Ķīpsalas hallē un ATTA centrā Rīgā sestdien, 10. aprīlī, norisinājās Covid-19 vakcinācijas dzīvās rindas izmēģinājums. Līdz abu vakcinācijas centru slēgšanai plkst. 17 vakcīnu saņēma 1034 cilvēki, telefonintervijā Latvijas Radio atklāja vakcinācijas procesa komunikācijas koordinatore Ieva Stūre.
Pie viena no abiem Covid-19 vakcinācijas dzīvās rindas centriem – Ķīpsalas halles – jau piektdienas rītā sākās visi sagatavošanas darbi. Uzslieta telts numuriņu saņemšanai un uzlikta sēta rindas šķirošanai. Kārtību, distanci un masku lietošanu palīdzēs nodrošināt Rīgas pašvaldības policija un Nacionālie bruņotie spēki. Lai gan solītas 1000 devas, Ķīpsalā būšot iespēja sapotēt gandrīz 1200 cilvēkus, jo sestā daļa vakcīnu palikušas vēl no aizvadītajām brīvdienām.
Vakcinācija pret Covid-19 Lieldienu brīvdienās atklāja, ka liela daļa, kas tai pieteikusies, no vakcīnas tomēr atsakās brīdī, kad to piedāvā. Iemesli – brīvdienas un bailes no konkrētās “AstraZeneca” vakcīnas. Tikmēr citi iedzīvotāji mēģina vakcīnu dabūt ārpus rindas un dažiem tas arī izdodas. Vai nebūtu laiks mainīt vakcinēšanas kārtību, un kā vakcinācijas procesu organizētu bijušie veselības ministri, ja viņi strādātu šajā laikā – Covid-19 pandēmijas apstākļos.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstības”/”Par!”) uzskatīs, ka sestdien, 10. aprīlī, plānotais izmēģinājums ar brīvas rindas pieeju prioritāro grupu pārstāvju vakcinēšanai pret Covid-19 divos vakcinācijas centros Rīgā izdosies, ja process noritēs raiti un bez ārkārtējiem notikumiem, bet nekādus vakcinēto skaita rekordus sasniegt nav plānots.
Pēc smagākās ekonomiskās lejupslīdes kopš Otrā pasaules kara globālā ekonomika atgūsies vēl straujāk, nekā iepriekš prognozēts. Ar šādu prognozi nākusi klajā Starptautiskais Valūtas fonda (SVF) vadītāja Kristalina Georgijeva. Vienlaikus SVF gan arī ceļ trauksmi par nevienlīdzīgu ekonomisko atgūšanos starp bagātajām un nabadzīgākajām valstīm.