«Nevajag slēpties – ukraiņi pelnījuši savu vietu sportā!» Saruna ar Ukrainas olimpisko čempioni Alīnu Komaščuku

"Nevajag slēpties, tieši otrādi – jāparāda, ka ukraiņi cīnās un viņi pretojas, uzvar un ir pelnījuši savu vietu sportā," tā Latvijas Radio raidījumā "Drošinātājs" sacīja Parīzes olimpisko spēļu čempione, paukotāja Alīna Komaščuka. 

Ar Alīnu Komaščuku sarunājās Latvijas Radio žurnālists Rihards Plūme.

Kā būt profesionālam sportistam kara apstākļos?

Rihards Plūme: Sveika!

Alīna Komaščuka: Sveiks!

Pirmkārt, vēlos tevi apsveikt ar izcīnīto zelta medaļu!

Paldies!

Pie Parīzes olimpiādes mēs vēl noteikti atgriezīsimies, bet pirms tam vēlējos pajautāt par tavu pagātni. Ja nekļūdos, tu bērnībā nodarbojies ar dažādiem sporta veidiem. Cik gadu vecumā tu sāki un kas tie bija par sporta veidiem?

Es gāju uz peldēšanu, uz vieglatlētiku, dejām, vingroju un mācījos klavieres. 9 gadu vecumā sāku nodarboties ar paukošanu.

Kādēļ galu galā izvēlējies tieši paukošanu?

Esmu no mazpilsētas, un paukošanās bija kaut kas interesants, neparasts. Un man bija labs treneris, kurš man parādīja, kas tas tāds ir – paukošana un to, cik tas ir interesants sports.

Alīna Komaščuka
Alīna Komaščuka

Un kur ir šī mazā vieta, no kurienes tu esi?

Tā ir Hmeļnickas apgabala Netišinas pilsēta.

Sanāk, tie ir Ukrainas Rietumi vai ne?

Jā, jā.

Kā tur ir tagad? Ņemot vērā, ka ir karš. Kāda tur ir situācija?

Tās ir samērā klusas vietas Ukrainā. Relatīvi. Ja salīdzina ar citām. Nedrošāk tur ir, jo tur atrodas atomelektrostacija.

Un tu tur joprojām dzīvo? Vai dzīvo Kijivā?

Nē, tur dzīvo mani vecāki. Es dzīvoju Kijivā, bet tagad dzīvoju Odesā. Un braucu apciemot savus vecākus.

Odesā jau ik pa laikam arī atlido raķetes?

Jā, jā, tas ir biedējoši.

Alīna Komaščuka Odesā.
Alīna Komaščuka Odesā.

Kā vispār tavu sportistes karjeru ietekmēja Krievijas atkārtotais iebrukums Ukrainā?

Spēcīgi, jo pilna mēroga iebrukuma sākumā es beidzu savu karjeru, jo es nevarēju iedomāties, kā var sacensties, kad valstī ir karš, kad kaut kas tāds notiek. Man bija morāli grūti pieņemt to, ka var turpināt dzīvot savu dzīvi, mēģināt dzīvot to dzīvi, kāda bija iepriekš.

Un, cik sanāk? Gadu? Iespējams, nedaudz mazāk par gadu… es pārstāju to darīt. Un vēlāk mans treneris un mana komanda pārliecināja mani atgriezties sportā. Bija grūti, jo, atnākot uz sacensībām, man bija grūti pieņemt, ka šeit viss ir labi, bet mājās viss ir slikti. Man tas nebija viegli.

Tad sanāk, ka atgriezties tevi pierunāja treneris. Kā viņam tas izdevās?

Viņš teica vienu... Kad es beidzu paukošanu, domāju, ka beigšu karjeru, aizgāju studēt specialitāti informāciju tehnoloģijās. Es jau devos uz savu darba interviju, un viņš man piezvanīja un teica: "Alīna, dod sev gadu, tu jau ļoti ilgu laiku nodarbojies ar paukošanu. Mēģināsim. Pēc gada mēs zināsim, vai mums ir iespēja nokļūt olimpiskajās spēles vai nē. Tas ir tikai gads, un tu varēsi atgriezties pie tā, ko mācījies pēc gada." Un tā viņš ar šo frāzi vien lika saprast, ka pietiek ar vienu gadu, lai saprastu – vai nu paukojos, vai mainu profesiju.

Tu ar paukošanu nodarbojas jau sen, bet sanāk, ka ir bijuši brīži, kad tu esi domājusi, vai vēl vēlies turpināt ar to nodarboties. Vai šādi brīži ir bijuši pirms kara?

Jā, jā, es domāju, vai vajadzētu. Mēs nepiedalījāmies Tokijas olimpiskajās spēlēs, komandu un individuālajās spēlēs. Un es aizdomājos par to, vai ir vērts turpināt, vai kādi būs rezultāti, jo mums bija pieci gadi, kas nebija īpaši veiksmīgi mūsu komandā un arī manos personiskajos rezultātos. Un es, protams, prātoju, vai es vēl varētu parādīt kaut ko, vai man vajadzētu pārtraukt. Bija daudz domu.

Nekur nav tik labi kā mājās

Sportista karjera tomēr nav ļoti gara. Vai tu jau esi domājusi par to, ko darīt pēc karjeras beigām?

Godīgi sakot, nē, jo tas ir ļoti grūti, jo ar paukošanu nodarbojos no deviņu gadu vecuma un karjeru beigt 30 plus gados... Ja neskaita paukošanu, tu ne tik daudz ko zini. Citas profesijas neesi apguvis, tik labi. Un ir daudz domu. Pagaidām es būšu meklējumos – vai nu turpināšu, vai arī atradīšu sevi kaut ko jaunu. Pagaidām vēl nezinu.

Bet kaut kādas intereses jau tev ir, pati pieminēji arī kursus.

Jā, jā, es arī mācījos par dizaineri. Mani vispār interesē daudzas lietas, bet es gribu būt labs speciālists, lai man patiktu tas, ko daru. Tāpēc domāju, ka paies kāds laiks, lai savā dzīvē atrastu kaut ko tik interesantu kā sports.

Ukrainas sportistu sasniegumi noteikti iedvesmo cilvēkus šajā grūtajā laikā, sniedz pozitīvas emocijas.

Jā, tā ir.

Bet, kas tev sniedz pozitīvas emocijas, ja neskaita sportu?

Grūts jautājums. Vienkārši, lielāko daļu laika, kopš es sportoju, es visu sevi esmu atdevusi sportam. Tas bija mans hobijs, mans darbs, mana profesija, tas bija viss. Protams, ir brīži, kad esi atrauts no sporta, bet tomēr domās es vienmēr esmu tur. Tu nemitīgi virzies uz kādu mērķi, tev vajag kaut ko sasniegt, kaut ko mainīt. Man patīk daudzas lietas, bet nezinu, vai man tās patīk profesionāli kā darbs vai vienkārši kā kaut kas darāms.

