 fināls trīssoļlēkšanā sievietēm
21.55 fināls 4x400 metru jauktajā stafetē
22.20 fināls 100 metru skrējienā sievietēm
22.45 desmitcīņā 1500 metru skrējiens

4
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. 1/8 fināla spēle sievietēm 10:00 - 11:00

Čena Sjue/Sjiņji Sja (Ķīna) - Zoī Veržē-Deprē/Esmē Bēbnere (Šveice)

 

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:10
Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Grupas brauciens sievietēm 15:00 - 19:10

Startē Anastasija Karbonāri

Teniss
Teniss. Fināls vīriešiem vienspēlēs 15:00 - 18:00

Novaks Džokovičs (Serbija) - Karloss Alkarass (Spānija)

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:30 - 19:00

Francija - Ķīna

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:00 - 19:30

Latvija - Polija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Serbija - Lietuva

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:00 - 23:00

20.05 priekšsacīkstes vīriešiem 400m skrējienā
20.50 fināls sievietēm augstlēkšanā
21.00 pusfināls vīriešiem 100m skrējienā
21.30 fināls vesera mešanā vīriešiem
21.40 pusfināls sievietēm 800m skrējienā
22.15 pusfināls vīriešiem 1500m skrējienā
22.55 fināls vīriešiem 100m skrējienā

5
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Astotdaļfināls sievietēm 10:00 - 11:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova (Latvija) - Svenja Millere/Cinja Tilmane (Vācija)

Daiļlēkšana
Daiļlēkšana. Priekšsacīkstes 11:00 - 13:15

 Lēcienos no 10m torņa sievietēm startē Džeja Delanija Patrika

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:15

12.55 priekšsacīkstēs 400 metru skrējienā startē Gunta Vaičule

Jāšanas sports
Jāšanas sports. Kvalifikācija šķēršļu pārvarēšanā 15:00 - 19:00

Startē Kristaps Neretnieks

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Pusfināli vīriešiem un sievietēm 19:00 - 20:30

19.00 pusfināls vīriešiem Nīderlande - Lietuva
19.30 pusfināls sievietēm Vācija - Kanāda
20.00 pusfināls vīriešiem Latvija - Francija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:30 - 22:30

20.00 finālā kārtslēkšanā startē Valters Kreišs
20.04 pirmā kārta 3000m kavēkļu skrējienā vīriešiem
20.55 priekšsacīkstes 200m skrējienā vīriešiem 
21.30 fināls diska mešanā sievietēm
21.45 pusfināls 200m skrējienā sievietēm
22.15 fināls 5000m skrējienā sievietēm
22.47 fināls 800m skrējienā sievietēm

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Fināli vīriešiem un sievietēm 22:30 - 00:00

22.30 spēle par 3. vietu vīriešiem Latvija - Lietuva
23.00 spēle par 1. vietu sievietēm Vācija - Spānija
23.30 spēle par 1. vietu vīriešiem Francija - Nīderlande

6
Jāšanas sports
Jāšanas sports. Fināls šķēršļu pārvarēšanā 11:00 - 12:55
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:00

11.20 Kvalifikācijā šķēpmešanā startē Patriks Gailums
12.36 gandarījuma kārtā 400m skrējienā startē Gunta Vaičule
12.50 Kvalifikācijā šķēpmešanā startē Gatis Čakšs

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 12:00 - 14:00

Vācija - Grieķija

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 15:25 - 17:30

Serbija - Austrālija

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 18:50 - 21:00

Francija - Kanāda

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 21:00 - 22:45

20.55 fināls sievietēm vesera mešanā
21.07 pusfināls sievietēm 400m barjerskrējienā
21.15 fināls vīriešiem tāllēkšanā
21.50 fināls vīriešiem 1500m skrējienā
22.10 fināls sievietēm 3000m kavēkļu skrējienā
22.40 fināls sievietēm 200m skrējienā

 

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 22:30 - 00:30

Brazīlija - ASV

7
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Jauktā soļošanas stafete 08:30 - 11:00
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:05

11.25 šķēpmešanā kvalifikācijā startē Līna Mūze-Sirmā
12.50 šķēpmešanā kvalifikācijā startē Anete Sietiņa

Rokasbumba
Rokasbumba. Ceturtdaļfināla spēle vīriešiem 14:30 - 16:30

Vācija - Francija

Volejbols
Volejbols. Pusfināla spēle vīriešiem 16:55 - 19:30

Polija - ASV

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Ceturtdaļfināla spēle 19:00 - 20:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Eduarda Lisbou/Ana Patrisija Silva

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:05 - 22:50

20.00 fināls kārtslēkšanā sievietēm
20.05 pusfināls 110 metru barjerskrējienā vīriešiem
20.15 kvalifikācija trīssoļlēkšanā vīriešiem
20.35 pusfināls 400m barjerskrējienā vīriešiem
21.02 pusfināls 200m skrējienā vīriešiem
21.25 fināls diska mešanā vīriešiem
21.45 pusfināls 400m skrējienā sievietēm
22.20 fināls 400m skrējienā vīriešiem
22.40 fināls 3000m kavēkļu skrējienā vīriešiem

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Ceturtdaļfināla spēle vīriešiem 22:50 - 00:00

Šerifs Junuse/Ahmeds Tidžans (Katara) - Mailss Parteins/Endrū Benešs (ASV)

