Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas tā kā būtu pārdzīvotas. Pagājusi gan tikai nedēļa, bet ar rezultātiem aprasts, un jau ar nelielu riebuma sajūtu dziļi sirdī ar nepacietīgu aizrautību varam sākt gaidīt Saeimas vēlēšanas, protams, ja vien jūsu vienīgais personas eksistences apliecinošais dokuments nav elektroniskā identifikācijas karte. Tā no dalības pasākumā atbrīvo. Sportiski politiskās dzīves jaunumi un EP vēlēšanu rezultātu modificēšana bija vadošie nedēļas sarunu temati tviterī.
Darbīga bijusi īsā darba nedēļa, un teju katrai dienai pa savai aktualitātei, ko tviterlietotājiem apspriest. Ukrainas notikumus, lai gan tie ne mazāk aktuāli, šoreiz apejot un izlaižot - galvenās apspriežamās tēmas ir KNAB jeb komēdiju novērošanas un atražošanas biroja aktualitātes, "Maximas" lielveikala nepareizās skrūves un arī intervija ar, kā viņu dēvē tviterī - marsieti/citplanētieti - Einaru Repši Latvijas Televīzijas ēterā.
Pavasarīgas noskaņas joprojām valda tviterī, tiek spriests par dzimstības rādītāju pozitīvajām tendencēm un meklēts, kuru īstais nopelns tad nu tas ir. Un lai gan dažas amatpersonas saka, ka vajadzētu nopietni papētīt, kā un kāpēc dzimst bērni, lai viss ir skaidrs, daļa jau sauc - galvenais bērna radīšanas procesā ir ultimāts. Politologiem joprojām aktuāla ir Nila Ušakova sievu mainīšanas lieta, bet Ivetas Grigules brīnumainās pārvērtības iedvesmo radošākos prātus izdaiļot un vēl papildināt viņas jaunās vides reklāmas.
Kategorijā - visvairāk apčivinātais prezidents - uzvarētu mūsu Andris Bērziņš, viņa izteikumi jau kārtējo reizi izpelnās tviterlietotāju uzmanību - patiesas dusmas, pat nāves draudus, lūgumus Saeimas deputātiem līdz vēlēšanām tomēr paveikt kādu svētīgu darbu, protams arī asprātību netrūkst. Pārsvarā pēdējās nedēļas lielākā daļu aktualitāšu neizbēg no Ukrainas notikumu konteksta, tomēr ir arī tādas.
Ukrainas krīze, protams, ir centrālais temats sociālajos tīklos. Vieta kur daudzi smeļas aktuālākas ziņas par notikumiem Ukrainā, izsaka savu viedokli un pārpublicē citu teiktās domas un jaunumus. Arī žurnālisti tviterī bieži publicē pirmos jaunumus, kas tikai pēc tam nonāk tradicionālo mediju - laikrakstu lapās, televīzijas pārraidēs un radio sižetos.
Hokejs, hokejs un vēlreiz hokejs. Tas, protams, ir bijis galvenais sporta temats vakar sociālo tīklu vidē. Tam par pierādījumu arī 5 pieminētākie (trending) vārdi tviterī, kuri visi bijuši saistīti ar notikušo hokeja spēli. Taču vēl pirms hokeja un lieliskās uzvaras pār Šveici - arī par dažiem citiem ierakstiem.
Sākusies sacensību pēdējā nedēļa, kas nozīmē fināla sacensību sākšanos tādās disciplīnās kā hokejā, kērlingā, bobslejā un citās. Taču arī, protams, vakar Sočos norisinājušās dažādas disciplīnas, tostarp sacensības sākuši mūsu bobslejisti. Sākums ļoti cienījams, taču jāatzīst, ka bobslejisti vakar nebija galvenā tēma sociālajos tīklos. Tas bija skeletons.
Jau sajukuši rēķini, kura spēļu diena aizvadīta olimpiskajās spēlēs. Taču esam pāri pusei, un mums vēl priekšā pēdējā spēļu nedēļa. Tāpat kā televīzijas un radio turpina nodrošināt spēļu pārraides un reportāžas, arī sociālie tīkli turpina par tām rakstīt. Uzmanība vakar galvenokārt pievērsta trim lietām – mūsu kamaniņu braucēju sagaidīšanai lidostā Rīga, skeletonam un, protams, hokejam. Taču par visu pēc kārtas.