Varbūt vēl viens grūts vai varbūt viegls jautājums, bet, kā, tavuprāt, ir mainījusies Ukrainas sieviešu loma kara laikā. Zinām, ka tagad diezgan daudz puiši ir karā, sievietes dara darbus, ko agrāk varbūt nemaz nebūtu darījušas. Kā tu šo redzi?

Tas ir grūts jautājums, patiešām grūts. Mums ir daudzas militārpersonas sievietes, kuras aizsargā mūsu valsti, palīdz frontes aizmugurē, kuras ir brīvprātīgās, kuras mēģina kaut kā palīdzēt mūsu puišiem un meitenēm, kuri aizsargā valsti.

Un es pieņemu, ka Ukrainā šobrīd sportā varbūt ir vairāk meiteņu, nekā puišu?

Nē, es tā neteiktu. Es tā neteiktu. Es vismaz neesmu to manījusi. Varbūt tā ir, bet man šķiet, ka sportā tas nav tik izplatīti, kā varētu likties.

Ir ne mazums sieviešu, kas tagad iestājušās armijā un dažādos veidos palīdz aizstāvēt valsti. Vai tev kādā brīdī arī ienākusi prāta doma iestāties armijā vai kaut kā palīdzēt armijā?

Es domāju, godīgi sakot, ka ikviens kaut kad par to ir aizdomājies, bet nepieciešama uzdrošināšanās, lai ietu šajā virzienā. Tas ir grūti. Tas ir grūti, un es lepojos ar meitenēm un sievietēm, kuras dien armijā, un es tādas arī pazīstu personīgi. Tāpēc domāju, ka daudzi par to ir domājuši.

Kara dēļ daudz Ukrainas sportisti ir nogalināti, daļa vairs nedzīvo Ukrainā. Kādēļ tu paliki Ukrainā, kad atkal sākās karš?

Sākumā, kad viss sākās, es ar māsu un brāļadēlu aizbraucu uz ārzemēm, bet es atgriezos un mums nebija nodoma palikt ārzemēs. Mums bija mērķis izvest mūsu brāļadēlu, lai viņš šeit nebūtu. Bet mēs zinājām, ka gribam dzīvot Ukrainā.

Ukrainā jūtos labāk, lai gan te ir biedējoši un bīstami, bet mājās vienmēr ir labāk. Un varbūt es te ar kaut ko varu palīdzēt, nevis atrasties kaut kur tālu prom no mājām.

Izcīnīt medaļu, pārstāvot kara polisītu valsti – pavisam citas sajūtas

Tu teici, ka dzīvo Odesā. Kur tu trenējies un kādi ir treniņu apstākļi?

Šobrīd netrenējos, tāpēc nevaru konkrēti pateikt vai pilnībā tos aprakstīt, bet olimpiādei gatavojāmies divus gadus Itālijā. Tāpēc visa mūsu gatavošanās… mēs reti izgājām no mājām, mums nebija tam laika. Zinu tikai to, ka mūsu sportistiem tajā gadā bija grūti, jo bija treniņi, kurus nācās pārtraukt gan gaisa trauksmju dēļ, gan elektrības zuduma dēļ, gan daudzu problēmu dēļ, ar kurām sportisti saskārās. Un tas tiešām vairāk spieda doties uz ārzemēm, lai vismaz kaut kā sagatavotos un varētu startēt sacensībās.

Ko tu esi dzirdējusi vai novērojusi saistībā ar to, cik daudzi ukraiņu sportisti trenējas Ukrainā un cik daudzi ir pametuši valsti un trenējas ārzemēs?

Daudzi trenējas Ukrainā. Otrpus robežai izbrauc tad, kad ir svarīgas sacensības, kad ir svarīgs sagatavošanās posms pirms sacensībām. Brauc, ja ir finansējums tam vai ja ir iespējas, ir līgums ar kādu. Bet viņi sēž mājās, trenējas mājās, tikai periodiski aizbrauc pirms šādām sacensībām. Tieši pirms olimpiskajām spēlēm lielākā daļa sportistu trenējās ārzemēs un smagi centās. Pāris mēnešus pirms olimpiādes, mēnesi, divus, trīs, kā nu kurš.

Cik es saprotu, Parīze tev nebija pirmā olimpiāde, tu piedalījies arī Riodežaneiro spēlēs. Un katras spēles tomēr ir citādākas. Ar ko šīs spēles atšķīrās no iepriekšējām, ja neskaita izcīnīto zelta medaļu?

Tokijā mēs nebijām, mēs bijām Riodežaneiro, tur bija savādāk. Bija… nezinu… protams, biedējoši, bija stress, bet kaut kā bija vieglāk nekā tagad. Tagad mums bija sarežģīta atlase. Mēs gribējām atvest medaļu Ukrainai. Un tas, protams, tevi kaut kā ietekmē, lai kā tu to varbūt nevēlētos, bet tas tevi ietekmē. Un Ukrainā notiekošais arī to ietekmē. Un visa gatavošanās man arī lika par sevi manīt. Varbūt tas mūsos veicināja to stresu grūtos sacensību brīžos. Un šīs spēles nebija spēles, kurās tu varbūt visu laiku priecājies. Jā, varbūt mēs tur ieguvām medaļu, bet tomēr nevari būt laimīgs līdz galam, kad tavā valstī ir karš. Tu to dari, esi apmierināts ar savu rezultātu, ar paukošanu, ar darbu, ko dari, bet ir grūti par to būt pilnībā apmierinātam.

Alīna Komaščuka (no labās) Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 2016. gadā.
Alīna Komaščuka (no labās) Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs 2016. gadā.

Tas, ka Ukrainā tagad ir karš, es pieņemu, tevi pirms spēlēm kaut kā emocionāli ietekmēja. Vai arī varētu teikt, ka savā ziņā jau ir pieradums?

Kāpēc tu to dari? Kāpēc tu esi šeit, ja jau esi izbraucis no valsts, trenējies, dari visu, ko vari? Jāparāda maksimālais rezultāts. Jo iepriekšējo sacensību laikā bija domas, kāpēc es esmu šeit, nevis Ukrainā, kad tur ir karš, bet šeit viss ir kārtībā. Protams, sportisti saskaras ar šādām domām. Ir dažas, teiksim, ne pārāk patīkamas sajūtas. Un tu iemācies ar to tikt galā pirms olimpiskajām spēlēm. Es iemācījos, man paveicās. Un, kad olimpiāde jau notika, es sapratu – jā, tas ir ļoti svarīgi, bet ne vissvarīgākais dzīvē. Tāpēc tas bija kaut kā, iespējams, nedaudz savādāks redzējums par sportu. Citā leņķī, teiksim tā. Vai tas ir ļoti svarīgi? Jā, tas ir svarīgi, bet ne svarīgākais. Tāpēc, protams, sajūtas ir nedaudz atšķirīgas.

Vai zelta medaļa bija tas, uz ko cerējāt, vai arī jūs sevi pārsteidzāt?

Pārsteidzām. Es domāju, ka pārsteidzām sevi un pārsteidzām tos, kuri skatījās. Mums bija ļoti grūta atlase. Atlasi sākām no 19.vietas pasaules rangā. Un, teiksim, pirms olimpiādes, pusgadu pirms olimpiādes, mūsu rezultāti kļuva vairāk vai mazāk stabili. Tāpēc parādījās domas, ka olimpiādē tiešām varētu būt medaļa. Bet par zeltu nedomāju. Tas bija kaut kas… protams, visi grib uzvarēt olimpiskajās spēlēs, bet, ja skatās objektīvi, es gribēju vismaz kaut kādu medaļu. Tas arī viss.

Kādas emocijas pēc zelta medaļas izcīnīšanas bija pārējām meitenēm un jūsu trenerim?

Protams, prieks, ka izdevās. Priecājās arī treneris. Es zinu, ka viņš darīja daudz. Viņš ne vienmēr ticēja. Viņš teica, ka mēs varam uzvarēt, ka tas ir atkarīgs tikai no mums, mūsu noskaņojuma un tā, kā paukosim. Ka tā nav olimpiāde, ka tas nav rezultāts, kas viņam ir svarīgs, bet viņam bija svarīga pati paukošanas kvalitāte. Neteikšu, ka tā bija augstā līmenī, jo šī ir olimpiāde. Taču bija arī laba paukošanās, tāpēc, manuprāt, mums izdevās uzvarēt olimpiskajās spēlēs. Un mums ir treneris, kurš ticēja, vienmēr par to runāja. Pat tad, kad neticējām, jo ​​bijām tālu no iekļūšanas olimpiskajās spēlēs vai tālu no medaļām. Viņš vienalga teica, ka tas ir tikai process, galvenais ir olimpiāde un tur viss būs savādāk.

Izcīnīt medaļu un stāvēt uz pjedestāla, kad skan Ukrainas himna un tiek pacelts Ukrainas karogs, tieši šajā laikā, kad tavā valstī notiek karš, tam laikam ir pavisam cita nozīme un sajūtas?

Jā. Jā, tagad, dziedot valsts himnu un skatoties uz karogu, rodas pavisam citas domas un emocijas nekā pirms pilna mēroga Krievijas iebrukuma.

Ukrainā tu dzirdi valsts himnu ne tajos labākajos brīžos – kad tiek apglabāti mūsu aizstāvji. Tāpēc tas tev rada sliktas emocijas, kā arī sāpes Ukrainai, bojāgājušajiem cilvēkiem, sportistiem, kuri nevar piedalīties olimpiādē. Tāpēc, jā, bija, protams, patīkami, ka sniedzām vismaz kādu pozitīvu lietu ukraiņiem, liekot aizmirst par karu, bet domāt par olimpiādi, par uzvaru.

Daudzi gavilēja, daudzi skatījās. Daudzi paukošanu nesaprot un iepriekš neskatījās. Un viņi no tā ieguva kaut ko pozitīvu un kaut ko labu. Bet tajā pašā brīdī, ja klausies valsts himnu un skaties uz karogu… asaras acīs, teiksim tā.

Nepatīkami piedalīties spēlēs ar kara atbalstītājiem, bet sava vieta ir jāapliecina

Un kāds bija tavs noskaņojums vēl pirms olimpiādes? Ar kādām sajūtām turp devies?

Man bija ļoti bail. Jutu, ka esam stipri, ka varam labi parādīt sevi un varam sasniegt augstu rezultātu. Bet bija bail, jo olimpiāde… mēs jau esam tajā bijuši, mēs zinām, kā tas ir, ka notiek kaut kas neparedzēts, kad dažreiz uzvar tie, kurus jūs negaidījāt, ka tie uzvarēs, vai spēcīgas, ļoti spēcīgas komandas zaudē. Un, protams, bija bail. Un pēdējo pusgadu viss gāja labi, mums bija labi rezultāti komandā, un bija labi, bet baidījos, ka nav tā, ziniet, ka iet labi, labi, labi, bet galvenajās sacensībās tu vairs nevari to izdarīt. Tāpēc mani uztrauca tas, ka, piemēram, mums sportā viss iet ļoti labi, un lai tur nenotiktu... šādas beigas. Lai olimpiādē varētu izdarīt vismaz to pašu, ko līdz šim.

Es jautāju par tavu noskaņojumu tādēļ, ka sākumā tika pieļauts, ka Ukraina spēles boikotēs, ja tajās atļaus piedalīties Krievijai. Tomēr tas nenotika. Kāda tev personīgi kā sportistei bija nostāja par to – Ukrainai vajag vai nevajag piedalīties?

Mums nebija dalītu domu, tādu nebija, jo nevajag slēpties, tieši otrādi, jāparāda, ka ukraiņi cīnās un viņi pretojas, un uzvar, un ir pelnījuši savu vietu sportā.

Bet no otras puses, man bija grūti būt vienā zālē un piedalīties sacensībās ar cilvēkiem, kuri atbalsta šo režīmu, kuri atbalsta karu.

Un es zināju dažus tādus. Un man nebija ne jausmas, cik grūti tas būs. Atnākt uz sacensībām un redzēt cilvēkus, kuri vispār pat ne kripatas nesaprot, ko dara viņi, ko dara viņu valsts. Un viņi to pat atbalsta.

Mums tas ir ļoti sāpīgi un grūti. Tāpēc, saku – es sapratu, ka tas noteikti jādara, un sportu aizvērt nevajag, bet arī man bija grūti ļauties un piedalīties sacensībās ar krieviem. Tāpēc visu izlēma prezidents un mūsu ierēdņi. Un es par to tā necīnījos, cīnījās vairāk Oļa, kura cīnījās par to, ka sportistiem ir tur jāpiedalās un jāpierāda, ka viņi ir spēcīgi un ir pelnījuši būt sportā. Un Krievija, gluži otrādi – nav. Vienkārši viņi ir sākuši karu, dara tik šausmīgas lietas un arī mūs izstumj no sporta.

Jums, cik saprotu, bija svarīgi parādīt, kas ir Ukraina un ka Ukraina spēj uzvarēt, vai ne?

Jā.

Ukrainas paukošanas komanda pēc zelta medaļas izcīnīšanas Parīzes olimpiskajās spēlēs.
Ukrainas paukošanas komanda pēc zelta medaļas izcīnīšanas Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Pašā Ukrainā, cik izskatījās, nebija vienotas nostājas par to, vai spēlēs būtu vai nebūtu jāpiedalās. Kā tu domā, kādēļ tā bija? Bija sportisti, kuri domāja, ka vajag boikotēt un daļa domāja, ka nevajag. Nebija tādas vienotas nostājas. Kāpēc?

Ir ļoti grūti runāt par pozīcijām, jo katram ir atšķirīgs redzējums par to visu. Katrs uz situāciju skatās savādāk. Kāds skatās, ka vajag braukt uz sacensībām, lai mēs būtu sacensībās, lai sacensībās nebūtu teroristiska valsts. Un no otras puses, citi, kuri ieņēma pozīciju – kāpēc piedalīties sacensībās, kurās atļauts piedalīties krieviem? It īpaši dažos sporta veidos zem Krievijas karoga. Tas viņiem ir nepieņemami. Redzēt vienās sacensībās, ka viņi sacenšas, un vēl jo vairāk, ja viņi paspiež roku. Tas nav labi. Tāpēc es neteikšu, ka ir kāda slikta vai viena labā puse un otra sliktā, nē, vienkārši ir atšķirīgas puses. Un tāpēc viņi domāja atšķirīgi un sadalījās divās daļās.

