Arī Saeimas deputāts Andris Skride ("Attīstībai/Par!") izslimojis Covid-19. Viņš jau izveseļojies un atgriezies darbā, bet zina gan to, kā saslima, gan arī spēj raksturot simptomus. Deputāts ar Covid-19 saslimis darbā slimnīcā.
Tik grūti šajā uztraukumu pilnajā laikā saglabāt mieru, sirsnību un cilvēcību. Neuzrūkt dzīvesbiedram, nesakliegt uz bērnu vai neapvainoties uz kolēģi. Lai palīdzētu ikvienam kaut uz mirkli atslēgties no ziņām par Covid-19 infekciju, Amerikā dzīvojošā latviete Laura Belēviča "Instagram" kontā aicina pievienoties viņas radītajai mākslas telpai.
Koronavīrusa Covid-19 izplatība pasaulē ir likusi mainīt savus ceļojumu plānus ļoti daudziem, arī daudziem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ar krīzes radītajiem ierobežojumiem saskārušies dažādās pasaules malās. Piemēram, vairākiem latviešu burātājiem vajadzēja pārtraukt ilgi loloto sapni par transatlantisko pārgājienu jahtā no Dienvidamerikas galējiem dienvidiem uz Eiropu.
Raizes par tuviniekiem un darbu un nomācošā neziņas sajūta šajā pandēmijas laikā ir teju universāla. Iespējams, pirmoreiz mūsu dzīves laikā tik līdzīgas izjūtas vienlaikus izdzīvo tik daudz cilvēku dažādās pasaules malās un pavisam atšķirīgās kultūrās. To apliecina arī Eiropas radio tīkla “Euranet Plus” fiksētās iedzīvotāju video dienasgrāmatas dažādās Eiropas valstīs.
Kad 26. martā Aleksandra* 81 gadu vecajam, nestaigājošajam tēvam paaugstinājās temperatūra un pasliktinājās pašsajūta, dēls izsauca “ātros”. Atbrauca, apskatīja sirdzēju, ieteica sazināties ar ģimenes ārstu. Pret vakaru tēvam kļuva vēl sliktāk. Temperatūra tuvojās 39 grādu atzīmei. Aleksandrs “ātros” izsauca vēlreiz. Brigāde nolēma pacientu nogādāt slimnīcā, jo bija aizdomas par pneimoniju.
Covid-19 uzliesmojuma laikā ne visi Latvijas iedzīvotāji atgriezušies mājās. Kāds krīzes laiku pārlaiž tepat, Eiropā, bet kāds atrodas pavisam tālu no mājām, citā kontinentā. Skolniece Kristīne Pētersone, kura Japānā mācās starptautiskā koledžā, šo laiku pavada noslēgtā skolas teritorijā ar citiem jauniešiem, kuriem nebija iespējas atgriezties mājās.
Piektdien aizsākas ramadāns – svētais gavēņa mēnesis islāma kalendārā. To atzīmē musulmaņi visā pasaulē. Tāpat kā citas tradīcijas, arī šī Covid-19 izplatības dēļ tiek atzīmēta citādi. Lūgšanas norit attālināti, bet vairums kopīgo vakariņu vairs nenorisinās lielā pulkā. Ilze Leila Struberga, kura dzīvo Ēģiptē un parasti ievēro visas tradīcijas, LTV stāstīja, kā mainījusies dzīve Hurgadā un kā viņas ģimene šogad aizvadīs svēto mēnesi.