Vairākās pasaules valstīs turpina palielināties jaunu inficēšanas gadījumu skaits ar Covid-19. Francijas varasiestādes pat brīdina par jaunu pandēmijas vilni.
Vai vakcinācija pret jauno koronavīrusu var paaugstināt neauglības risku? Tās ir vienas no visizplatītākajām bažām saistībā ar Covid-19 vakcīnu blaknēm. Šīm bažām nav pamata, apliecina Izraēlas mediķi.
Daļa pedagogu nogaida un vakcinēsies vien tad, kad tas būs obligāts pienākums, vēl daļa jau tagad iesniedz atlūgumus un darbu pamet – tāda ir situācija Rēzeknes novadā, kur līdz šim vakcinējusies nedaudz vairāk kā trešā daļa izglītības iestāžu darbinieku. Jau ziņots, ka viskūtrāk vakcinējas tieši Latgalē.
Pakļaujoties dabiskajiem bioloģiskajiem ritmiem, dažādos diennakts laikos cilvēka imūnsistēma darbojas dažādi, un tas var ietekmēt uzņēmību pret infekcijām un vakcinācijas efektivitāti. Tomēr zinātnieki vēl nav secinājuši, vai konkrētais laiks, kad saņemta pote pret Covid-19, ietekmēs antivielu izstrādi, raksta Īrijas eksperte.
Vakcīnu pret Covid-19 skeptiķu skaitam ir tendence sarukt, atklāj tirgus un sociālo pētījumu aģentūras "Latvijas fakti" jūnijā, neilgi pirms Jāņiem, veiktais pētījums. Februārī pret to iebilda 35% respondentu, bet jūnijā – 25%. Izlases kārtībā telefoniski aptaujājot 1000 respondentu visā Latvijā, izrādījies, ka visnoturīgākā pretestība vakcinēšanai pret Covid-19 izrādījusies sabiedrībā ar zemāku atalgojumu un izglītību.