Joprojām ir gana daudz sporta veidu, kuros Krievijas sportisti aizvien var startēt sacensībās? Tajā skaitā, ja nemaldos, paukošanā

Tikai neitrālā statusā. 

Bet ir citi sporta veidi, kuros tomēr iespējams zem sava karoga startēt. Kā tu domā, kādēļ sporta pasaule to joprojām pieļauj? Tā ir politika, varbūt kas cits?

Jo cilvēki, kas nav redzējuši karu, nekad nesapratīs, kas ir karš. Nu, to vienkārši ir grūti saprast cilvēkiem, kuri to nekad nav redzējuši vai pieredzējuši. Tu to nesaprastu, nejustu līdzi un neviens nekad nejustu to, ko jūt ukraiņi. Es nejutīšu un pat es nevaru sajust to, ko jūt okupēto teritoriju iedzīvotāji. Es zinu, cik ļoti tas sāp, man tas ir šausmīgi, man tas sāp, bet tu to nekad nevari sajust. Tieši tāpat cilvēki ārzemēs nevar līdz galam saprast, kas notiek, un saprast to visu, ko piedzīvo ukraiņi. Viņiem jau viss ir norimis un liekas, ka sports ir kaut kas balts, tīrs.

Bet nē, tas jau sen tā nav. Diemžēl tas tā nav bijis ilgu laiku. Un mēs no savas puses vēlamies pret to cīnīties. Mēs vēlamies parādīt, ka valsts, kas sāka karu, nevar piedalīties sacensībās.

Par kādu mieru mēs runājam? Par kādu mieru mēs runājam, kad sportisti drīkst atbalstīt tos, kas uzsāka karu – atbalstīt Putinu, prezidenta karu. Kā mēs varam mierīgi uz to skatīties?

Un citi vienkārši nesaprot, ka mums sports un karš ir viens un tas pats. Un sportistiem šī ir kā otrā dzīve. Dažiem.

Tas ir kaut kas nesaistīts ar Ukrainu un karu. Viņiem tas nav nekas, un sportam nevajadzētu mainīties. Diemžēl viņi nevar saprast, ka tas ir saistīts. Es nejutu nekādu mieru. Nejutu es spēlēs mieru, man tās bija sacensības, kur varu pacelt Ukrainas karogu, ko es patiešām gribēju izdarīt. Kā es varu domāt, ka olimpiāde ir miers, ja mūsu valstī mirst cilvēki? Nu, nekādi.

Tas nav miers. Un tas, ka ielaida krievus zem karoga, man tas nav miers, man tas ir kaut kas cits, kaut kas ne pārāk tīrs.

Bērnībā es domāju, ka sports ir kaut kas tīrs, skaists. Diemžēl šobrīd par sportu tādu domu nav. Man tā ir arī politika.

Sacensties pret Krievijas sportistiem būtu ļoti grūti

Kādēļ tu domā, ka sportu no politikas nevar nodalīt? Pirms kara Ukrainā, šķiet, nebija tik daudzi, kas to teiktu. Bet tagad ne tikai ukraiņi vien tā domā, ka tās nav divas nodalāmas lietas.

Jo caur sportistiem var pateikt un izdarīt daudz, nu, ar to, ka sportistus mīl. Esmu redzējusi, kā tiek pieņemti lēmumi. Man tā ir politika. Un tas ir saistīts, un sports tajā tiek iemaisīts. 

Ko tu novēroji Parīzē, kāda bija citu valstu sportistu attieksme pret tevi un Ukrainas sportistiem olimpiādē?

Pie mums nāca klāt daudzi brīvprātīgie un teica, ka atbalsta Ukrainu. Sportisti arī uzrunāja. Ne mani, bet gan mūsu komandu, citus. Viņi arī atbalstīja. Bet sportisti no citām valstīm, viņi tomēr ieradās šeit, lai sacenstos. Un olimpiskās spēles ir ļoti svarīgas sacensības, un visi bija koncentrējušies uz tām, un tu nevari savās emocijās tā dalīties ar citiem, ja domā tikai par sacensībām. Bet cilvēki bija, un zāle atbalstīja. Es jutu šo atbalstu, kas bija olimpiādē.

Alīna Komaščuka (no labās) Parīzes olimpiskajās spēlēs.
Alīna Komaščuka (no labās) Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Tu vai kāds no tavas komandas spēļu laikā komunicēja ar Krievijas sportistiem?

Nē, viņi nenāca, un es vispār viņus neredzēju. Es būtībā ar viņiem nekad nerunāju. Tāpēc, pat ja viņi tuvotos, man nebūtu nekādas vēlēšanās viņus klausīties vai runāt. Ja godīgi, es pat nezināju, kāda viņiem ir forma. Viņi tur bija neitrālā statusā, es nezināju, kāda viņiem ir forma, kā viņi izskatās, un man ar viņiem ceļi nekrustojās.

Tad sacensībās jums ar viņiem nebija jāsacenšas, ja?

Nu, viņi tur nebija paukošanā. Viņi netika uz atlasi, un viņi nebrauca uz kvalifikācijas ziemas sacensībām tur, jo negribēja to darīt neitrālā statusā. Tāpēc paukošanā viņu vispār nebija.

Vēlējos arī pajautāt par skandālu, kurā pagājušajā gadā bija iesaistīta tava komandas biedrene Olga Harlana. Viņa sacensībās atteicās paspiest roku Krievijas sportistei. Kāda tolaik bija tava reakcija un vai citi Ukrainas paukotāji viņu atbalstīja?

Teikt to, ka esmu pārsteigta.. Es nebiju pārsteigta. Kad es zināju, ka Oļai trāpījās krievi… arī tas, manuprāt… tas ir maksimāli dīvaini. Un es neticu nejaušībai. Ne īpaši ticu. Un es biju pārliecināta, ka būs kādas provokācijas un viņi mēģinās radīt sliktāko iespējamo scenāriju. Oļa vienmēr atbalstīja to, ka sportistiem vajadzētu ceļot un sacensties. Ka sportistiem ir jāuzvar. Kāpēc mums jācīnās? Jo mums ir jāuzvar. Stāvēsim līdz galam. Bet viņa bija pret rokasspiedienu. Jo, nu, man tas ir nepieņemami, mūsu komandai, paukotājiem un citiem sportistiem. Un viņa riskēja. Viņa uzvarēja šajā cīņā. Viņa domāja par to, ka tas ir iespējams. Mums bija kovida likums, kas ļāva vienkārši dot zobenu, nespiest roku, bet viņa apzināti paņēma zobenu un pastiepa roku. Apzināti. Tas tika darīts ar nolūku šim visam.