8
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 13:30
Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Sacensības paukošanā 12:00 - 15:00

Startē Pāvels Švecovs

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Pusfināla spēles sievietēm un vīriešiem 17:55 - 20:00

18.00 sieviešu pusfināla spēle
Tanja Hiberli/Nina Brunnere (Šveice) - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkersone (Kanāda)
19.00 vīriešu pusfināla spēle
Nils Ēlers/Klemenss Fiklers (Vācija) - Anderss Berntsens Mols/Kristians Sandli Sērums (Norvēģija)

Basketbols
Basketbols. Pusfināls vīriešiem 18:25 - 20:30

Francija - Vācija

Svarcelšana
Svarcelšana. Vīrieši svara kategorijā līdz 73kg 20:30 - 22:40

Startē Ritvars Suharevs

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:30 - 22:40

20.35 septiņcīņā lodes grūšana sievietēm
20.35 pusfināls 1500m skrējienā sievietēm
21.00 fināls tāllēkšanā sievietēm
21.25 fināls šķēpmešanā vīriešiem
21.30 fināls 200m skrējienā vīriešiem
21.55 septiņcīņā 200m skrējiens sievietēm
22.25 fināls 400m barjerskrējienā sievietēm
22.45 fināls 110m barjerskrējienā vīriešiem

Basketbols
Basketbols. Pusfināls vīriešiem 22:00 - 00:00

ASV - Serbija

9
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:40 - 13:25
Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Pusfināli vīriešiem 14:00 - 20:00

14.00 A pusfinālā startē Pāvels Švecovs
18.00 B pusfināls

Volejbols
Volejbols. Spēle par 3. vietu vīriešiem 16:55 - 18:55

Itālija - ASV

Treka riteņbraukšana
Treka riteņbraukšana. Fināli un priekšsacīkstes 18:55 - 20:50

19.00 fināli sprintā vīriešiem
19.09 fināls medisona braucienā sievietēm
20.10 1/16 fināli sprintā sievietēm

Futbols
Futbols. Fināls vīriešiem 19:00 - 21:00

Francija - Spānija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Fināli 20:50 - 22:50

21.00 fināls 400m skrējienā sievietēm
21.10 fināls trīssoļlēkšanā vīriešiem
21.15 septiņcīņā 800m skrējiens sievietēm
21.55 fināls 10 000m skrējienā sievietēm
22.45 fināls 400m barjerskrējienā vīriešiem

 

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Fināli sievietēm 21:50 - 00:30

22.00 spēle par 3. vietu
Mariafe Artačo del Solara/Talika Klensija (Austrālija) - Tanja Hiberli/Nina Brunnere (Šveice) 
23.30 spēle par 1. vietu
Eduarda Lisbou/Ana Patrisija Silva (Brazīlija) - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkesone (Kanāda)

10
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Maratons vīriešiem 09:00 - 11:10
Basketbols
Basketbols. Spēle par 3. vietu vīriešiem 11:55 - 14:00

 Vācija - Serbija

Volejbols
Volejbols. Fināls vīriešiem 14:00 - 16:00

Francija - Polija

Rokasbumba
Rokasbumba. Fināls sievietēm 16:00 - 17:55

Norvēģija - Francija

Treka riteņbraukšana
Treka riteņbraukšana. Priekšsacīkstes un fināli 17:55 - 20:00

18.00 astotdaļfināls sprintā sievietēm
18.19 pirmā kārta keringā vīriešiem
18.50 astotdaļfināla gandarījuma braucienu sprintā sievietēm
18.59 fināls medisona braucienā vīriešiem

Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Fināls vīriešiem 18:30 - 20:30

Startē Pāvels Švecovs

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Fināli 20:00 - 22:30

20.10 fināls augstlēkšanā vīriešiem
20.25 fināls 800m skrējienā vīriešiem
20.40 fināls šķēpmešanā sievietēm
20.45 fināls 100m barjerskrējienā sievietēm
21.00 fināls 5000m skrējienā vīriešiem
21.25 fināls 1500m skrējienā sievietēm
22.12 fināls 4x400m stafetē vīriešiem
22.22 fināls 4x400m stafetē sievietēm

Basketbols
Basketbols. Fināls vīriešiem 22:30 - 00:30

Francija - ASV

11
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Maratons sievietēm 09:00 - 11:20
Rokasbumba
Rokasbumba. Spēle par 3. vietu vīriešiem 10:00 - 12:00

Spānija - Slovēnija

Ūdenspolo
Ūdenspolo. Spēle par 3. vietu vīriešiem 11:35 - 13:35

ASV - Ungārija

Basketbols
Basketbols. Spēle par 3. vietu sievietēm 12:50 - 14:30

Beļģija - Austrālija

Volejbols
Volejbols. Fināls sievietēm 14:00 - 16:00

ASV - Itālija

Rokasbumba
Rokasbumba. Fināls vīriešiem 14:30 - 16:30

Vācija - Dānija

Ūdenspolo
Ūdenspolo. Fināls vīriešiem 15:00 - 17:00

Serbija - Horvātija

Basketbols
Basketbols. Fināls sievietēm 16:30 - 18:30

Francija - ASV

Ceremonija
Noslēguma ceremonija 22:00 - 00:15
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Sporta veidi

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti