Daudzās pasaules valstīs bērni pēc ilgā piespiedu pārtraukuma drīz ies uz skolu. Mācību process gan nebūs tāds kā agrāk – koronavīruss nav atkāpies, tāpēc jāveic drošības pasākumi, tomēr klātienes mācības pasludinātas par prioritāti. Turklāt pandēmijas pusotrā gadā zinātnieki par Covid-19 ir noskaidrojuši ļoti daudz, un šīs zināšanas palīdz atgriezties pie normalitātes.
Šajā nedēļā Aglonā notiek ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas jau otro gadu tiek svinēti Covid-19 laikā. Pērn Aglonas svētkos ticīgie varēja piedalīties vien ar ielūgumiem, bet šogad klātesošajiem uz galvenajiem svētku notikumiem 14. un 15. augustā ir jāuzrāda Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts vai arī negatīvs Covid-19 tests.
Veselības ministrija pagaidām atlikusi jautājumu par vakcinācijas loterijas likumprojekta virzīšanu. Ar loteriju bija iecerēts iedzīvotāju vidū veicināt vakcināciju pret Covid-19, tomēr koalīcijas partneru atšķirīgo viedokļu dēļ jautājums patlaban atlikts, to preses konferencē pēc Sadarbības sanāksmes sēdes pavēstīja “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.
Atkal pieaudzis slimnīcās stacionēto Covid-19 pacientu skaits. Tādējādi slimnīcās pašlaik ārstējas 51 koronavīrusa pacients, bet septiņiem cilvēkiem slimības gaita ir smaga. Ārsti prognozē, ka hospitalizēto pacientu skaits vēl turpinās pieaugt un nāksies atkārtoti pārprofilēt gultasvietas tieši Covid-19 slimniekiem. Arī Paula Stradiņa slimnīcā esošo pacientu vairākums nav vakcinēti pret šo slimību.
Tuvojoties jaunajam mācību gadam, beidzoties atvaļinājumu laikam, kā arī pieaugot Covid-19 vīrusa lipīgā delta varianta izplatībai, pastāv bažas, ka tuvākajos mēnešos epidemioloģiskā situācija varētu pasliktināties. Lai arī precīzi prognozēt, kāds būs rudens un ziema, nav iespējams, visticamāk, salīdzinot ar pagājušo gadu, būs būtiskas atšķirības, izriet no ekspertu un atbildīgo iestāžu sacītā portālam LSM.lv.