Un, protams, mēs atbalstījām Oļu, zinājām, ka komandu sacensībās viņa tiks diskvalificēta pirmā, bijām gatavi paukot bez Oļas. Mēs redzējām, kā Oļu atbalsta visa Ukraina. Tik daudzi cilvēki rakstīja, ka viņa pareizi rīkojās. Mums ir svarīgi, ukraiņiem ir svarīgi parādīt, ka mēs viņiem rokas nepaspiedīsim. Mēs neievērosim nevienu no viņu noteikumiem. Nē, ukraiņiem nav pieļaujams spiest roku krieviem. Tas ir nepareizi. Un visa šī atbalsta dēļ izrādījās, ka Oļai tika atcelta šī melnā kartīte, jo tas, manuprāt, ir nepelnīti. Viņa uzvarēja cīņā. Ņemot vērā to, ka krieviete speciāli gribēja provocēt, iedot melno kartīti? Nu, taču… Mēs esam sportisti, mēs esam par sportu, nevis par kaut ko citu.

Vai pēc šī notikuma Ukrainas paukotāji savā starpā pārrunāja, kā rīkoties turpmāk, ja sacensībās nākas cīnīties pret Krievijas sportistiem? Varbūt tika doti kādi norādījumi no treneriem vai federācijas – spiest vai nespiest roku?

Tā kā pēc tam bija iespējams nepaspiest roku, daudzi jautājumi atkrita. Un tas bija sportista lēmums. Sportists pieņēma lēmumu, kādu pats vēlas. Jo katram ir savi iemesli. Darīt tā vai citādi. Tāpēc vissvarīgākais ir tas, ka mēs nespiežam roku un par to mums nedod melnās kartītes. Tas ir ļoti liels jautājums, kas atkrita. Vairs nebija jāpieņem lēmumi ne trenerim, ne federācijas prezidentam, bet to varēja pats sportists. Tu varēji aiziet, apspriest, ko tu vēlies vai nevēlies, taču izlemt varēja sportists.

Tavā karjerā taču ir bijuši gadījumi, kad nācies sacensties ar krieviem, vēl pirms 2022. gada?

Jā.

Kā tas bija? Skaidrs, ka karš ilgst jau desmit gadus un varbūt jau tad bija nepatīkami to darīt? Kādas bija sajūtas?

Diemžēl tajā laikā sportisti nodalīja sportu. Un tad 2022. gads daudziem sportistiem parādīja, ka nē, viss ir viens un tas pats. Tu nevari nodalīt sportu. Bet toreiz mēs diemžēl to nodalījām. Tā bija daudzu sportistu kļūda. Ne visu, bet daudzu. Un tu jau nezināji. Viņi [Krievija] jau atklāti nepateica un noliedza, ka viņi atrodas Ukrainā, ka tur atrodas viņu karavīri. Un mēs uz tā rēķina šo jautājumu nepacēlām. Diemžēl. Un tā toreiz bija mūsu kļūda attiecībā uz sportistiem.

Kāda bija tieši tava attieksme? Tu runāji par citiem sportistiem, bet kā tu pati reaģēji toreiz?

Tāpat kā citi diemžēl. Man nebija principiālas nostājas, kā tagad, ko es nožēloju.

Kā tu reaģētu, ja tev nāktos Parīzē ar viņiem sacensties? Būtu iespējams emocijas neparādīt vai būtu dusmas?

Man būtu ļoti grūti pret viņiem paukot. Man pret viņiem būtu slikta attieksme. Un Oļai, kurai pretī stājās vājāks pretinieks, morāli bija ļoti grūti, un visiem paukotājiem, kas tur paukoja, bija ļoti grūti, zinot, kurš ko saka vai pat nesaka un ko viņu tur domā. Ir grūti ar viņiem paukot. Runa vairs nav par paukošanu, bet gan par citādāku noskaņojumu. To ir gandrīz neiespējami izslēgt. Tev kaut kā jātiek galā ar šīm negatīvajām emocijām.

Kara ietekme uz Ukrainas sporta attīstību – neskaidra

Kādu atbalstu no valsts vai federācijas kā sportiste tu ikdienā saņem? 

Jā, mums palīdzēja, rīkoja atlases, mums maksāja algu. Valsts palīdz mums paukoties, apmāca un palīdz startēt sacensībās.

Un tava komanda pēc olimpiādes kaut kā tika apbalvota?

Jā, jā, mums bija balvas. Valsts izmaksāja, ko solīja.

Alīna Komaščuka ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.
Alīna Komaščuka ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Kāda bija summa un ko ar to darīsiet?

Summu var publiski uzzināt, bet es nezinu, ko ar to darīt. Protams, ka gribam palīdzēt grūtībās nonākušiem cilvēkiem, jo ​​mūsu valstī ir grūti laiki, un palīdzība ir vajadzīga daudziem. Tāpēc mūsu uzmanība tiks pievērsta tam.

Kā tu domā, kādas sekas šis karš atstās uz Ukrainas sporta nākotni un nākamajiem talantiem, jauno paaudzi?

Grūts jautājums, es nezinu. Bet zinu, ka mums ir perspektīvi jaunieši, viņi ir gatavi turpināt cīnīties un tādās reizēs braukt un uzvarēt.

Tāpēc ceru, ka viss būs labi. Vajag tikai pievērst uzmanību bērniem, es saku. No treneru puses, skolas puses. Bet domāju, ka sports tomēr pastāvēs. Mums Ukrainā ir spēcīgs sports. Valsts mūs, sportistus, tajā atbalsta. Tāpēc, jā, ir grūti. Daudzi ir parādījušies, daudzi diemžēl nomira, bet...

Ukrainas paukotājas pieņemšanā pie prezidenta.
Ukrainas paukotājas pieņemšanā pie prezidenta.

Arī paukošanā ir daudz jaunu talantu?

Paukošanā ar zobenu nē, bet ar špagu un citos veidos jā. Mums ir ļoti labi rezultāti gan junioros, gan kadetos. Mums ir perspektīva. Gaidām, kad arī puišiem būs perspektīva. Daudz kas ir atkarīgs no treneriem, bet tagad tiks izvēlēti jauni treneri. Bet tāpat daudz kas būs atkarīgs arī no rezultātiem.

Un kādi ir tavi plāni? Domā, ka turpināsi to darīt vai domā darīt ko citu varbūt?

Man ir grūti atbildēt uz šo jautājumu, jo es nezinu atbildi. Man patīk paukošana, man padodas paukošana. Protams, ir daži negatīvi aspekti. Izsvēršu. Nepieņemšu pārsteidzīgus lēmumus. Redzēs, kas man būs labāk, kā attīstīsies visi notikumi sportā un tā tālāk. Es zinu, ka viņi grib atgriezt krievus. Nezinu, vai tā ir, vai nav taisnība, redzēs, kā tas viss izvērtīsies. Ir daudzas nianses, no kurām ir atkarīga tālāka lēmuma pieņemšana par turpmāko rīcību.

Paldies tev par šo interviju, un neatkarīgi no tā, ko tu darīsi, novēlu tev panākumus!

Paldies!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpisko spēļu kalendārs
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25
26
Ceremonija
Atklāšanas ceremonija 20:30 - 00:10
27
Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 09:50 - 11:30

Spānija - Slovēnija

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes vīriešiem 10m ar gaisa pistoli 11:30 - 12:45

Startē Lauris Strautmanis

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:50 - 13:45

Austrālija - Spānija (1. puslaiks)

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes sievietēm 10m ar gaisa pistoli 13:30 - 14:45

Startē Agate Rašmane

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:50 - 16:00

Mailss Pārteins/Endrū Benešs - Noslens Diass Amaro/Horhe Alajo Moliners

Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Individuālais brauciens sievietēm 16:00 - 17:00
Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:00 - 20:00

Francija - Brazīlija

Regbijs 7
Regbijs. Finālspēles vīriešiem 20:00 - 21:10
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:40 - 23:00

21.45 fināls sievietēm 100 m tauriņstilā
21.51 pusfināli vīriešiem 200 metros brīvajā stilā
22.15 pusfināli sievietēm 100 metros brasā
22.37 pusfināli vīriešiem 100 metros uz muguras
22.54 fināls vīriešiem 100 metros brasā

28
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 10:00 - 12:00

10.00 Valentīna Gotardi/Marta Menegati - Liliana Fernandesa Steinere/Paula Sorija Gutjeresa
11.00 Stīvens van de Velde/Metjū Immerss - Alekss Rangjēri/Adrians Karambula

Šaušanas sports
Šaušana. Fināli vīriešiem 10m ar gaisa pistoli 10:30 - 11:45
Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 12:00 - 13:00
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli sievietēm 10m ar gaisa pistoli 13:00 - 13:45
Teniss
Teniss. Pirmā kārta vienspēlēs sievietēm 14:45 - 16:00

Aļona Ostapenko - Kamila Osorio

Sākotnēji mačs bija paredzēts 27. jūlijā, bet tad tas nevarēja notikt lietavu dēļ.

Teniss
Teniss. 1. kārta sieviešu vienspēlēs 16:00 - 17:30

Aļona Ostapenko - Kamila Osorio

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:10 - 20:00

Serbija - ASV

Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 fināls vīriešiem 400m kompleksajā distancē
21.45 fināls sievietēm 100m tauriņstilā
21.51 pusfināli vīriešiem 200m brīvajā stilā
22.15 pusfināli sievietēm 100m brasā
22.37 pusfināli vīriešiem 100m uz muguras
22.54 fināls vīriešiem 100m brasā
23.00 pusfināli sievietēm 200m brīvajā stilā

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes sievietēm 23:15 - 00:35

Francija - Nīderlande

29
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 10:00 - 12:00

10.00 Samuele Kotafava/Paolo Nikolai - Marks Nikolaidis/Aizeks Karahers
11.00 Stefans Bērmanss/Joriks de Grots - Pablo Erera/Adrians Gavira

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes jauktajām komandām 10m ar gaisa pistoli 10:15 - 10:45

Startē Agate Rašmane un Lauris Strautmanis

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 12:00 - 13:30

Slovēnija - Horvātija

Teniss
Teniss. Rafaels Nadals otrajā kārtā spēkojas ar Novaku Džokoviču 14:30 - 17:00

Abas tenisa ikonas savstarpējo spēli sāksi aptuveni augstāk norādītajā laikā.

Kalnu riteņbraukšana
Kalnu riteņbraukšana. Fināls vīriešiem 14:50 - 16:40

Startē Mārtiņš Blūms

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 16:40 - 18:00

17.00 Jusefs Krū/Arno Gotjē-Rats - Mailss Evanss/Čeiss Badingers

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 18:00 - 19:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Esmē Bebnere/Zoi Veržē-Deprē

Vingrošana
Vingrošana. Komandu fināli vīriešiem 19:00 - 21:25
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 22:55

21.30 fināls sievietēm 400m kompleksajā distancē
21.43 fināls vīriešiem 200m brīvajā stilā
22.00 pusfināli sievietēm 100m uz muguras
22.22 fināls vīriešiem 100m uz muguras
22.32 fināls sievietēm 100m brasā
22.48 fināls sievietēm 200m brīvajā stilā

Teniss
Teniss. 2. kārta vīriešu un sieviešu vienspēlēs 22:55 - 00:00
30
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli jauktajām komandām 10m ar gaisa pistoli 10:30 - 11:30
Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:50 - 13:45

Spānija - Grieķija

Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 13:45 - 14:50

14.00 Daniils Bobrovs startē 200 metru brasa distancē

BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Kvalifikācija 15:55 - 17:30

Startē Ernests Zēbolds

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 17:30 - 18:00

Karolīna Solberga Salgado/Barbara de Freitasa - Monika Paulikiene/Aine Raupelīte

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:00 - 19:00

Jusefs Krū/Arno Gotjē-Rats - Pablo Erera/Adrians Gavira

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes sievietēm 19:00 - 19:30

Austrālija - Kanāda

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Latvija - Lietuva

Vingrošana
Vingrošana. Komandu fināli sievietēm 20:00 - 21:25
Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 Pusfināli vīriešiem 100m brīvajā stilā
21.41 Pusfināli vīriešiem 200m tauriņstilā
21.57 Fināls sievietēm 100m uz muguras
22.03 Fināls vīriešiem 800m brīvajā stilā
22.25 Pusfināli sievietēm 100m brīvajā stilā
22.46 Pusfināli vīriešiem 200m brasā
22.59 Fināls vīriešiem 4x200m stafetē brīvajā stilā

31
Volejbols
Volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 10:00 - 12:30

Polija - Brazīlija

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 12:30 - 13:00

Svenja Millere/Cinja Tilmane - Barbora Hermanova/Marī Sāra Stohlova

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 13:00 - 14:10

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Huliana Poleti/Mišela Valjente Amarilja

BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Fināls sievietēm 14:10 - 15:05
BMX frīstails
BMX frīstaila riteņbraukšana. Fināls vīriešiem 15:45 - 16:40

Startē Ernests Zēbolds

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes sievietēm 19:00 - 19:30

Kanāda - Ķīna

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Latvija - Nīderlande

Peldēšana
Peldēšana. Pusfināli un fināli 21:25 - 23:15

21.30 fināls sievietēm 100m brīvajā stilā
21.36 fināls vīriešiem 200m tauriņstilā
21.42 pusfināli sievietēm 200m tauriņstilā
22.04 fināls sievietēm 1500 brīvajā stilā
22.34 pusfināli vīriešiem 200m uz muguras
22.46 pusfināli sievietēm 200m brasā
23.08 fināls vīriešiem 200m brasā
23.15 fināls vīriešiem 100m brīvajā stilā

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:35 - 00:00

ASV - Polija

1 2 3 4
Pr Ot Tr Ct Pt Se Sv
29 30 31
1
Vieglatlētika
Vieglatlētika. 20km soļošana vīriešiem 08:30 - 09:50
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 09:50 - 11:00

Nilss Ēlers/Klemenss Viklers - Tomass Hodžss/Zakerijs Šuberts

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:00 - 11:30

Nīderlande - Serbija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 11:30 - 12:05

Latvija - Ķīna

Airēšana
Airēšana. Fināli vīriešiem un sievietēm 12:05 - 13:20

12.18 fināls sieviešu pārairu divniekiem
12.30 fināls vīriešu pārairu divniekiem
12.50 fināls sieviešu četriniekiem
13.10 fināls vīriešu četriniekiem

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:30 - 15:00

Polija - Lietuva

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:00 - 15:30

Francija - Nīderlande

Vingrošana
Vingrošana. Fināls sievietēm daudzcīņā 19:10 - 21:15
BMX riteņbraukšana
BMX riteņbraukšana. Ceturtdaļfināli vīriešiem un sievietēm 20:55 - 23:20

Startē Kristens Krīgers un Veronika Monika Stūriška

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:20 - 23:55

Serbija - Francija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 23:55 - 00:30

Latvija - ASV

2
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 10:00 - 11:00

Monika Paulikiene/Aine Raupelīte - Akiko Hasegava/Miki Išī

Šaušanas sports
Šaušana. Priekšsacīkstes sievietēm 25m ar pistoli 10:00 - 10:30

Startē Agate Rašmane

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 11:55

11.05 desmitcīņa, 100m skrējiens
11.10 vesera mešana vīriešiem
11.15 augstlēkšana sievietēm
11.35 priekšsacīkstes 100m skrējienā sievietēm

Peldēšana
Peldēšana. Priekšsacīkstes vīriešiem un sievietēm 11:55 - 12:45

Ieva Maļuka startē 200m kompleksajā distancē

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 14:30 - 15:00

Nīderlande - Lietuva

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:00 - 15:30

Latvija - Francija

Basketbols
Basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 15:30 - 16:15

Austrālija - Grieķija (2. puslaiks)

Rokasbumba
Rokasbumba. Priekšsacīkstes vīriešiem 17:00 - 18:30

Vācija - Spānija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 19:05 - 20:00

19.10 priekšsacīkstes Agatei Caunei 5000 metru skrējienā
19.15 priekšsacīkstes Rūtai Katei Lasmanei trīssoļlēkšanā

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 20:00 - 20:30

Latvija - Serbija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināls 20:30 - 22:55

22.20 fināls vīriešiem 10 000 metru skrējienā

3
Šaušanas sports
Šaušana. Fināli sievietēm 25m ar pistoli 10:30 - 11:30
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:30 - 13:35

11.10 priekšsacīkstes Valteram Kreišam kārtslēkšanā 

Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Grupas brauciens vīriešiem 11:50 - 18:15

Startē Toms Skujiņš

Vingrošana
Vingrošana. Fināli vīriešiem un sievietēm 16:25 - 17:50

16.30 fināls vīriešiem brīvajās kustībās
17.20 fināls sievietēm atbalsta lēcienā

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Priekšsacīkstes sievietēm 17:50 - 19:10

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkersone

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:05 - 22:50

20.15 gandarījuma kārtā 1500 metru skrējienā vīriešiem
20.35 fināls lodes grūšanā vīriešiem
20.50 pusfināls 100 metru skrējienā sievietēm
21.20 fināls trīssoļlēkšanā sievietēm
21.55 fināls 4x400 metru jauktajā stafetē
22.20 fināls 100 metru skrējienā sievietēm
22.45 desmitcīņā 1500 metru skrējiens

4
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. 1/8 fināla spēle sievietēm 10:00 - 11:00

Čena Sjue/Sjiņji Sja (Ķīna) - Zoī Veržē-Deprē/Esmē Bēbnere (Šveice)

 

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:10
Šosejas riteņbraukšana
Riteņbraukšana. Grupas brauciens sievietēm 15:00 - 19:10

Startē Anastasija Karbonāri

Teniss
Teniss. Fināls vīriešiem vienspēlēs 15:00 - 18:00

Novaks Džokovičs (Serbija) - Karloss Alkarass (Spānija)

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 18:30 - 19:00

Francija - Ķīna

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:00 - 19:30

Latvija - Polija

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Priekšsacīkstes vīriešiem 19:30 - 20:00

Serbija - Lietuva

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:00 - 23:00

20.05 priekšsacīkstes vīriešiem 400m skrējienā
20.50 fināls sievietēm augstlēkšanā
21.00 pusfināls vīriešiem 100m skrējienā
21.30 fināls vesera mešanā vīriešiem
21.40 pusfināls sievietēm 800m skrējienā
22.15 pusfināls vīriešiem 1500m skrējienā
22.55 fināls vīriešiem 100m skrējienā

5
Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Astotdaļfināls sievietēm 10:00 - 11:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova (Latvija) - Svenja Millere/Cinja Tilmane (Vācija)

Daiļlēkšana
Daiļlēkšana. Priekšsacīkstes 11:00 - 13:15

 Lēcienos no 10m torņa sievietēm startē Džeja Delanija Patrika

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:15

12.55 priekšsacīkstēs 400 metru skrējienā startē Gunta Vaičule

Jāšanas sports
Jāšanas sports. Kvalifikācija šķēršļu pārvarēšanā 15:00 - 19:00

Startē Kristaps Neretnieks

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Pusfināli vīriešiem un sievietēm 19:00 - 20:30

19.00 pusfināls vīriešiem Nīderlande - Lietuva
19.30 pusfināls sievietēm Vācija - Kanāda
20.00 pusfināls vīriešiem Latvija - Francija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:30 - 22:30

20.00 finālā kārtslēkšanā startē Valters Kreišs
20.04 pirmā kārta 3000m kavēkļu skrējienā vīriešiem
20.55 priekšsacīkstes 200m skrējienā vīriešiem 
21.30 fināls diska mešanā sievietēm
21.45 pusfināls 200m skrējienā sievietēm
22.15 fināls 5000m skrējienā sievietēm
22.47 fināls 800m skrējienā sievietēm

3x3 basketbols
3x3 basketbols. Fināli vīriešiem un sievietēm 22:30 - 00:00

22.30 spēle par 3. vietu vīriešiem Latvija - Lietuva
23.00 spēle par 1. vietu sievietēm Vācija - Spānija
23.30 spēle par 1. vietu vīriešiem Francija - Nīderlande

6
Jāšanas sports
Jāšanas sports. Fināls šķēršļu pārvarēšanā 11:00 - 12:55
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:00

11.20 Kvalifikācijā šķēpmešanā startē Patriks Gailums
12.36 gandarījuma kārtā 400m skrējienā startē Gunta Vaičule
12.50 Kvalifikācijā šķēpmešanā startē Gatis Čakšs

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 12:00 - 14:00

Vācija - Grieķija

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 15:25 - 17:30

Serbija - Austrālija

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 18:50 - 21:00

Francija - Kanāda

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 21:00 - 22:45

20.55 fināls sievietēm vesera mešanā
21.07 pusfināls sievietēm 400m barjerskrējienā
21.15 fināls vīriešiem tāllēkšanā
21.50 fināls vīriešiem 1500m skrējienā
22.10 fināls sievietēm 3000m kavēkļu skrējienā
22.40 fināls sievietēm 200m skrējienā

 

Basketbols
Basketbols. 1/4 fināls vīriešiem 22:30 - 00:30

Brazīlija - ASV

7
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Jauktā soļošanas stafete 08:30 - 11:00
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 14:05

11.25 šķēpmešanā kvalifikācijā startē Līna Mūze-Sirmā
12.50 šķēpmešanā kvalifikācijā startē Anete Sietiņa

Rokasbumba
Rokasbumba. Ceturtdaļfināla spēle vīriešiem 14:30 - 16:30

Vācija - Francija

Volejbols
Volejbols. Pusfināla spēle vīriešiem 16:55 - 19:30

Polija - ASV

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Ceturtdaļfināla spēle 19:00 - 20:00

Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova - Eduarda Lisbou/Ana Patrisija Silva

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:05 - 22:50

20.00 fināls kārtslēkšanā sievietēm
20.05 pusfināls 110 metru barjerskrējienā vīriešiem
20.15 kvalifikācija trīssoļlēkšanā vīriešiem
20.35 pusfināls 400m barjerskrējienā vīriešiem
21.02 pusfināls 200m skrējienā vīriešiem
21.25 fināls diska mešanā vīriešiem
21.45 pusfināls 400m skrējienā sievietēm
22.20 fināls 400m skrējienā vīriešiem
22.40 fināls 3000m kavēkļu skrējienā vīriešiem

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Ceturtdaļfināla spēle vīriešiem 22:50 - 00:00

Šerifs Junuse/Ahmeds Tidžans (Katara) - Mailss Parteins/Endrū Benešs (ASV)

8
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:00 - 13:30
Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Sacensības paukošanā 12:00 - 15:00

Startē Pāvels Švecovs

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Pusfināla spēles sievietēm un vīriešiem 17:55 - 20:00

18.00 sieviešu pusfināla spēle
Tanja Hiberli/Nina Brunnere (Šveice) - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkersone (Kanāda)
19.00 vīriešu pusfināla spēle
Nils Ēlers/Klemenss Fiklers (Vācija) - Anderss Berntsens Mols/Kristians Sandli Sērums (Norvēģija)

Basketbols
Basketbols. Pusfināls vīriešiem 18:25 - 20:30

Francija - Vācija

Svarcelšana
Svarcelšana. Vīrieši svara kategorijā līdz 73kg 20:30 - 22:40

Startē Ritvars Suharevs

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes un fināli 20:30 - 22:40

20.35 septiņcīņā lodes grūšana sievietēm
20.35 pusfināls 1500m skrējienā sievietēm
21.00 fināls tāllēkšanā sievietēm
21.25 fināls šķēpmešanā vīriešiem
21.30 fināls 200m skrējienā vīriešiem
21.55 septiņcīņā 200m skrējiens sievietēm
22.25 fināls 400m barjerskrējienā sievietēm
22.45 fināls 110m barjerskrējienā vīriešiem

Basketbols
Basketbols. Pusfināls vīriešiem 22:00 - 00:00

ASV - Serbija

9
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Priekšsacīkstes 11:40 - 13:25
Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Pusfināli vīriešiem 14:00 - 20:00

14.00 A pusfinālā startē Pāvels Švecovs
18.00 B pusfināls

Volejbols
Volejbols. Spēle par 3. vietu vīriešiem 16:55 - 18:55

Itālija - ASV

Treka riteņbraukšana
Treka riteņbraukšana. Fināli un priekšsacīkstes 18:55 - 20:50

19.00 fināli sprintā vīriešiem
19.09 fināls medisona braucienā sievietēm
20.10 1/16 fināli sprintā sievietēm

Futbols
Futbols. Fināls vīriešiem 19:00 - 21:00

Francija - Spānija

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Fināli 20:50 - 22:50

21.00 fināls 400m skrējienā sievietēm
21.10 fināls trīssoļlēkšanā vīriešiem
21.15 septiņcīņā 800m skrējiens sievietēm
21.55 fināls 10 000m skrējienā sievietēm
22.45 fināls 400m barjerskrējienā vīriešiem

 

Pludmales volejbols
Pludmales volejbols. Fināli sievietēm 21:50 - 00:30

22.00 spēle par 3. vietu
Mariafe Artačo del Solara/Talika Klensija (Austrālija) - Tanja Hiberli/Nina Brunnere (Šveice) 
23.30 spēle par 1. vietu
Eduarda Lisbou/Ana Patrisija Silva (Brazīlija) - Melisa Hjūmena-Paredesa/Brendija Vilkesone (Kanāda)

10
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Maratons vīriešiem 09:00 - 11:10
Basketbols
Basketbols. Spēle par 3. vietu vīriešiem 11:55 - 14:00

 Vācija - Serbija

Volejbols
Volejbols. Fināls vīriešiem 14:00 - 16:00

Francija - Polija

Rokasbumba
Rokasbumba. Fināls sievietēm 16:00 - 17:55

Norvēģija - Francija

Treka riteņbraukšana
Treka riteņbraukšana. Priekšsacīkstes un fināli 17:55 - 20:00

18.00 astotdaļfināls sprintā sievietēm
18.19 pirmā kārta keringā vīriešiem
18.50 astotdaļfināla gandarījuma braucienu sprintā sievietēm
18.59 fināls medisona braucienā vīriešiem

Modernā pieccīņa
Modernā pieccīņa. Fināls vīriešiem 18:30 - 20:30

Startē Pāvels Švecovs

Vieglatlētika
Vieglatlētika. Fināli 20:00 - 22:30

20.10 fināls augstlēkšanā vīriešiem
20.25 fināls 800m skrējienā vīriešiem
20.40 fināls šķēpmešanā sievietēm
20.45 fināls 100m barjerskrējienā sievietēm
21.00 fināls 5000m skrējienā vīriešiem
21.25 fināls 1500m skrējienā sievietēm
22.12 fināls 4x400m stafetē vīriešiem
22.22 fināls 4x400m stafetē sievietēm

Basketbols
Basketbols. Fināls vīriešiem 22:30 - 00:30

Francija - ASV

11
Vieglatlētika
Vieglatlētika. Maratons sievietēm 09:00 - 11:20
Rokasbumba
Rokasbumba. Spēle par 3. vietu vīriešiem 10:00 - 12:00

Spānija - Slovēnija

Ūdenspolo
Ūdenspolo. Spēle par 3. vietu vīriešiem 11:35 - 13:35

ASV - Ungārija

Basketbols
Basketbols. Spēle par 3. vietu sievietēm 12:50 - 14:30

Beļģija - Austrālija

Volejbols
Volejbols. Fināls sievietēm 14:00 - 16:00

ASV - Itālija

Rokasbumba
Rokasbumba. Fināls vīriešiem 14:30 - 16:30

Vācija - Dānija

Ūdenspolo
Ūdenspolo. Fināls vīriešiem 15:00 - 17:00

Serbija - Horvātija

Basketbols
Basketbols. Fināls sievietēm 16:30 - 18:30

Francija - ASV

Ceremonija
Noslēguma ceremonija 22:00 - 00:15
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Sporta veidi

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti